فتوسل Photocell LDR سنسور نوری

محصول جدید

339 عدد موجود در انبار

790تـومان

در اثر تغییرات نور محیط مقاومت خروجی فتوسل Photocell LDR تغییر میکند.

نظر خود را بنویسید
*
*
4
دیدگاه کاربران
 • 1397-05-01

  با تغییر نور مقاومت تغییر میکند در این مدل؟

  پاسخ مدیر:

  درود 


  LDR برای تشخیص شدت نور محیط به کار می‌رود. زمانی که شدت نور تابیده شده به سنسور افزایش پیدا کند، مقاومت LDR کاهش می‌یابد. در واقع رابطه شدت نور و مقاومت سنسور نور معکوس است.

 • 1397-06-09

  سلام. چطوری میشه از این استفاده کرد که به یه led وصلکرد که led توی شب روشن بشه و توی روز خاموش

  پاسخ مدیر:

  درود


  جهت این منظور دو آموزش ساخت مدار هشدار نور با LDR و آموزش ساخت مدار فرمان با نور و ماژول فتوسل LDR پکیچ ۳۷ سنسور آردوینو مراجعه بفرمایید. موارد مورد نیاز شما به سادگی فابل اجرا نمی‌باشند و نیاز به دانش فنی دارد. آموزش‌ها را مطالعه بفرمایید و سوالات تکمیلی را از طریق بخش نظرات مطرح بفرمایید. • 1398-01-24

  سلام. ببخشید من یه فتوسل درست کردم با رله. وقتی نور میخواد کم بشه سریع چشمک میزنه و خاموش روشن میشه. انواع مقاومت هم انداختم درست نشده.

  پاسخ مدیر:

  درود


  کاربر گرامی این موارد مربوط به طراحی مدار جنابعالی می‌باشد.

  پاسخ کاربر: کسرا کوهی 1399-04-06

  فتوسل نباید تخت تاثیر نوری که قراره خاموش روشن بشه قرار بگیره. نور رو از دید فتوسل دور کنید یا بینشون یک مانع قرار بدید.

 • 1398-11-01

  باسلام
  قطر این فتوسل چند میلی متر است؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  قطر سمت بزرگتر 5 میلی متر می‌باشد.

آموزش راه اندازی

مدیریت مصرف انرژی با برد کنترل اینترنت اشیا Wemos D1 Mini بخش اول

مدیریت مصرف انرژی با برد کنترل اینترنت اشیا Wemos D1 Mini بخش اول با فتوسل

باز هم اینترنت اشیاء IOT ، سخت اقزارهایی که من معرفی میکنم مقرون به صرفه و کاملا  در دسترس هستند. ولی برای شروع نیاز است که پروژه‌های ساده هم معرفی شوند. از این رو از دوستان حرفه‌ای که این پروژه‌های ساده را تحمل می‌کنند؛ تشکر می‌کنم. امیدوارم در پروژه‌های حرفه‌ای تر و پیچیده‌تر در کنارمان باشند. پروژه این جلسه ارسال اطلاعات شدت نور محیط به سرور است. به عنوان مدیریت مصرف انرژی در اینترنت اشیاء IOT محاسبه می‌شود.

در آموزش قبلی از طریق یک وب سرویس لوکال و آی پی درون شبکه به یک ال ای دی فرمان قطع و وصل ارسال کردیم. ساده‌ترین پروژه اینترنت اشیاء IOT برای علاقمندانی که  میخواهند شروع کنند. این ال ای دی یک نماد است. به همین روش میتوان بجای ال ای دی از یک رله جهت مدیریت وسایل الکتریکی استفاده کرد. در ادامه مجموعه آموزش‌های اینترنت اشیاء IOT بر پایه ESP8266 در این پست مقادیر سنسور شدت نور را میخوانیم. خواندن اطلاعات سنسور شدت نور LDR به تنهایی نیاز به اسکریپت پیچیده‌ای ندارد. از این رو علاوه بر خواندن اطلاعات سنسور آن را روی آی پی درون شبکه نمایش می‌دهیم.

 

ادامه

دیتاشیت سنسور LDR

دانلود دیتاشیت سنسور LDR

دانلود (145.41k)

محصولات مرتبط

نورپردازی با LED RGB و برد آردوینو با پتانسیومتر و نمایش LCD کاراکتری