سنسور مادون قرمز E18-D80NK با پراب کوتاه

DKP - 42061

محصول جدید

47 عدد موجود در انبار

52,560تـومان

58,400تـومان

-10%

ماژول E18-D80NK فاصله سنج مادون قرمز دقیق

سنسور فاصله سنج E18-D80NK از ماهیت فتوالکترویک استفاده کرده و بخشی از خانواده سنسورهای مادون قرمز به شمار می‌آید. سنسور فاصله سنج E18-80DNK فاصله شی تا سنسور را توسط پرتو الکترومغناطیسی شناسایی کرده و از پرتو نور جهت شناسایی مانع استفاده می‌کند. در این حالت از خاصیت بازتاباننده استفاده شده است به این معنی که سنسور دارای بازتاب کننده نور است و نور را از سنسور فرستنده دریافت کرده و به سنسور گیرنده بازتاب می‌کند. سپس اگر مانع بین سنسور فرستنده و بازتاب کننده نور وجود داشته باشد، به سنسور ارسال می‌کند. سنسور E18-D80NK در فاصله ۳ تا ۸۰ سانتی متر مانع را شناسایی کرده و توسط یک مولتی ترن قابلیت تنظیم شدت نور دریافتی را دارد. سنسور E18 از یک ال ای دی اینفرارد و گیرنده جهت تشخیص شی در فاصله خاص استفاده می‌کند. سنسور از یک سیگنال دیجیتال ساده استفاده می‌کند و خروجی سنسور به صورت پیشفرض High است و با قرار گرفتن شی در مجاورت سنسور LOW می‌شود. فاصله تشخیص ۳ تا ۸۰ سانتی متری توسط مولتی ترن قابل تنظیم است و در پشت سنسور یک ال ای دی LED تعبیه شده است که پس از شناسایی مانع به صورت چشمک زن عمل می‌کند. این سنسور دارای سه پایه VCC, GND و OUT است که در سه رنگ آبی، قهوه ای و مشکی در بازار موجود است. همچنین سه رنگ قرمز، سبز و زرد هم از این سنسور وجود دارد. سنسور E18 طبق اطلاعات گفته شده در ابتدا در خط تولید جهت تشخیص اشیا در حال حرکت مصرف داشته و به مرور زمان به دلیل دقت اندازه گیری بالا در مصارف دیگر مانند تشخیص مانع و سیستم های امنیتی هم استفاده شده است. با چرخش مولتی ترن در جهت ساعتگرد CW دامنه شناسایی افزایش یافته و با چرخش در جهت پادساعتگرد دامنه شناسایی کاهش می‌باید. در صورتیکه مولتی ترن تا آخرین حالت پادساعتگرد چرخانده شود، سنسور دیگر هیچ تشخیصی انجام نمیدهد تا دوباره توسط مولتی ترن به حالت ساعتگرد بازگردد و همچنین این اتفاق برعکس هم رخ میدهد. همچنین این سنسور فقط قابلیت تشخیص مانع را دارد و برای اندازه گیری فاصله تا شی مناسب نمی‌باشد.

راه اندازی سنسور E18-D80NK

سنسور در محیط های مناسب و نور کافی تشخیص قابل قبولی دارد و از آنجایی که میزان بازتاب نور IR بسته به زاویه و نور محیط است ممکن است شرایط مکانی مختلف نتایج متفاوتی را رقم بزند. با توجه به اینکه این سنسور توسط نور IR Infrared مانع را شناسایی می‌کند، شرایط محیطی، نور محیط و زاویه دید سنسور در دستگاه مورد استفاده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال در دیتاشیت سنسور E18-D80NK اشاره شده است که در صورتیکه سنسور در مقابل یک سطح سفید براق قرار گیرد، سنسور تا فاصله ۱۴۰ سانتی متری مانع را تشخیص خواهد داد.

ادامه آموزش

نظر خود را بنویسید
*
*
0
دیدگاه کاربران
هیچ نظری ارسال نشده

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد : 17 * 45 میلی متر
جنس مواد اولیه : پلاستیک

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 4.5 تا 5 ولت DC
جریان : 100 میلی آمپر

ویژگی های فنی

دمای نگهداری : - 25 تا 70 درجه سانتی گراد
دمای کاری : - 25 تا + 55 درجه سانتی گراد
محدوده اندازه گیری : 3 تا 80 سانتی متر
کد تجاری ماژول و برد : E18-D80NK

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : فاصله سنج - مادون قرمز
سایر توضیحات : دارای سه سیم به ترتیب قرمز ، زرد و سبز می‌باشد:سیم قرمز: تغذیه 5 ولت وصل می‌شود.سیم زرد: خروجی TTL وصل می‌شود.سیم سبز: به GND می‌شود.
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 7 از 10

محصولات مرتبط

طراحی سیستم Object Detection با ESP32-CAM