ماژول فاصله سنج IR مادون قرمز شارپ Sharp GP2Y0A21F Ir Module

DKP - 40075

محصول جدید

معرفی ماژول فاصله سنج  Sharp GP2Y0A21F Ir Module

سنسور های فاصله سنج شارپ با کد تجاری GP2Y0A21 ، انتخاب بسیار عالی برای پروژه هایی است که نیاز به اندازه گیری دقیق فاصله دارند.سنسورها و ماژول‌های فاصله سنج شارپ با سنسور مادون قرمز عمل کرد بسیار بالاتری نسبت به سایر سنسور های IR دارند. سنسورهای فاصله شارپ برای بسیاری از پروژه هایی که نیاز به اندازه گیری دقیق فاصله دارند ، یک انتخاب محبوب است. این سنسور IR مقرون به صرفه تر از فاصله سنج های سونار است ، با این وجود عملکرد بسیار بهتری نسبت به سایر گزینه های IR دارد. رابط با بیشتر میکروکنترلرها ساده است. خروجی آنالوگ را می توان برای اندازه گیری فاصله به مبدل آنالوگ به دیجیتال متصل کرد، یا خروجی را می توان برای مقایسه آستانه به یک مقایسه کننده متصل کرد. دامنه تشخیص این نسخه تقریبا 10 سانتی متر تا 80 سانتی متر است. 

  

ویژگی های ماژول  Sharp GP2Y0A21F Ir Module

این سنسور قادر به اندازه گیری در محدوده  ۱۰ تا ۸۰ سانتی متر است. دارای ولتاژ کاری ۴٫۵ تا ۵ ولت DC است. قادر به اندازه گیری فاصله در زاویه ۴۰ درجه بوده و خروجی آنالوگ دارد، همچنین زمان پاسخگویی سسنور ۴۰ میلی ثانیه است.

 

کاربرد های ماژول  Sharp GP2Y0A21F

از این سنسور می توان در پروژه های رباتیک و الکترونیکی استفاده کرد. همچنین از این سنسور برای سوئیچ بدون لمس در تجهیزات بهداشتی، کنترل روشنایی می‎‌توان استفاده داشت و البته در پروژه اندازه گیری فاصله برای موارد صنعتی یا پروژه های دانشجویی.

 

آموزش راه اندازی ماژول فاصله سنج GP2Y0A21 

سنسور های فاصله سنج شارپ، انتخاب بسیار مناسبی برای پروژه هایی است که نیاز به اندازه گیری دقیق فاصله دارند.سنسور های فاصله سنج شارپ عمل کرد بسیار بالاتری نسبت به سایر سنسور های IR  دارند  و همچنین این گونه سنسور ها نسبت به ماژول های آلتراسونیک از قیمت بسیار پایین تری برخور دار می باشند.

ادامه آموزش

ویژگی‌های فیزیکی

وزن : 3.5gr

ارتباطات

پروتکل ارتباطی : خروجی آنالوگ

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 4.5 تا 5 ولت د
جریان : 33 تا 55 میلی آمپر

ویژگی های فنی

محدوده دمایی : 10- تا 60 درجه سانتی گراد
ترتیب پایه ها : مراجعه به دیتاشیت
محدوده اندازه گیری : 10 - 80cm

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
نوع کاربرد محصول : استفاده نیمه صنعتی
نوع برد - ماژول : فاصله سنج - مادون قرمز

دیتاشیت GPY0A21

دانلود دیتاشیت ماژول فاصله سنج Sharp GP2Y0A21

دانلود (59.79k)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2