ماژول MPU6050 ژایرو 3 محوره GY-52

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تـومان

DKP - 40122

محصول جدید

 معرفی ماژول GY-52

این ماژول از تراشه mpu6050 استفاده می‌کند که یک شتاب سنج سه محوره و یک ژیروسکوپ سه محوره MEMS می‌باشد. دقت ماژول مبدل آنالوگ به دیجیتال ۱۲ بیت بوده و می‌تواند مقادیر X ، Y ، Z را در یک زمان اندازه گیری کند. بافر این ماژول از نوع FIFO با ظرفیت ۱۰۲۴ بایت می‌باشد. این ماژول به عنوان Slave به آردوینو توسط پایه‌های SCL و SDA متصل می‌شود. با استفاده از پردازشگر دیجیتال، ۴ خروجی برای دستیابی به دقت قابل توجه، در حرکت‌های کند و سریع در سنسور فراهم کرده است. با این روش کاربر می‌تواند بازه اندازه گیری را متناسب با شتاب یا سرعت تغییر دهد. به همین منظور در قسمت ژیروسکوپ سنسور چهار بازه ۲۵۰±، ۵۰۰±، ۱۰۰۰± و ۲۰۰۰± درجه بر ثانیه و در قسمت شتاب سنج سنسور چهار بازه ۲g، ±۴g، ±۸g، ±۱۶g± برای کاربر قابل انتخاب خواهد بود. توجه داشته باشید که ولتاژ کاری این ماژول ۳ الی ۵ ولت می‌باشد.

 

کاربرد های ماژول GY-52

این سنسور در پروژه های و موارد مختلفی کاربرد دارد از جمله، بازی های سنجش حرکت، واقعیت افزوده، تثبیت کننده تصویر الکترونیکی (EIS)، تثبیت کننده تصویر نوری (OIS)، حالت ها دسترسی سریع در پروژه ها، ایده آل برای گوشی های هوشمند، تجهیزات دستگاه هایی مانند تبلت ها، کنترل از راه دور سه بعدی و دستگاه های ناوبری قابل حمل از این موارد هستند.

 

نکات راه‌اندازی ماژول GY-52

برای را‌ه‌اندازی ماژول GY52 با استفاده از آردوینو از رابط i2c و برای تغذیه مازول از پین های 3.3v و GND آردوینو استفاده خواهیم کرد. در این مورد که از آردوینو UNO استفاده شده، پین های SCL و SDA به A4 و A5 متصل خواهند شد. 

سایر مشخصات کالا

نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : شتاب و ژایرو

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2