سنسور اندازه گیری رطوبت HR202

DKP - 41153

محصول جدید

92 عدد موجود در انبار

28,800تـومان

معرفی سنسور رطوبت HR202

سنسور مقاومتی HR202 جهت اندازه گیری رطوبت است. جهت خواندن دیتا از سنسور از پایه آنالوگ استفاده می‌کنیم. در حال حاضر این ماژول با دو مدل ۳ پایه و ۴ پایه معرفی شده است. درمدل ۳ پایه به ترتیب پایه ها VCC, GND, D0 و پایه ها در سنسور ۴ پایه VCC, GND, Analog, Digital است. بر روی ماژول یک مولتی ترن جهت تنظیم حساسیت سنسور قرار گرفته شده است. به محض اعمال ولتاژ به سنسور رطوبت اندازه گیری شده و قابل مشاهده است. مقادیر دریافتی سنسور با توجه به اینکه از ADC استفاده می‌کنیم، با توجه به نوع میکروکنترلر مورد استفاده متفاوت است و در صورتیکه از برد آردوینو UNO استفاده کنیم این عدد بین ۰ تا ۱۰۲۳ تغییر خواهد کرد. با تغییر حساسیت سنسور عدد اندازه گیری شده بین ۰ تا ۱۰۲۳ می‌باشد. ولتاژ ورودی سنسور ۳ تا ۵ ولت و رنج اندازه گیری رطوبت ۲۰ تا ۹۵ درصد است. دمای اندازه گیری شده بین ۰ تا ۶۰ درجه می‌باشد. بر روی ماژول دو ال ای دی قرار دارد که یکی برای نمایش ولتاژ اعمالی به سنسور و دیگری خروجی دیجیتال است که با رسیدن به بالاترین میزان خود سبز رنگ شده و روشن می‌شود. خروجی سنسور به صورت دیجیتال و آنالوگ توسط تراشه LM393 در دسترس است. 

  

ویژگی های سنسور رطوبت HR202

این ماژول دارای ولتاژ کار 3.3 ولت تا 5 ولت DC است. جریان عملیاتی ماژول15 میلی متر است. محدوده  سنجش رطوبت از 20 تا 95٪ RH است. دارای خروجی دیجیتال - 0 ولت یا 5 ولت است. دارای LED هایی برای نمایش وضعیت خروجی و توان. ابعاد ماژول 3.2 سانتی متر در 1.4 سانتی متر است.
 

کاربرد های سنسور رطوبت HR202

این ماژول برای کاربردهای سنجش رطوبت ایده آل است و می تواند در زمینه هایی مانند هواشناسی، کنترل رطوبت تاسیسات، صنایع نساجی و سایر سناریو هایی که به نظارت رطوبت محیط نیاز دارند، استفاده شود.

 

آموزش اول:  راه اندازی سنسور رطوبت HR202 با برد آردوینو Arduino

عوامل محیطی برای پروژه‌های مختلفی اهمیت دارند. یکی از این عوامل رطوبت محیط از پارامترهای قابل اندازه گیری توسط بردهای امبدد و سنسورهای رطوبتی است. سنسورهای رطوبت در انواع مختلف با ظاهر و ویژگی های متفاوت ارائه شده است و با توجه به نیاز پروژه از هر یک می‌توانید استفاده کنید. در این آموزش از سنسور مقاومتی رطوبت HR202 استفاده می‌کنیم. این سنسور در کیت دما رطوبت آردوینو قرار گرفته شده است و مصرف آموزشی دارد. در ادامه با مرجع تخصصی آردوینو، به زبان فارسی دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

نظر خود را بنویسید
*
*
1
دیدگاه کاربران
  • 1397-05-27

    قیمت این ماژول حدود سه برابر قیمت فروشگاه های دیگر است،لطفا برسی کنید.

    پاسخ مدیر:

    درود


    کاربر گرامی موارد قابل مقایسه نمی‌باشند. کالاها بر اساس خریدهای انجام شده در هر پارت قیمت متفاوتی خواهند داشت. فارغ از بحث کیفیتی، اگر موجود دارند، تهیه بفرمایید.

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 3.2 * 1.4 سانتی متر
چاپ مس : دارای چاپ آبی
تعداد پایه ها : 3 پایه
نوع کانکتور : پین هدر

پردازنده

تراشه : lm393

تغذیه

ولتاژ ورودی : 3.3 تا 5 ولت DC
جریان : 15 میلی آمپر

ویژگی های فنی

ترتیب پایه ها : DO - GND - VCC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : دماسنج - Thermometer
سنسور : سنسور مقاومتی HR202
خروجی : خروجی دیجیتال 0 یا 5 ولت
سایر توضیحات : رطوبت: 20 تا 95% RH
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 8 از 10
حساسیت : دارای پتانسیومتر بر روی برد جهت تنظیم حساسیت

دیتاشیت سنسور مقاومتی HR202

دانلود دیتاشیت سنسور مقاومتی HR202

دانلود (109.95k)

دیتاشیت LM393

دانلود دیتاشیت lm393

دانلود (101.31k)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2