سنسور دما DS18B20 ضد آب با کابل درجه یک

DKP - 40252

محصول جدید

252 عدد موجود در انبار

42,400تـومان

سنسور دما DS18B20 ضد آب با کابل

سنسور DS18B20 از نوع سیم کشی با روکش PVC ضد آب است و در زمانی که نیاز به اندازه گیری دما در محیط های مرطوب و یا در فاصله را دارید، قابل استفاده است. دمای کاری سنسور طبق اطلاعات گفته شده در دیتاشیت تا ۱۲۵ درجه سانتی گراد است اما پیشنهاد می‌شود در دمای ۱۰۰ درجه از سنسور نگهداری شود. با توجه به اینکه سنسور دیجیتال است حتی در فاصله دور تخریب سیگنال در انتقال دیتا مشاهده نشده است. سنسور دمای ۱-Wire دیجیتال با دقت اندازه گیری در حدود +-۰٫۵ درجه است. با انواع میکروکنترلرها قابلیت تست و راه اندازی داشته و حتی میتوانید چندین پین را به یک پین متصل کنید.  تمامی سنسورهای دما DS18b20 دارای ۶۴ بیت سریال کد هستند و این امکان را به شما می‌دهد تا چندین پایه سنسور به یک پایه دیتای مشابه متصل کنید. به این ترتیب میتوانید دیتای دمای چندین سنسور را با یک پین دیجیتال آردوینو دریافت کنید.

سنسور DS18B20 با توجه به اینکه قابلیت آدرس دهی دارد، هر سنسور یک آی دی منحصر به فرد دارد. از این رو می‌توانید چند سنسور DS18B20 را فقط به یک پایه دیجیتال بردهای میکروکنترلر اتصال دهید. به عنوان مثال دو فضای مختلف داریم، فضای داخل inside و فضای خارج outside. سنسوری که در فضای داخل است یک آی دی یونیک داشته و دیتا را خوانده و مجزا برای ما نشان میدهد. سنسور دوم هم که در فضای بیرون outside قرار دارد، آی دی یونیک داشته و دیتا را نشان میدهد. پس به این ترتیب هر سنسور توسط آی دی قابل تفکیک است و فقط یک پایه از برد میکرو شما را درگیر خواهد کرد.

آموزش  اول: راه اندازی چند سنسور DS18B20 Dallas با آردوینو توسط یک پایه

سنسور DS18B20 با توجه به اینکه قابلیت آدرس دهی دارد، هر سنسور یک آی دی منحصر به فرد دارد. از این رو میتوانید چند سنسور DS18B20 را فقط به یک پایه دیجیتال بردهای میکروکنترلر اتصال دهید. به عنوان مثال دو فضای مختلف داریم، فضای داخل inside و فضای خارج outside. سنسوری که در فضای داخل است یک آی دی یونیک داشته و دیتا را خوانده و مجزا برای ما نشان میدهد.

ادامه آموزش

 

آموزش دوم: ساخت ترموستات با DS18B20

ترموستات در دستگاه و سیستم هایی که در یک حد بالا و یا پایین مشخص سرد و یا گرم می‌شوند استفاده می‌شود. گرمایش ساختمان ها، گرمایش مرکزی، سیستم های تهویه؛ آبگرمن و تجهزیات آشپزخانه نمونه مصارف استفاده ترموستات می‌باشد. در این آموزش که مربوط به کیت دما رطوبت بر پایه آردوینو است، یک ترموستات آماده طراحی خواهیم کرد.

ادامه آموزش

 

آموزش سوم: ساخت دیتالاگر با برد رزبری پای و سنسور دما DS18B20 در نرم افزار Node-Red

لاگ گرفتن و یا به عبارتی ساخت دیتالاگر در پروژه های اینترنت اشیا مهم و کاربردی است. دیتاهای دریافتی از سنسور در هر لحظه ممکن است به دلایل مختلف مانند شرایط جوی، شرایط محیطی و یا نویز پذیری دچار تغییر گردد. حال بایستی زمان، ساعت و تاریخ تغییرات در هر لحظه برای ما ثبت گردد تا امکان تحلیل داده ها و عملکرد سنسور مشخص شود. در این آموزش از سنسور دما DS18B20 استفاده شده است. دمای محیط توسط سنسور خوانده شده و سپس در محیط UI نرم افزار Node-RED قابل مشاهده است. هدف این پروژه ساخت دیتالاگر جهت لاگ گرفتن دیتا و ذخیره آن در رزبری پای است که به آن می‌پردازیم.

ادامه آموزش

 

آموزش چهارم: ارسال دما به ربات پیام رسان بله از چندین سنسور DS18B20 با برد ESP32

با سنسور دمای ds18b20 آشنایی دارید، پیش از این روش ارتباط آردوینو با پیام رسان بله را آموزش دادیم. اکنون توسط برد ESP32 که دارای بلوتوث و وای فای داخلی است. میخواهیم اطلاعات چندین سنسور DS18B20 را دریافت کرده و روی ربات بله ارسال کنیم. لازم به ذکر است که تمامی سنسورهای دما را به یک پایه از برد متصل می‌کنیم. 

ادامه آموزش

 

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد : ابعاد سنسور فولادی 6 میلی متر در قطر 30 میلی متر
جنس مواد اولیه : فولادی ضد زنگ
طول کابل : 1 متر
رنگ بندی : کابل با روکش مشکی
تعداد پایه ها : 3 پایه

ارتباطات

پروتکل ارتباطی : 1wire

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : در محدوده 3 تا 5.5 ولت DC
جریان : حداکثر 10 میلی آمپر

ویژگی های فنی

دمای کاری : - 55 تا + 100 درجه سانتی گراد
ترتیب پایه ها : VCC, DATA, GND
دقت اندازه گیری : ±0.5°C
محدوده اندازه گیری : - 55 تا + 125 درجه سانتی گراد- 67 تا +257 درجه فارنهایت
کد تجاری ماژول و برد : DS18B20

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : مقاومت 4.7 کیلو
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : دماسنج - Thermometer
سایر توضیحات : دارای کابل پوشش PVC ضد آب
سایر قابلیت‌ها : سنسورهای دما DS18b20 دارای ۶۴ بیت سریال است.

کتابخانه سنسور دما DS18B20

این کتابخانه مخصوص استفاده در IDE آردوینو می‌باشد.

دانلود (15.34k)

کتابخانه سنسور دما DS18B20

کتابخانه دانشجو کیت سنسور دما

دانلود (7.18k)

کتابخانه DS18B20 رزبری پای

دانلود کتابخانه سنسور دما رزبری پای

دانلود (18.82k)

دیتاشیت سنسور DS18B20

دانلود دیتاشیت سنسور دما DS18B20

دانلود (484.15k)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2