ماژول دماسنج غیر تماسی GY-MCU90615

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تـومان

DKP - 40234

محصول جدید

ماژول دماسنج غیر تماسی GY-MCU90615

به وسیله ماژول GY-MCU90615 قادر خواهید بود دمای اشیا را از فاصله دور بدون تماس با اجسام اندازه گیری نمایید. این ماژول را می‌توان توسط پروتکل Serial به آردوینو یا هر میکروکنترلر دیگری متصل نمود. این ماژول علاوه بر استفاده‌های صنعتی در مسابقات رباتیک لیگ‌های آتش‌نشان و امداد‌گر کاربرد دارد.

میدان دید از اهمیت ویژه ای در صحت و دقت اندازه گیری برخوردار است. درجه حرارتی که ترمومتر غیر تماسی به نمایش می‌گذارد، از تبدیل انرژی مادون قرمزی که ترمومتر دریافت می‌کند ، بدست می آید. لذا این درجه حرارت متوسط درجه حرارت هر آن چيزي است که در میدان دید ترمومتر قرار دارد . اين يك نكته مهم است كه توسط بسياري از كاربران اين نوع تجهيزات مورد توجه قرار نمي گيرد. بسيار ديده شده كه شخصي با در دست داشتن يك ترمومتر ليزري يا مادون قرمز مقره اي را در فاصله دور نشانه روي كرده و به استناد اين كه پوينتر ليزر روي آن قرار دارد نسبت به قرائت و ثبت عدد دماي مقره اقدام مي كند. در اين حالت بازرس بيش از ۹۰% دماي آسمان را كه منفي است ثبت مي كند و لذا عيبي مشاهده نمي شود. اصولا در استفاده از اين نوع از تجهيزات بايد تمامي نواحي سوژه مورد نظر كه دماي آن بايد اندازه گيري شود ميدان ديد دماسنج يا ترمومتر راپر كند در غير اين صورت نتايج به يقين غلط است .گرمای منتشر شده از سطح بیرونی اجسام به صورت تشعشعات مادون قرمز که توسط چشم انسان قابل رویت نیستند آزاد می‌گردد.  این تشعشات را می‌توان از طریق دوربین‌ها و سنسور‌های ترموگرافی که پیشرفته ترین و کامل ترین تجهیزات در زمینه آنالیز حرارتی محسوب می‌شوند، مشاهده نمود.به اندازه‌گیری دما به این صورت اصطلاحا ترموگرافی گفته می‌شد.

  

دماسنج مادون قرمز

از دماسنج مادون قرمز با توجه به کار آیی عمومی آن ، در صنایع مختلف و در زمینه های مختلف استفاده می شود از جمله‌ کاربرد‌های دماسنج‌های مادون قرمز می‌توان به اندازه‌گیری دمای قطعات در حین فرآیندهایی مثل فورج واکستروژن (برای قطعات حساس) وکنترل این فرآیندها ، اندازه گیری دمای قطعات داخل کوره،اندازه گیری دمای ذوب و… اشاره نمود.

   

MLX90615 یک ماژول دماسنج مادون قرمز هوشمند برای اندازه‌گیری دما به روش غیر تماسی می‌باشد. از مشخصات منحصر به فرد این سنسور علاوه بر این که برای اندازه گیری دما نیازی بهتماس با جسم مورد نظر ندارد ، نویز بسیار کم و دارای مبدل داخلی ۱۷ بیتی آنالوگ به دیجیتال به کمک واحدdsp میباشد که  باعث شده است بتوان دما را  با دقت ۰٫۰۲ درجه سانتی‌گراد انداز‌ه‌گیری نمود .

  

ویژگی‌های دمانسج مادون قرمز MLX90615   

پروتکل ارتباطی I2C

کالیبره شدن در کاخانه برای رنج‌های:

  • ۴۰- الی ۸۵+ درجه‌ سانتی‌گراد برای اندازه‌گیری دمای خود سنسور
  • ۷۰- الی ۳۸۰+ درجه سانتی‌گزاد برای اندازه‌گیری اجسام توسط سنسور

انطباق ولتاژی ۳٫۳ ولت الی 5 ولت

حالت ذخیره انرژی

بادریت 9600 یا 115200 برای برقراری ارتباط سریال

    

تذکر 

میدان دید از اهمیت ویژه ای در صحت و دقت اندازه گیری برخوردار است . درجه حرارتی که ترمومترغیر تماسی به نمایش می گذارد ، از تبدیل انرژی مادون قرمزی که ترمومتر دریافت می کند، بدست می‌آید. لذا این درجه حرارت متوسط درجه حرارت هر آن چيزي است که در میدان دید ترمومتر قرار دارد. اين يك نكته مهم است كه توسط بسياري از كاربران اين نوع تجهيزات مورد توجه قرار نمی‌گيرد. بسيار ديده شده كه شخصي با در دست داشتن يك ترمومتر ليزري يا مادون قرمز مقره اي را در فاصله دور نشانه روي كرده و به استناد اين كه پوينتر ليزر روي آن قرار دارد نسبت به قرائت و ثبت عدد دماي مقره اقدام مي كند. در اين حالت بازرس بيش از ۹۰% دماي آسمان را كه منفي است ثبت مي كند و لذا عيبي مشاهده نمي شود. اصولا در استفاده از اين نوع از تجهيزات بايد تمامي نواحي سوژه مورد نظر كه دماي آن بايد اندازه گيري شود ميدان ديد دماسنج يا ترمومتر راپر كند در غير اين صورت نتايج به يقين غلط است.

آموزش اتصال ماژول دماسنج غیر تماسی GY-MCU90615 به آردوینو

به وسیله ماژول  GY-MCU90615 قادر خواهید بود دمای اشیا را از فاصله دور بدون تماس با اجسام اندازه گیری نمایید. این ماژول را می‌توان توسط پروتکل Serial  به آردوینو یا هر میکروکنترولر دیگری متصل  نمود.این ماژول علاوه بر استفاده‌های صنعتی در مسابقات رباتیک لیگ‌های آتش‌نشان و امداد‌گر کاربرد دارد.

ادامه...

 

 

ویژگی‌های فیزیکی

نوع کانکتور : پین هدر

ارتباطات

پروتکل ارتباطی : UART

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 3 الی 5 ولت DC
جریان : 5میلی‌آمپر

ویژگی های فنی

محدوده دمایی : قابلیت تشخص دمای شی در بازی منفی 40 الی 115 درجه سانتی‌گراد
دقت اندازه گیری : 0.5 درجه سانتی‌گراد

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
نوع کاربرد محصول : استفاده نیمه صنعتی
نوع برد - ماژول : دماسنج - Thermometer
سنسور : مادون قرمز MLX90615

کتابخانه ماژول MCU90615

دانلود کتابخانه دماسنج مادون قرمز

دانلود (11.52k)

دیتاشیت سنسور مادون قرمز 90615

دانلود دیتاشیت دماسنج مادون قرمز

دانلود (517.5k)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2