ماژول دماسنج غیرتماسی مادون قرمز (GY-906 (MLX90614

DKP - 40123

محصول جدید

82 عدد موجود در انبار

256,680تـومان

279,000تـومان

-8%

معرفی ماژول دماسنج مادون قرمز (GY-906 (MLX90614

سنسور MLX90614 یک سنسور دماسنج مادون قرمز غیرتماسی برای اندازه گیری دما است. ترکیت تراشه ترموپیل حساس IR و سیگنال ASIC در TO-39 can ادغام شده است. استفاده از آمپلی فایر بدون نویز ، برخورداری از ADC 17 بیتی در دقت و وضوح اندازه گیری دما تاثیر دارد. این سنسور با پروتکل خروجی SMBUS کالیبره شده و امکان اندازه گیری دمای با دقت +-۲ درجه فراهم شده است. خروجی دیجیتال با مدولاسیون پهنای باند PWM در رنج – ۲۰ تا ۱۲۰ درجه قابل تنظیم است و با خروجی روزلوشن ۰٫۱۴ درجه سانتی گراد است. دمای اندازه گیری سنسور بین  – ۴۰ تا + ۱۲۵ درجه سانتی گراد و دمای اندازه گیری آبجکت بین – ۷۰ تا  + ۳۸۰ درجه سانتی گراد است. از این سنسور برای اندازه گیری دمای غیرتماسی با دقت بالا استفاده می‌شود. در سیستم ها کنترل تهویه، عنصر سنجش دما برای واحدهای مسکونی، تجاری و اداری و لوازم خانگی و بهداشت درمان عمده مصارف سنسور به شمار می‌آید. سنسور MLX90614 از پروتکل ارتباطی I2C جهت ارتباط با میکروکنترلرها بهره می‌برد و به ترتیب داراید پایه های SDA و SCL است. پایه SCL پایه سریال کلاک برای ارتباط دو سیمه استفاده شده که در این پایه از دیود زنر ۵٫۷ ولت برای تامین ولتاژ است. پایه SDA پایه ورودی و خروجی دیجیتال است که در حالت عادی دمای اندازه گیری شده توسط این پایه در مود PWM انجام می‌شود.

  

ویژگی های ماژول دماسنج مادون قرمز GY-906 

از ویژگی های این ماژول اندازه کوچک، کم هزینه، کار در محدوده دمای کالیبره شده از  -40 الی + 125 درجه سانتیگراد برای دمای سنسور و -70 الی + 380 درجه سانتیگراد برای دمای جسم را نام برد. دقت بالا 0.5 درجه سانتیگراد، وضوح اندازه گیری 0.02 درجه سانتی گراد. دارای رابط دیجیتال سازگار با SMBus است. خروجی PWM قابل برنامه ریزی برای خواندن مداوم مقادیر. دارای حالت خواب برای کاهش مصرف برق است.

  

کاربرد های ماژول دماسنج مادون قرمز GY-906 

این ماژول دارای کاربرد های فراوانی است مانند اندازه گیری دمای بدون تماس با دقت بالا، سنجش دما برای تهویه مطبوع ساختمانهای مسکونی، تجاری و صنعتی، کنترل دمای صنعتی قطعات متحرک، کنترل دما در چاپگرها و دستگاه های کپی، اندازه گیری دمای بدن، همچنین کنترل دمای چندین سنسور تا 127 حسگر از طریق 2 سیم مشترک قابل خواندن است.

 

آموزش اول: ساخت تب سنج غیرتماسی کرونا با دماسنج مادون قرمز MLX90614

با شیوع اپیدمی کرونا یکی از مهم ترین شاخه های درگیری با این بیماری همه گیر دمای بدن است که در صورتیکه دما بیش از ۳۷ درجه باشد ممکن است نیاز به بررسی و مراقبت های ویژه باشد. سنسورهای مادون قرمز دماسنج با ویژگی غیرتماسی بودن بسیار کاربردی است. در ادامه به معرفی سنسور دماسنج مادون قرمز غیرتماسی MLX90614 میپردازیم. با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی همراه باشید.

ادامه آموزش

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 6 عدد
ابعاد فیبر : 1.6 * 1.2 سانتی متر
نوع فیبر : فایبرگلاس دورو متالیزه
چاپ مس : دارای چاپ آبی
تعداد پایه ها : چهار عددVin
نوع کانکتور : پین هدر

ارتباطات

پروتکل ارتباطی : I2C

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC

ویژگی های فنی

محدوده دمایی : قابل تشخیص در محدوده 40- تا 125+ درجه سانتی‌گراد
ترتیب پایه ها : VIN - GND - SCL - SDA
دقت اندازه گیری : 0.02 درجه سانتی‌گراد

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : دماسنج - Thermometer
سنسور : سنسور مادون قرمز MLX90614

نمونه کد GY906

دانلود نمونه کد آردوینو دماسنج مادون قرمز GY-906

دانلود (5.64k)

دیتاشیت MLX90614

دانلود دیتاشیت MLX90614

دانلود (1.13M)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2