سنسور دما و رطوبت AM2301 - DHT21 برند ASAIR

DKP - 40165

محصول جدید

63 عدد موجود در انبار

148,800تـومان

معرفی سنسور دمای AM2301

سنسور دما دیجیتال DHT21 یا AM2301 یکی از رایج ترین سنسورهای دما از سری سنسور های DHT است و دارای دقت اندازه گیری درجه حرارت نسبتاً بالای ۰٫۵ درجه سانتیگراد است و همچنین این اندازه گیری با دقت ۰٫۱ درجه سانتیگراد با دقت رطوبت نسبی ۳ درصد. این سنسور فقط از ۳ سیم برای راه‌اندازی استفاده می کند که دو پین برای تغذیه و یک پین دیتای دما و رطوبت را در اختیار ما قرار می‌دهد. یعنی فقط یک پایه دیجیتال برای اتصال به یک میکروکنترلر مورد نیاز است. این سنسور از ۳٫۳-۵V DC برای تغذیه استفاده میکند به همین دلیل میتوانید براحتی از میکروکنترل  های مختلف تغذیه این سنسور را فراهم کنید. این سنسور برای اندازه گیری رطوبت از خازن رطوبت پلیمر استفاده می‌کند. رنج محاسبه رطوبت در این سنسور ۰-۱۰۰%RH و همچنین رنج اندازه‌گیری دما -۴۰~۸۰Celsius است. دقت اندازه‌گیری این سنسور ها بر اساس دیتاشیت های موجد برای اندازه‌گیری رطوبت ۰٫۱%RH و برای اندازه گیری دما ۰٫۱Celsius معرفی شده.

 

 

کاربرد سنسور دمای AM2301

این سنسور مناسب برای استفاده در پروز هایی است که نیاز به بدست آوردن مقادیر دما و رطوبت محیط بصورت همزمان داریم است. پروژه هایی مانند دمای گلخانه، محل کار، کار و یا مکان هایی که نیاز به مانیتورینگ دما دارند.

 

 

آموزش اول : راه اندازی سنسور AM2301 دما و رطوبت توسط Node-RED رزبری پای

اندازه گیری پارامترهای محیطی از جمله دما و رطوبت بخشی از پایه ترین اطلاعات دریافتی برای هر محیط عمومی و خصوصی است. تا به امروز با سنسورهای متفاوتی از شاخه ی دما و رطوبت آشنا شدیم.

ادامه آموزش

 

 

آموزش دوم : پروژه دماسنج IoT با پلتفرم اینترنت اشیا ThingSpeak و سنسور AM2301

همواره اندازه‌گیری دمای محیط با بردها و سنسورهای مختلف پرطرفدار بوده و در کل از پروژه های محبوب می‌باشد. اما این بار تصمیم گرفتم یک پله جلو تر برویم و یک دماسنج IoT چند کاره با امکان نمایش مقادیر دما و رطویت در نمایشگر Oled ssd1306 و همچنین ارسال دیتا به دشبورد thingspeak بسازیم.

ادامه آموزش

 

 

آموزش سوم : پروژه مانیتور دما رطوبت محیط با NodeMcu و پلتفرم اینترنت اشیا uBeac

چقدر با پلتفرم های اینترنت اشیا آشنا هسنید؟ به اولین چیزی که پس از شنیدن اسم پلفترم Platfrom در ذهن خود تصور می‌کنید فکر کنید. دنیای پلتفرم ها غیر از واقعیب برای من شبیه به یک فضای ابری است که دیتاها مانند اجسام معلق در هوا در داد و ستد با یکدیگر هستند.

ادامه آموزش

 

 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد پایه ها : 3 پایه

تغذیه

ولتاژ ورودی : 3.3 تا 5 ولت DC

ویژگی های فنی

محدوده دمایی : – ۴۰ تا + ۸۰ سانتی گراد
ترتیب پایه ها : سیم قرمز: ولتاژ - سیم زرد: خروجی رطوبت - سیم مشکی: GND
کد تجاری : AM2301

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
نوع کاربرد محصول : استفاده نیمه صنعتی
نوع برد - ماژول : دماسنج - Thermometer
سایر توضیحات : اندازه گیری رطوبت ۰ تا ۱۰۰ %RH

نمونه کد آردوینو AM2301

دانلود نمونه کد آردوینو سنسور دما و رطوبت AM2301

دانلود (544)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2