کیت دماسنج و ترموستات دیجیتال

DKP - 0100

محصول جدید

ترموستات دیجیتال

نسخه چهارم برنامه آی سی مدار آماده شد. دماسنج و ترموستات دیجیتال مدار برنامه‌ریزی شده‌ای است که به وسیله آن می‌توانید دمای محیط را مشاهده و کنترل کنید.

  • چرا دماسنج دیجیتال برای علاقه مندان به دنیای میکروکنترلر ها انتخاب مناسبی می باشد؟
  • چگونه در ١٨ دقیقه و ٣٢ ثانیه کنترل سرما و گرمای اتاق خواب خود را به دست بگیرید؟
  • این بار با صرفه جویی در هزینه های ماهیانه یک موبایل جدید بخرید!
  • چگونه از این گجت در بهبود محیط کسب و کار خود استفاده کنید؟
  •  چگونه دماسنج دیجیتالی داشته باشیم و با عملکرد آن آشنا باشیم؟
عملکرد اجزای این گجت خیلی راضی کننده نمی باشد! ولی ضریب خطای آن پایین می‌باشد.این امکان را فراهم می آورد تا با سنسور هایی که سیگنال های آنالوگ دنیای واقعیت را می سنجند، کار کنید.آی سی اتمگا از جمله آی سی های پر مصرف و بسیار ساده در دنیای میکروکنترلر ها می باشد. بنابراین کار با آن برای حرفه ای ها ساده می باشد.عملکرد آی سی به تنهایی قابل پیش بینی است، در صورتیکه ترکیب این آی سی با دیگر اجزا و هماهنگی عملکرد آن ها است که باید از نزدیک تجربه اش کرد.کیت دماسنج با آی سی atmega برنامه ریزی شده و سنسور دماسنج LM35 طراحی شده است. سنسور LM35 دمای اطراف خود را به صورت آنالوگ می سنجد و این سیگنال را به صورت ولتاژی متناسب با آی سی تبدیل می کند. ولتاژ خروجی این سنسور به ازای هر یک درجه سلسیوس، به صورت خطی 10 میلی ولت افزایش می‌یابد. خروجی سنسور به یکی از ورودی های آی سی میکروکنترلر متصل می شود. تا طبق برنامه نوشته شده برای آی سی، مشتق معادل سیگنال را به صورت دیجیتال نمایش دهد.
 

 

محتویات بسته ترموستات دیجیتال

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

  

شرح تخصصی عملکرد مدار ترموستات دیجیتال

پیشرفت علم الکترونیک در طراحی و ساخت مدارهای مجتمع (IC) در طول چند دهه اخیر، منجر به ساخت قطعات دیجیتالی و ریز پردازنده‌ها (Microprocessor) شده است. هنگام استفاده از ریزپردازنده ها و میکروکنترلرها با توجه به ساختار و معماری آنها، به کارگیری قطعات جانبی نظیر حافظه‌های RAM و ROM مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال (A/D) و تجهیزات دیگر امری اجتناب ناپذیر است.
 
همچنین در بعضی شرایط فرکانس کاری ریزپردازنده ها نیاز کاربر را تامین نمی‌کند. از این رو میکروکنترلرها و ریزکنترلر ها که قطعات جانبی مورد نیاز را در خود جای داده و سرعت کار آنها نسبت به ریزپردازنده ها بیشتر است به بازار عرضه شدند. یکی از میکروکنترلرها، میکروکنترلر AVR است.از مزایای این میکروکنترلر طراحی ویژه آن است که امکان کار با زبان‌های سطح بالا، بدون افزایش بیش از حد کدهای برنامه را فراهم می‌کند. IC1 این امر را برای ما مهیا نموده است. در نرم افزار مدار، هر یک ثانیه یک بار، مقدار خروجی سنسور دما خوانده شده و پس از محاسبه بر روی سون سگمنت نشان داده می‌شود.   

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 29
ابعاد فیبر : 10 * 6 سانتی متر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلی متر
چاپ مس : دارای چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 6 ولت DC

ویژگی های فنی

محدوده دمایی : سنجش دما در محدوده مثبت تا 100 درجه سانتی گراد

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : بلندگو 8 اهمی ، 10 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای کاردستی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2