سگمنت تکی آند مشترک 5161BS قرمز 18 * 12 میلی متر

DKP - 50232

محصول جدید

111 عدد موجود در انبار

5,400تـومان

سگمنت تکی آند مشترک 5161BS

سون سگمنت از هفت عدد ال ای دی یا همان دیود نورانی تشکیل شده است. تمامی این هفت ال ای دی به طور منظم دور تا دور هم قرار گرفته اند و در صورت روشن شدن کل این ال ای دی ها عدد 8 لاتین نمایش داده می شود.

 

در این مورد یک نکته بسیار اهمیت دارد، این سگمنت ها در دو نوع وجود دارد، یکی آند مشترک که تمامی پایه های مثبت دیودها به هم متصل و مشترک هستند و دیگری کاتد مشترک که تمامی پایه های منفی به هم متصل شده اند.

   

آموزش راه اندازی سون سگمنت آردوینو

سون سگمنت‌ها (Seven Segment ) یکی از پرکاربردترین ، ارزان‌ترین و پرمصرف‌ترین نمایشگر‌‌ها در دنیاست.از سون سگمنت‌ها برای نشان دادن اعداد در ساعت‌های دیجیتالی، چراغ راهنما، ماشین حساب، ترازوی دیجیتالی و …استفاده می‌شود. در ادامه آموزش با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید.

هر سون سگمنت در حقیقت از چند LED در کنار هم به شکل زیر تشکیل شده است.

انواع سون سگمنت:

  • کاتد مشترک

در این نوع سون سگمنت‌ها کاتدهای تمام LED ‌های موجود در سون سگمنت به یکدیگر متصل می‌باشند.به این معنی که برای روشن کردن هر کدام از سگمنت‌های سون سگمنت کافی‌است پایه‌ی متناظر آن را یک منطقی کنیم و پین مشترک سون سگمنت را به GND ( صفر منطقی ) متصل کنیم. برای مثال برای نشان دادن عدد ۱ بر روی این‌گونه سون‌سگمنت‌ها کافی است پین سگمنت متناظر B و C را یک منطقی کنیم و پین مشترک سون‌سگمنت را به زمین متصل کنیم.

 

  • آند مشترک

در این نوع سون‌سگمنت‌ها تمام LEDهای موجود در سون سگمنت به یک‌دیگرمتصل می‌باشند.به این معنی که برای روشن کردن هر کدام از سگمنت‌های سون‌سگمنت کافی است پایه‌ی متناظر آن را صفر منطقی کنیم و پین مشترک سون سگمنت را به VCC ( یک منطقی) متصل کنیم. برای مثال برای نشان دادن عدد ۱ بر روی این‌گونه سون سگمنت‌ها کافی است پین سگمنت متناظر B , C را صفر منطقی کنیم و پین مشترک سون سگمنت را به VCC متصل کنیم.

 

معرفی نمایشگر 7-Segment

نمایشگر 7-Segment همانطور که از نامش مشخص است. از هفت قسمت تشکیل شده است. هفت LED که یکی از پایه های آند و یا کاتد آنها (بسته به نوع سگمنت) به یکدیگر متصل شده است. این پایه ها با نام Com مشخص شده‌اند. باقی پایه ها با حروف الفبای انگلیسی (از a تا g) مشخص شده است. این هفت LED در کنار هم شبیه به عدد 8 انگلیسی هستند. که با کنترل صحیح پایه ها میتوانید اعداد 0 تا 9  را بر روی این نمایشگر، نشان دهید. پایه اضافه ای غیر از پایه های مربوط به هفت LED وجود دارد که برای کنترل نقطه موجود بر روی نمایشگر سگمنت است.
  

ویژگی های نمایشگر 7-Segment

آند مشترک
ابعاد 12*18 میلی متر
نمایش با رنگ قرمز
جریان مصرفی 25 میلی آمپر

    
نکات راه اندازی های نمایشگر 7-Segment

برای نمایش عدد بر روی این نوع نمایشگر راه های مختلفی وجود دارد.  یکی از روش های پر کاربرد ترین راه ها برای راه اندازی این نمایشگر استفاده از ایسی 7447 است که عملیات تبدیل اعداد BCD به فرمت قابل نمایش بر روی این نمایشگر را انجام می‌دهد.
در صورتی که قصد دارید این نمایشگر را مستقمیا به کنترلر مورد استفاده در پروژه خود متصل کنید. بایستی با توجه به ولتاژ خروجی GPIO های کنترلر مقاومت مناسب بین پایه های سگمنت و GPIO های کنترلر قرار دهید.
   

کاربرد نمایشگر 7-Segment

همانطور که گفته شد این نمایشگر توانایی نمایش اعداد 0 تا 9  را دارد. همچین به دلیل قیمت مناسب این نمایشگر نسبت به نمایشگر های دیگر، در پروژه هایی که تنها نیاز به نمایش عدد است. استفاده از این نمایشگر پیشنهاد می‌شود.
 
 

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد : 1.3 * 1.6 سانتی متر
طول کابل : 5 میلی متر
رنگ بندی : قرمز پس از روشن شدن
تعداد پایه ها : 10 پایه

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 2 ولت DC
جریان : 25 میلی آمپر
ظرفیت : نمایش 4 کاراکتری

ویژگی های فنی

پلاریته : آند مشترک

سایر مشخصات کالا

کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2