سگمنت تکی آند مشترک 5161BG سبز 18 * 12 میلی متر پشت مشکی

DKP - 40357

محصول جدید

100 عدد موجود در انبار

4,900تـومان

آموزش راه اندازی سون سگمنت Seven Segment با آردوینو Arduino

سون سگمنت‌ها (Seven Segment ) یکی از پرکاربردترین ، ارزان‌ترین و پرمصرف‌ترین نمایشگر‌‌ها در دنیاست.از سون سگمنت‌ها برای نشان دادن اعداد در ساعت‌های دیجیتالی، چراغ راهنما، ماشین حساب، ترازوی دیجیتالی و …استفاده می‌شود. در ادامه آموزش با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید. هر سون سگمنت در حقیقت از چند LED در کنار هم به شکل زیر تشکیل شده است.

ادامه...

  

معرفی نمایشگر 7-Segment

نمایشگر 7-Segment همانطور که از نامش مشخص است. از هفت قسمت تشکیل شده است. هفت LED که یکی از پایه های آند و یا کاتد آنها (بسته به نوع سگمنت) به یکدیگر متصل شده است. این پایه ها با نام Com مشخص شده‌اند. باقی پایه ها با حروف الفبای انگلیسی (از a تا g) مشخص شده است. این هفت LED در کنار هم شبیه به عدد 8 انگلیسی هستند. که با کنترل صحیح پایه ها میتوانید اعداد 0 تا 9  را بر روی این نمایشگر، نشان دهید. پایه اضافه ای غیر از پایه های مربوط به هفت LED وجود دارد که برای کنترل نقطه موجود بر روی نمایشگر سگمنت است.

  

ویژگی های نمایشگر 7-Segment

آند مشترک
ابعاد 12*18 میلی متر
نمایش با رنگ سبز
جریان مصرفی 25 میلی آمپر

   
نکات راه اندازی های نمایشگر 7-Segment

برای نمایش عدد بر روی این نوع نمایشگر راه های مختلفی وجود دارد.  یکی از روش های پر کاربرد ترین راه ها برای راه اندازی این نمایشگر استفاده از ایسی 7447 است که عملیات تبدیل اعداد BCD به فرمت قابل نمایش بر روی این نمایشگر را انجام می‌دهد.
در صورتی که قصد دارید این نمایشگر را مستقمیا به کنترلر مورد استفاده در پروژه خود متصل کنید. بایستی با توجه به ولتاژ خروجی GPIO های کنترلر مقاومت مناسب بین پایه های سگمنت و GPIO های کنترلر قرار دهید.
    

کاربرد نمایشگر 7-Segment

همانطور که گفته شد این نمایشگر توانایی نمایش اعداد 0 تا 9  را دارد. همچین به دلیل قیمت مناسب این نمایشگر نسبت به نمایشگر های دیگر، در پروژه هایی که تنها نیاز به نمایش عدد است. استفاده از این نمایشگر پیشنهاد می‌شود.
 
 

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد : 25 * 35 میلی متر
تعداد پایه ها : 10 پایه

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2