حراج
باس و تریبل (تون کنترل)

کیت باس و تریبل (تون کنترل)

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تـومان

DKP - 0066

محصول جدید

7 عدد موجود در انبار

34,000تـومان

 با کیت باس و تریبل دو قسمت  1- باس (صدای بم)  و 2- تریبل (صدای زیر) را می توانید کنترل کنید.توسط دو عدد ولوم می توان این سیگنال ها را کنترل کرد.باس و تریبل کاربرد بسیاری در اکثر مدار های آمپلی فایر دارد. اگر ضبط صوت شما فاقد سیستم کنترل است  این  کیت بدون نیاز به منبع تغذیه دستگاه شما را مجهز به تون کنترل می‎نماید.


 
راه اندازی :


 این کیت را به صورت سری قبل از یک آمپلی فایر قرار می دهید. به عنوان مثال کیت موزیکال را به ورودی (باس و تریبل)  وصل می کنیم و خروجی کیت را به ورودی آمپلی فایر 30 وات وصل می کنیم. در اینجا با تغییر ولوم‎های باس و تریبل این گجت صدای خروجی آمپلی فایر به صورت آشکار تغییر خواهد کرد، یعنی صدای زیر و بم را براحتی می‎توان تغییر داد. گجت شما حاضر است. ترکیب این کیت با تعدادی از مدارهای گروه آمپلی فایر مناسب است.
 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

 1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

 1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
 2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
 3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت


 
شرح تخصصی عملکرد مدار :
 امواج صدا دارای فرکانسهای بین 20 HZ تا 20 KHZ است که به این محدوده باند فرکانس صدا گفته می‎شود. به عبارت دیگر گوش انسان قادر به تشخیص کلیه فرکانسهای بین 20 HZ تا 20 KHZ می‎باشد. ولی با این وجود، حدود فرکانس در مخابرات برای صحبت، حدود 200 HZ تا 2 KHZ و برای موسیقی معمولی از 100 HZ تا 5 KHZ و برای موسیقی دقیق و طبیعی‎تر از 50 HZ تا 10 KHZ در نظر گرفته می‎شود.
 
امواج صوتی با فرکانس بالا، صداهای زیر و نازک را می‎سازند و امواج صوتی با فرکانس پایین صداهای بم و کلفت را بوجود می‎آورند. بنابراین اگر بطریقی بتوانیم اصوات موسیقی را که معمولاً ترکیبی از کلیه فرکانسها (صداهای بم و زیر) می‎باشند بر حسب باند فرکانسی مشخصی از هم تفکیک کنیم، باس (Bass) و تریبل (Treble) آن موسیقی برای گوش محسوس خواهد بود.

مدار الکترونیکی که توسط شما مونتاژ شده است قاد به انجام این عمل به صورت زیر می‎باشد، VOL1 و خازن C3 فیلتر بالا گذر (High pass filter) مدار را تشکیل می‎دهد و از آنجائیکه HPF فقط فرکانسهای بالا را عبور می‎دهد بنابراین تریبل صدا را با تغییر دادن VOL1 می‎توان تنظیم کرد. VOL2 و خازنهای C4و C5 فیلتر پایین گذر (Low pass filter) مدار را تشکیل می‎دهند و چون LPF فقط فرکانسهای پایین را عبور می‎دهد با توضیحات داده شده باس صدا را بوسیله VOL2 می‎توان تغییر داد. خازنهای C1 و C2 نیز خازن کوپلاژ مدار هستند.

توجه داشته باشید که چون این مدار یک مدار Passive (مصرف کننده انرژی) است و سیگنالهای ورودی را تضعیف می‎کند بنابراین خروجی آن حتماً باید به یک آمپلی فایر (مثلاً آمپلی فایر 30 وات) وصل شود و سپس خروجی آمپلی فایر به بلندگو وصل گردد تا تضعیف انجام شده جبران گردد.


به وسیله این گجت ساده علاوه بر پیش روی در آموزش الکترونیک یک گجت از مدار های پرکاربرد آمپلی فایر را ساخته اید.

نظر خود را بنویسید
*
*
23
دیدگاه کاربران
 • 1394-09-29

  سلام آیا این کیت به آپلی فایر 100 وات استریو وصل میشه میخوام خروجی کارت صدا وصل کنم به ورودی باس و تریبل و خروجی باس و تریبل به کجای ورودی آمپلی فایر 100 وات میخوره INPUT L یا INPUT R ویه چیز دیگه میتونم ال ای دی برای نشان دادن روشنی آمپلی فایر وصل کرد یا نه؟؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  شیوه نصب مدار باس و تریبل به این صورت است که ابتدا ورودی صدا را به باس و تریبل و خروجی باس و تریبل را به ورودی آمپلی فایر مربوطه وصل می‌کنید. برای تشخیص فعال بودن مدار با استفاده از ال ای دی بهتر است با توجه به نقشه فنی مدار در جایی دیگر از مدار آن را استفاده کنید. دقت بفرمایید که این کار با توجه به خلاقیت خودتان امکان پذیر خواهد بود.

 • 1394-10-14

  سلام من این کیتو خریدم خروجی این کیت دو سر داره ولی آمپلی فایرم چهار تا سر داره که به صورت L ,R است به چه صورتی وصل کنم این دوتا سیم کیت باس به چهار تا سیم آمچلی فایر 100 وات استریو

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  دقت داشته باشید که برای هر کانال به یک مدار باس و تریبل مجزا نیاز است.

 • 1394-10-17

  سلام خیلی ممنون از راهنماییتون بعد از این که دوباره کیت گرفتم منفی و مثبتش مشخص نیست از روی نقشه اش نمی فهمم بردم پیش یکی از دوستام که استاده الکترونیکه از روی نقشه نفهمید ولی توی دفترچه راهنما نوشته که به رعایت منفی مثبت میشه بهم بگی کجاهاش مثبته کجاهاش منفیه ممنون میشم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  دقت بفرمایید که در هیچ جای دفترچه راهنمای ساخت باس و تریبل متن رعایت مثبت و منفی نوشته نشده است. همچنین این کیت قبل از ورودی صوتی آمپلی فایر قرار می‌گیرد.

 • 1394-10-25

  سلام درسته توی دفترچه باس وتریبل منفی مثبت نزده اما توی دفترچه آمپلی فایر صد وات نوشته خروجی منع صوتی که دارای L R میباشد مثل ضبط صوت CD و...)هست به صورت جداگانه با رعایت منفی مثبت به این نقاط متصل کنید اینو نوشته اگر من این کیتو همینجوری به آمپلی فایر 100 وات وصلش کنم چیزیش نمیشه خیالم راحت باشه؟اطلاعات دقیق میخوام

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله، می‌توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید.

 • 1394-11-21

  سلام
  من این کیتو تهیه کردم فقط یه دونه وصل کردم به آمپلی فایر 100 وات خروجی باس و تریبل چهار تا سیم وصل کردم ولی صداس تا وسط ها خوبه تا آخر میکنی صداش بد در میاد مشکل کجاس

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  موارد زیر را بررسی کنید:


  1- توان واقعی بلندگوها بیشتر از توان مدار نباشد.


  2- منبع تغذیه از لحاظ آمپراژ برای تغذیه مداوم مناسب باشد.


  3- هر مدار باس و تریبل برای یک کانال آمپلی فایر و یک بلندگو می‌باشد.

 • 1394-11-22

  سلام
  توان واقعی بلند گو ها کمتر از آمپلی فایر میباشد
  منبع تغذیه من از دوازده ولت دوبل با سه آمپر
  پس اون مدار باس تهیه میکنم وصل میکنم
  اگر مشکل داشتم خبر میدم
  ممنونم

 • 1395-01-17

  برای بیس. امپلی استریو بهتره یا مونو

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بهتر است از آمپلی فایر 70 وات مونو استفاده شود.

 • 1395-01-17

  باسلام خدمت شما زحمت کشان دانشجو کیت من محصولات متنوعی از شما خریداری کردم میخواستم ببینم که این کنترول باس و تربیل هردو باندی جدا گانه دارند مثلا باس یک بلند گو و آمپلی فایر مونو و تربیل هم همین طور؟
  متشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی این سوال قبلا پاسخ داده شده است. لطفا سوالات دیگر را بخوانید. برای هر باند به یک باس و تریبل مجزا نیاز دارید.

 • 1395-08-28

  باسلام ایا میشود ازیکی ازاینها به جای دورشته سیم چهار رشته سیم کشیده شود برای دو کانال مجزااستفاده کرد
  باتشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  اين كار توصيه نميشود و مممكن است عملكرد مدار را مختل كند.

 • 1395-10-14

  سلام آی سی این مدار چی هست

  پاسخ مدیر:

  درود برشما  این مدار ای سی ندارد و به صورت ترانزیستوری است.

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 3 * 4 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : بدون نیاز به برق و باتری

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

آموزش راه اندازی ماژول Sim800L بخش دوم تماس صوتی GSM