کیت آمپلی فایر استریو ۶۰ وات

DKP - 0063

محصول جدید

 کیت آمپلی فایر شصت وات استریو یک گجت تقویت کننده ترانزیستوری است. در دو کانال مجزا صدا های ورودی را تقویت می کند.

بدون تون و کنترل فقط میزان حجم صدا قابل تغییر است.

کیت آمپلی فایر 60 وات یک مدار تقویت کننده صوتی است. که ولتاژ کاری آن حداکثر دوازده ولت می باشد. البته با ولتاژ های پایین تر هم کار می کند.

راه اندازی مدار:
 با اتصال خروجی یک واکمن به ورودی‎های آمپلی فایر و اتصال خروجی‎ آمپلی فایر به بلندگو، صدای گجت ساختگی شما با کیفیت و پهنای باند مناسب در بلندگو پخش می شود. با تغییر ولوم ها صدای خروجی مدار کم و زیاد می‎شود.

 با این پکیج و صرف زمانی کم در حین فعالیتی محیج ضمن آموزش علم الکترونیک مطالبی بس فراتر از قیمت پرداختی خواهید آموخت.
 
 

محتویات بسته:

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

 1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

 1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

 1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
 2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
 3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 


شرح تخصصی عملکرد مدار :
 تقویت کننده‎های سیگنال کوچک یا ولتاژ، با ولتاژهای کوچک ورودی، ولتاژهای خروجی وسیعتر و بدون اعوجاج تولید می‎کنند. این مدارها قادرند مقداری قدرت در مقیاس کم در دو سر بار (خروجی) خود تولید کنند، که این مقدار قدرت برای بکار انداختن مثلا یک بلندگو کافی نیست. بنابراین برای چنین منظوری نیاز به یک تقویت کننده قدرت، با سیگنال بزرگ بوده که بتواند یک ولتاژ یا جریان خروجی با نوسانی وسیع یعنی (قدرت ac بزرگ) تولید نماید و در نتیجه ولتاژ ورودی نسبتا بزرگی احتیاج است. یک تقویت کننده قدرت در واقع قدرت dc منبع تغذیه مدار را به شکل قدرت ac در بار مدار تبدیل می‎نماید. می‎توان آنرا بعنوان یک تقویت کننده ولتاژ قوی به حساب آورد که از یک ترانزیستور قدرت استفاده می‎کند و قادر است جریانهای خروجی بالایی تولید کند.
 
اما روش Matching (همسازی) باید به منظور انتقال حداکثر قدرت باشد و نه به منظور انتقال حداکثر ولتاژ زیرا انتقال حداکثر ولتاژ هنگامی مد نظر است که بخواهیم دو مدار یا وسیله را بهم متصل نماییم. طبق قضیه انتقال حداکثر قدرت هنگامی یک مدار بیشترین قدرت را به بار تحویل می‎دهد که امپدانس خروجی آن برابر با امپدانس ورودی بار باشد. مثلاً امپدانس یک بلندگو در فرکانس 1 KHZ حدود 4 اهم است ولی امپدانس خروجی یک ترانزیستور قدرت به مراتب بیشتر از این مقدار است و اتصال مستقیم بلندگو بعنوان بار خروجی ترانزیستور نتایج ضعیفی به همراه خواهد داشت.
 
یکی از راههای حل این مشکل استفاده از مدار کلکتور مشترک در تقویت کننده‎ها است. مشخصات مدار کلکتور مشترک یا امیتر پیرو از این قرار است. امپدانس ورودی زیاد، امپدانس خروجی کم، بهره ولتاژ نزدیک به یک، سیگنال خروجی هم فاز با ورودی و بالاخره بهره جریان بالا. بنابراین از این مدار هم می‎ توان بعنوان مدار تطبیق امپدانس (بافر) و هم تقویت کننده جریان استفاده کرد.
 
 مدار آمپلی فایر از سه طبقه اصلی تشکیل شده است. دو طبقه مدار امیتر پیرو (کلکتور مشترک) و یک طبقه پری آمپلی فایر. ترانزیستورهای T3 و T9 و T4 و T10 پری آمپلی فایر و (T8, T2 , T7 , T1) و (T5، T11 و T6، T12) مدار امیتر پیرو را تشکیل می‎دهند. سیگنالهای ورودی به مدار، توسط ولوم‎های 10 K قابل کنترل هستند. C2، C10 و C3، C11 فیلتر خازنی و R18, R6 و C12, C4 فیلترهای RC موازی مدار می‎باشند که سیگنالهای ورودی را تا حدود زیادی صاف می‎کنند. ترانزیستورهای T3 و T4 و T9 و T10 بصورت امیتر مشترک قرار گرفته‎اند و دارای بهره ولتاژ و جریان بالایی هستند .

مقاومت R7 و خازن C5 و R19 و C12 مقداری از انرژی را جهت گسترش باند فرکانسی به زمین مدار منتقل می‎کنند. ترانزیستورهای T5 و T6 مکمل (Complimont) یکدیگرند و همینطور T11 و T12 به صورت کلکتور مشترک قرار گرفته‎اند که بهره جریان بالایی دارند و عمل تطبیق امپدانس مدار را انجام می‎دهند. مقداری از سیگنال خروجی امیتر T5، T11 و R6 و R17 و R3 به طبقه پری آمپلی فایر فیدبک شده تا پایداری مدار حفظ گردد.
 
ترانزیستورهای T1 و T2 و T7 و T8 نیز دومین طبقه امیتر پیرو را تشکیل می‎دهند که طرز کار آنها مانند T5 و T6 و T11 و T12 است و بصورت complimantry عمل می‎کنند. جریانهای خروجی این دو طبقه توسط مقاومتهای R3 و R10 به خازن c6 و R15 و R22 به خازن C14 و نهایتاً بلندگوها منتقل می‎شوند. در ضمن همانگونه که گفته شد T3 و T4 و T9 و T10 بهره ولتاژ بالا و دو طبقه امیتر پیرو بهره جریان بالایی دارند که در انتهای مار ایند و مقدار بهره در یکدیگر ضرب شده و طبقه رابطه P=V.I قدرت اصلی تقویت کننده را بوجود می‎آورند. بهمین علت مقاومتهای R3 و R10 و R15 و R22 وات بالا انتخاب شده‎اند تا تحمل این توان بالا را داشته باشند.

 مقاومت R2 و خازن C1 و R14 و C9 فیدبک ac مدار هستند و پایداری آنرا حفظ می‎کنند. D1 ترانزیستور T2 و D3 و T8 را بایاس می‎کند و D2 و D4 از آسیب رسیدن به مدار هنگامیکه پلاریته ورودی جابجا است جلوگیری می‎کنند. لازم به ذکر است چنانچه از ولتاژهای بالای 18 ولت استفاده می‎کنید به ترانزیستورهای T2 و T8 و T5 و T11 حتماً رادیاتور وصل کنید. البته چون ترانتزیستور T5 و T11 از فیدبک منفی استفاده می‎کند، کمتر داغ شده و دیرتر از T2 و T8 آسیب می‎بیند.

 

به وسیله این گجت علاوه بر پیش روی در آموزش الکترونیک یک گجت از مدار های پرکاربرد آمپلی فایر را ساخته اید.
 

 • نحوه سفارش و خرید

1- روی سبد خرید کلیک کنید.

2- نشانی خودتان را با کد پستی وارد کنید.

3- مبلغ خرید را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

البته از ثبت سفارش مطمئن شوید.

  

سفارشات ساعت 1 بعد از ظهر هر روز تحویل دفتر پست می شوند.

 
بسته بندی های دانشجو کیت طوری طراحی شده اند که به محصول آسیب نرسد. از این رو دانشجو کیت به شما اطمینان می دهد که کیت ارسال شده کاملا سالم به دست شما خواهد رسید.

نظر خود را بنویسید
*
*
24
دیدگاه کاربران
 • 1394-11-14

  سلام خسته نباشید
  این کیت دو باند مجزای 60 وات میده یا دوتا 30 وات؟ اگه من بخوام چندتا اسپیکر به هم وصل کنم واسه یه باند که مجموعشون 60 یا 30 (باتوجه به پاسخ سوال اولم) باشه. چطور ببندم؟ سری یا موازی؟ امپدانسشون چند باشه؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  مجموع کالنال‌ها 60 وات می‌شود. در ضمن برای اتصال بلندگوها به هم بایستی به شیوه موازی انجام شود.

 • 1394-11-14

  ممنونم. تو جدول بالا نوشتین تقویت تا 60 وات بصورت تک کانال واسه همون پرسیدم.
  امپدانس بلندگوها 8 باشه یا 4؟؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  از 4 تا 8 اهم را پاسخگو است ولی توصیه دانشجو کیت 8 اهم است.

 • 1394-11-18

  سلام من این کیتو به بلند گو ها وصل میکنم صدا خش خش داره و اصلا جالب نیست مراحل لحیم کاریم دقیق و سالم بوده ولی خروجی اصلا جالب نیست .این کارو با بلند گو 10وات و 5وات و 2وات و حتی هدفون هم امتحان کردم فرقی نداره فقط وقتی صدا کمه و به زور شنیده میشه شفافیت داره راهنمایی کنین لطفاا

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در این مرحله‌ای که مدارتان را قرار داده‌اید، بایستی برای دانشجو کیت ارسال کنید تا به صورت رایگان رفع عیب شود.

 • 1394-11-19

  سلام مجدد عیب یابی هزینه هم داره یا رایگانه و چقدر طول میکشه مجدد ارسال بشه

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در قسمت قوانین و مقررات سایت نوشته شده است. رفع عیب کلیه کیت‌های الکترونیکی که تولیدی دانشجو کیت هستند، کاملا رایگان است.

 • 1394-11-24

  با سلام من سوالم رو مجدد میپرسم وقتی این کیتو به برق dcمتصل میکنم صدا خش خش داره و شما گفتید باید رفع عیب بشه ولی وقتی به برقacوصل میکنم خوبه و نسبتا قابل قبول فقط در این حالتم صدا که تا ته زیاد باشه دوباره کمی خش خش میکنه .سوالم اینه ایا ممکنه برق این مدار acباشه؟؟؟ و چرا با صدای بلند در حالت acهم کمی خش و خش داره ممنون میشم اگه پاسخ بدید با تشکرر.

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  این مدار با ولتاژ DC طراحی شده است. لطفا جهت رفع عیب با شماره 03132203848 و داخلی 3 تماس بگیرید.

 • 1394-11-25

  سلام من این کیت راساخته حالامیخوام کیت کنترل باس اضافه کنم چطوری بایدانجامش بدم؟!؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  برای این منظور می‌توانید از مدار باس و تریبل استفاده کنید. مدار باس و تریبل به صورت مجزا از آمپلی فایر قرار می‌گیرد.

 • 1395-05-28

  ببخشید ولتاژ مورد نیاز بین چند تا چند است و آیا با باتری ۶ ولت هم جواب می دهد و برای حد اکثر توان چند ولت لازن است؟؟؟
  ممنون دانشجوکیت

  پاسخ مدیر:

  درود برشما  بله جواب میدهد ولی دقت داشته باشید که برای راه اندازی آمپلی فایر نیاز است که منبع تغذیه شما جریان دهی کافی داشته باشد از این رو استفاده از باتری فقط در صورتی که توانایی جریان دهی مناسب دارد پیشنهاد میشود.

 • 1395-05-30

  با سلام میشه این امپلی فایر را به باطری 9 ولت کتابی وصل کردو مثلا در پارک و ... استفاده کرد؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  خیر با باتری کتابی 9 ولت پیشنهاد نمیشود مگر اینکه از نوع آمپر بالا باشد.

 • 1395-08-28

  باسلام دوکانالس یاخیر اگر یک کاناله است می توان دو عدد بلند گو برای اژیر خطر 40 W راروشن کرد

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  اين كيت دو كاناله است. براى هر كانال حداكثر 30 وات ميتوانيد خروجى داشته باشيد.

 • 1395-09-02

  باسلام ایه میشود دو عدد بلند گو به خروجی وصل کرد؟
  ؟
  ؟
  ؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خروجى اين كيت به صورت استريو و دو كاناله ميباشد، از اين رو ميتوانيد دو عدد بلندگو به آن متصل كنيد.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 58 عدد
ابعاد فیبر : 8 * 10 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 12 ولت DC و حداکثر 2 آمپر
توان : تقویت فرکانس صوتی حداکثر تا 60 وات به صورت تک کانال
جریان : حداکثر 2.5 آمپر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : استفاده نیمه صنعتی

محصولات مرتبط

چطور ساعت عقربه ای با LED RGB و آردوینو Arduino بسازیم؟