برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

کیت شارژ باتری قلمی

مرجع:
DKP - 0059
DKP - 0059
موجودی: 2
49,900 تومان (بدون مالیات)
توضیحات

کیت شارژر باتری قلمی یک گجت ساده جهت شارژ کردن باتری های از کار افتاده است.باتری های قلمی معمولی را یک تا دو بار می توانید احیاء کنید .

البته باتری های قلمی معمولی را نیز می توان یک یا دو بار شارژ کرد. مدار با یک عدد ترانس یا آداپتور کار می کند. مدت زمان شارژ باتری قلمی معمولی 15 دقیقه می باشد. با کمک کیت شارژر باتری قلمی دیگر نگران باتری های تمام شده نباشید به کمک طراحی خاص این کیت می توانید باتری های معمولی را مجددا شارژ و بازیابی کنید.

طبق آزمون های انجام گرفته بسته به نوع باتری دو بار و حتی سه بار هم می توانید آن ها را شارژ کنید و دوباره استفاده کنید. با سرمایه گذاری روی این کیت می توانید باتری های تمام شده را در کمتر از 15 دقیقه شارژ کنید.

 
فقط با هزینه خرید شش عدد باتری قلمی می توانید این گجت پر کار را تهیه کنید و سپس از هر باتری سه برابر عمرش استفاده خواهید کرد.

   راه اندازی مدار:
برای راه اندازی این گجت از دو روش می توانید استفاده کنید، یکی اینکه مدار را با یک ترانس دوبل سه ولت بکار اندازید برای این منظور کافی است سه سر خروجی ترانس را به سه نقطه 303 با احتساب اینکه سر وسط 0 است وصل کنید و باتری نیکل کادمیمم خود را به مدت 15 تا 20 ساعت به سیم های خروجی متصل نمایید.
دوم اینکه ولتاژ خروجی یک آداپتور 3 ولت را با در نظر گرفتن سیم + و – به دو نقطه V وصل نمایید در اینحالت نیز با قرار دادن یک عدد باتری قلمی نیکل کادمیمم در خروجی (OutPut) باتری مورد نظر شارژ خواهد شد.
 

محتویات بسته:

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت


 
 شرح تخصصی عملکرد مدار:
یکسو کننده های تمام موج را با توجه به نوع ترانس آنها 0سه سر یا دو سر معمولی) به دو صورت می توان طراحی کرد. اول اینکه با استفاده از چهار دیود یکسو ساز که به صورت دیود پل بسته شده اند سیگنال ورودی را یکسو نمود. البته در این حالت ترانس مورد استفاده باید از نوع معمولی یا دو سر باشد. دوم با استفاده از دو دیود و در نتیجه ترانس سه سر یا دوبل در طراحی مدار شارژ را از یک یکسو کننده استفاده شده است که ولتاژ 3 ولت رگوله شده ای به قسمت بعدی مدار تحویل می دهد.

مقاومت R1 جریان ورودی را محدود می کند و R3 بیس ترانزیستور بعدی را با یاس می کند. با توجه به نوع با یاس ترانزیستور، این قطعه در ناحیه فعال (active) قرار گرفته و جریان مدار را تقویت می کند. مقاومت R2 برای جلوگیری از سوختن LED در مدار تعبیه شده است و D3 از ورود جریان سر ریز (ower flow) از طرف باتری به مدار جلوگیری می کند.
 
چنانچه قادر به تهیه ترانس دوبل (سه سر) نمی باشید از آداپتور 3 ولت نیز به طور مستقیم می توانید استفاده کنید. ولی باید خروجی ترانس را با توجه به پلاریته صحیح به دو سر + و – V وصل کنید. با این مدار باتریهای معمولی را یک یا دو بار می توان شارژ کرد و زمان مورد نیاز حدود 15 دقیقه می باشد. زمان شارژ باتریهای قابل شارژ بر روی بدنه آنها نوشته شده ولی معمولاً بین 10 تا 20 ساعت نیاز است. برای اینکه از این مدار به عنوان منبع تغذیه (آداپتور) 3 ولت استفاده کنید لازم است R1 را از مدار خارج کرده و ولتاژ مورد نیاز را از input مدار دریافت کنید.

به کمک این گجت از باتری ها بیش تر استفاده کنید.

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
DKP - 0059

مشخصات

کاربری
کاربری خانگی
تعداد قطعات
8 عدد
ابعاد فیبر
5.3 * 2
سطح تجربه مورد نیاز
پیشرفته
ولتاژ مورد نياز
ترانس دوبل 3 ولت و حداکثر 2 آمپر
نوع فیبر
استخوانی تکرو با ذخامت 1.5 میلیمتر
ظرفیت
شارژ یک باتری قلمی در هربار
چاپ مس
ندارد
آموزش ساخت
دارای دفترچه آموزش
خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:
محصولات مرتبط
0 تومان (بدون مالیات)
امروزه دستگاه های هوشمند سازی برای هوشمند کردن خانه ها بسیار زیاد شده است .یکی از وسایل تزئینی خانه شما می تواند دستگاهی باشد که وقتی آهنگ پخش می کنید با توجه به شدت آهنگ نور فضا عوض شود ( پروژه رقص نور ).

سایر ویژگی‌ها

کاربری
کاربری خانگی
تعداد قطعات
8 عدد
ابعاد فیبر
5.3 * 2
سطح تجربه مورد نیاز
پیشرفته
ولتاژ مورد نياز
ترانس دوبل 3 ولت و حداکثر 2 آمپر
نوع فیبر
استخوانی تکرو با ذخامت 1.5 میلیمتر
ظرفیت
شارژ یک باتری قلمی در هربار
چاپ مس
آموزش ساخت
دارای دفترچه آموزش

سایر ویژگی‌ها

کاربری کاربری خانگی
تعداد قطعات 8 عدد
ابعاد فیبر 5.3 * 2
سطح تجربه مورد نیاز پیشرفته
ولتاژ مورد نياز ترانس دوبل 3 ولت و حداکثر 2 آمپر
نوع فیبر استخوانی تکرو با ذخامت 1.5 میلیمتر
ظرفیت شارژ یک باتری قلمی در هربار
چاپ مس
آموزش ساخت دارای دفترچه آموزش

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 8 صبح تا 10 شب 

021-86086982

021-88857245

031-32211313

031-32243207

 

ارسال سریع به تهران و تمامی شهرهای ایران

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم