کیت شارژ باتری قلمی

DKP - 0059

محصول جدید

20,000تـومان

این محصول در انبار موجود نیست

کیت شارژر باتری قلمی یک گجت ساده جهت شارژ کردن باتری های از کار افتاده است.باتری های قلمی معمولی را یک تا دو بار می توانید احیاء کنید .

البته باتری های قلمی معمولی را نیز می توان یک یا دو بار شارژ کرد. مدار با یک عدد ترانس یا آداپتور کار می کند. مدت زمان شارژ باتری قلمی معمولی 15 دقیقه می باشد. با کمک کیت شارژر باتری قلمی دیگر نگران باتری های تمام شده نباشید به کمک طراحی خاص این کیت می توانید باتری های معمولی را مجددا شارژ و بازیابی کنید.

طبق آزمون های انجام گرفته بسته به نوع باتری دو بار و حتی سه بار هم می توانید آن ها را شارژ کنید و دوباره استفاده کنید. با سرمایه گذاری روی این کیت می توانید باتری های تمام شده را در کمتر از 15 دقیقه شارژ کنید.

 
فقط با هزینه خرید شش عدد باتری قلمی می توانید این گجت پر کار را تهیه کنید و سپس از هر باتری سه برابر عمرش استفاده خواهید کرد.

   راه اندازی مدار:
برای راه اندازی این گجت از دو روش می توانید استفاده کنید، یکی اینکه مدار را با یک ترانس دوبل سه ولت بکار اندازید برای این منظور کافی است سه سر خروجی ترانس را به سه نقطه 303 با احتساب اینکه سر وسط 0 است وصل کنید و باتری نیکل کادمیمم خود را به مدت 15 تا 20 ساعت به سیم های خروجی متصل نمایید.
دوم اینکه ولتاژ خروجی یک آداپتور 3 ولت را با در نظر گرفتن سیم + و – به دو نقطه V وصل نمایید در اینحالت نیز با قرار دادن یک عدد باتری قلمی نیکل کادمیمم در خروجی (OutPut) باتری مورد نظر شارژ خواهد شد.
 

محتویات بسته:

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

 1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

 1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

 1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
 2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
 3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت


 
 شرح تخصصی عملکرد مدار:
یکسو کننده های تمام موج را با توجه به نوع ترانس آنها 0سه سر یا دو سر معمولی) به دو صورت می توان طراحی کرد. اول اینکه با استفاده از چهار دیود یکسو ساز که به صورت دیود پل بسته شده اند سیگنال ورودی را یکسو نمود. البته در این حالت ترانس مورد استفاده باید از نوع معمولی یا دو سر باشد. دوم با استفاده از دو دیود و در نتیجه ترانس سه سر یا دوبل در طراحی مدار شارژ را از یک یکسو کننده استفاده شده است که ولتاژ 3 ولت رگوله شده ای به قسمت بعدی مدار تحویل می دهد.

مقاومت R1 جریان ورودی را محدود می کند و R3 بیس ترانزیستور بعدی را با یاس می کند. با توجه به نوع با یاس ترانزیستور، این قطعه در ناحیه فعال (active) قرار گرفته و جریان مدار را تقویت می کند. مقاومت R2 برای جلوگیری از سوختن LED در مدار تعبیه شده است و D3 از ورود جریان سر ریز (ower flow) از طرف باتری به مدار جلوگیری می کند.
 
چنانچه قادر به تهیه ترانس دوبل (سه سر) نمی باشید از آداپتور 3 ولت نیز به طور مستقیم می توانید استفاده کنید. ولی باید خروجی ترانس را با توجه به پلاریته صحیح به دو سر + و – V وصل کنید. با این مدار باتریهای معمولی را یک یا دو بار می توان شارژ کرد و زمان مورد نیاز حدود 15 دقیقه می باشد. زمان شارژ باتریهای قابل شارژ بر روی بدنه آنها نوشته شده ولی معمولاً بین 10 تا 20 ساعت نیاز است. برای اینکه از این مدار به عنوان منبع تغذیه (آداپتور) 3 ولت استفاده کنید لازم است R1 را از مدار خارج کرده و ولتاژ مورد نیاز را از input مدار دریافت کنید.

به کمک این گجت از باتری ها بیش تر استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید
*
*
16
دیدگاه کاربران
 • 1394-10-11

  با سلام.آیا می توان با این محصول،باتری های قلمی شارژی را هم شارژ کرد؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله می‌توان، البته دقت بفرمایید این کیت قابلیت قطع برق پس از شارژ کامل را ندارد و بایستی با توجه به فرمان ال ای دی ها جریان برق را قطع کنید.

 • 1394-12-14

  در هنگام شارژ ال ای دی روشن است یا خاموش

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله، در هنگام شارژ ال ای دی روشن است و پس از اینکه شارژ کامل شد، نور ال ای دی کمرنگ می‌شود.

 • 1394-12-18

  میشه باتری کتابی رو هم شارژ کرد ؟
  اصلا باتری قلمی یا نیم قلم ؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  اين مداربراى شارژ كردن باترى هاى معمولى طراحى شده است. جهت شارژ باترى نه ولت نياز به كمى تغييرات در مدار است كه با توجه به شماتيك فنى مدار، بايد اين كار را انجام دهيد.

 • 1396-01-28

  سلام
  من اگه بخام از کیت شما برای شارژ یک پک هشت تایی باطری قلمی استفاده کنم چه تغییراتی باید بدم؟
  ممنون از راهنمایی

  پاسخ مدیر:

  سلام


  پیشنهاد میشود از این کیت ، تنها برای شارژ 2 عدد باتری قلمی استفاده کنید ، چون ممکن است به دلیل جریان بالایی که از مدار رد میشود باعث آسیب رسیدن به قطعات مدار شود.

 • 1396-03-18

  میتوان برای منبع تغذیه ورودی از یک آداپتور4.4v،400mahاستفاده کرد؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله مشکلی ندارد، میتوانید با منبع تغذیه مورد نظر استفاده کنید.

 • 1396-03-31

  سلام .میخواستم بدونم از دو تا جاباتری 2 تایی میتوان به جای جاباتری تکی فنردار استفاده کرد ؟
  و آیا برای این که دو تا باتری را شارژ کند ، باید موازی (++--)قرار داد؟

  پاسخ مدیر:

  سلام 


  انجام چنین کاری توصیه و پیشنهاد نمیشود. 

 • 1396-04-05

  سلام.آیا میتوان به جای جاباتری تکی اد جاباتری دوتایی استفاده کرد ؟و آیا برای منبع تغذیه حد اکثر چند ولت و جریان میخواهد؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود


  این مدار برای یک باتری طراحی شده است. مصرف این مدار 3 ولت و حدودا 300 میلی آمپر می باشد.

 • 1396-04-06

  آیا میتوان از آداپتور ۵ولت ١آمپر برای منبع تغذیه استفاده کرد؟

  پاسخ مدیر:

  درود 


  خیر طبق راهنما از ترانس دوبل 3 ولت استفاده نمایید.

 • 1396-04-14

  به جای جاباتری تکی میتوان ار جاباتری دوتایی استفاده کرد ؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  پیشنهاد نمیشود.

 • 1396-05-04

  سلام ،
  برای تست کردن مدار یک باتری قلمی معمولی را داخل جاباتری تکی گذاشتم ، و برای ورودی نیز ۳.۷ولت ۱۷۰۰میلی آمپر وصل کردم . نیم ساعت گذشت، ولی هنوزم چراغ عین دفعه اول روشن بود ولی آیسی یا ترانزستور مدار کمی گرم شده بود ،دلیل اینکه چراغ ال ای دی هیچ تغییری نداشت ،از چیست؟؟؟؟آیا ممکن است از منبع تغذیه باشد؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله این موضوع مرتبط با منبع تغذیه است. نیاز است که زمان بیشتری در شارژ قرار گیرد. داغ شدن ترانزیستورها معمول است، جریان در حال عبور از مدار است.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 8 عدد
ابعاد فیبر : 2 * 5.3 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تکرو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : ترانس دوبل 3 ولت و حداکثر 1 آمپر
ظرفیت : شارژ یک باتری قلمی در هربار

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : کاربری خانگی

محصولات مرتبط

چطور ساعت عقربه ای با LED RGB و آردوینو Arduino بسازیم؟