کیت رادیو اف ام در باند فرکانسی 88-108 MHZ با دفترچه و قطعات

DKP - 0051

محصول جدید

محتویات بسته رادیو اف ام FM Radio

فقط فیبر مسی و دفترچه ساخت، قطعات مورد نیاز در دفترچه نوشته شده است که میبایست به صورت مجزا تهیه کنید. در این بسته فیبر مسی از جنس فایبر گلاس با چاپ سبز پشت و روی برد به همراه دفترچه ساخت + لیست قطعات مورد نیاز قرار گرفته است. دقت داشته باشید که عملکرد مدار بسته به نوع قطعات تامین شده بسیار متفاوت خواهد بود. دانشجو کیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال مونتاژ و عملکرد صحیح مدار ندارد. پیرو دانش چندین ساله در طراحی مدار، عملکرد کلی این مدار بسیار رضایت بخش می‌باشد.

 

شرح تخصصی عملکرد مدار رادیو اف ام FM

 امواج رادیویی دریافت شده توسط آنتن پس از عبور از خازن فیلتر C1 به سلف L1 وارد می شود. ولتاژ L1 روی L2 القا شده و بایاس ترانزیستور T1 را تامین میکند. T1 و خازن C3 اسیلاتور مدار را تشکیل می دهند که فرکانس کار آن توسط خازن تریمر VC تعیین می شود. بدین ترتیب فرکانس دریافتی، توسط L2 و اسیلاتور مدوله شده و به صورت جریان متغییر صوتی دو سر خازن C5 ظاهر گردیده و از طریق خازن C7 برای تقویت صوتی به مدار تقویت کننده AF راه میابند. مدار تقویت کننده از دو ترانزیستور T2 و T3 تشکیل شده که سیگنال های دریافتی را با بهره جریان بالا تقویت کرده و سپس توسط کلکتور T3 و مقاومت R8 به هدفون انتقال می دهند.

 

مدار رادیو اف ام FM Radio

کیت رادیو اف ام یک گیرنده FM است که با استفاده از هدفون و تغذیه سه ولت به جستجوی ایستگاه های رادیویی می پردازید. رادیویی به کوچکی کف دست و همیشه همراه شماست.رادیو به فناوری‌ای گفته می‌شود که نشانک‌ها (سیگنال‌ها) را از راه پیمانه‌ای‌کردن (مدولاسیون) موج‌های الکترومغناطیس ممکن می‌سازد. ارتباط رادیویی، مخابره سیگنال‌ها با استفاده از مدولاسیون کردن امواج الکترومغناطیس در فرکانس‌های پایین تر از نور مرئی بوجود می آید. پرتوهای الکترومغناطیس بوسیله نوسان سازی در میدان‌های الکترومغناطیس از میان هوا و خلاء گذر می‌کنند.

اطلاعات با استفاده از روش‌های معین و از پیش تعیین شده و با تغییر بعضی از مشخصه‌های امواج منتشر شده، مانند دامنه، فرکانس، فاز یا پهنای پالس، جابجا می‌شوند. زمانی امواج رادیویی از رسانای الکتریکی عبور می‌کند، میدان نوسانی یک جریان متناوب در رسانا ایجاد می‌کند. می‌توان این امواج را شناسایی و به صدا یا دیگر سیگنال‌ها ی حامل اطلاعات تبدیل کرد. هر سیستم رادیویی که برای ارتباطات استفاده می‌شود عناصر و اجزاء زیر را دارا می‌باشد. با بیش از ۱۰۰ سال پیشرفت، هر فرآیند با شیوه‌ های پهنای باز، که برای هدف‌های ارتباطی متفاوت اختصاص یافته بود، اجرا می‌شد.  هر سیستم رادیویی شامل یک فرستنده‌ است، که شامل یک منبع انرژی الکتریکی، که جریان متناوب با فرکانس مطلوب تولید می‌کند، می باشد. فرستنده شامل یک سیستم برای تغییر بعضی از خصوصیات جریان تولید شده برای تحت تاثیر قرار دادن سیگنال درونش است. این مدولاسیون باید جریان را قطع و وصل کند، و یا خصوصیات دقیق مانند دامنه، فرکانس، فاز یا ترکیبی از این خصوصیات را تغییر دهد. فرستنده انرژی‌های الکتریکی مدوله شده را به یک آنتن تشدید کننده تنظیم شده می‌فرستد، این ساختار به سرعت جریان متناوب در حال تغییر را به یک موج الکترومغناطیس تبدیل می‌کند، که می‌تواند از میان هوا و خلاء عبور کند .(بعضی اوقات با یک پلاریزاسیون بخصوص)

 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 23
ابعاد فیبر : 6.4 * 3.5 سانتیمتر
طول کابل : سیم مفتولی 30 سانتی متری به عنوان آنتن گیرنده
نوع فیبر : استخوانی یک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 3 ولت DC
توان : گیرنده موج اف ام در ردیف 88 - 108 مگاهرتز

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : جاباتری 2 تایی، هدفون، سیم مفتولی مسوار
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای کاردستی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2