کیت فرستنده صوتی

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 2  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  2,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تـومان

DKP - 0049

محصول جدید

کیت فرستنده صوتی صدای گجت های پخش کننده موسیقی را روی موج اف ام رادیو می فرستد.از خروجی یک پخش کننده صوتی به ورودی این مدار وصل کنید.حتما گجت های فندکی داخل اتومبیل که از روی یک فایل صوتی اطلاعات را دریافت می کند و روی موج اف ام می فرستد را دیده اید. این کیت همان گجت فندکی است با این تفاوت که شما با این محصول مراحل ساخت و شیوه کارکرد آنها را می آموزید.

 

 علاوه بر کارایی گجت های فندکی این گجت، فرستنده واکمن قابل اتصال به هر نوع واکمن ، MP3 PLAYER ، ضبط صوت ، رادیو و هر نوع منبع صوتی دیگر با ولتاژ ۳ تا ۶ ولت است. این کیت صدای پخش شده از واکمن را بوسیله امواج الکترو مغناطیس در محیط اطراف منتشر می کند. شما می توانید در یک محدوده ۳۰ متری صدای واکمن را توسط رادیو روی باند FM دریافت کنید.

 
بشر برای بیان افکار درونی و انتقال پیام ها ،فطرتا در پی برقراری ارتباط با همنوعان خود بوده. انسان اولیه دیگران را با رسم شکلهای مخصوصی از اندیشه خود آگاه می ساخت و یا با او سخن می گفت. بوجود آمدن خط و زبان ، انسان ها را به یکدیگر نزدیک نمود و باعث سهولت ارتباط بین آنها گردید ، ولی نقل اخبار و پیام های یک کشور به کشور دیگر و حتی شهری به شهر دیگر با سریع ترین پیک ها نیز مستلزم زمانی نسبتا طولانی بود. با کشف الکتریسته و خواص آن و اختراع تلگراف و تلفن ،خطوط سیمی قاره ها را به بکدیگر پیوند داد در حالی که کابل تلفنی قاره اروپا و امریکا را به یکدیگر مرتبط ساخته و ساکنان آن را قادر می ساخت در یک لحظه از یک نقطه جهان با نقطه ای دیگر ارتباط برقرار سازند ولی کشتی هایی که بر روی اقیانوس شناور بودند قدرت ایجاد ارتباط با یکدیگر و با ساحل را نداشتند.

 
پیشرفت الکترونیک و کشف امواج الکترو مغناطیس (رادیویی) انسان را موفق به تسخیر جهان کرد. این امواج که توسط آنتن منتشر می شوند قادرند با سرعت نور ظرف چند ثانیه کره زمین را پوشش دهند وبعدها انسان موفق به ساخت تلویزیون و ماهواره گردیده و اختراعات خود را در این زمینه کامل نمود.

  اکنون تصاویر مناظری که بین چند شبکه تلویزیونی و یا مسابقه فوتبالی که در یکی از استادیومهای ورزشی در نقطه ای از جهان برگزار می شود توسط دوربین تبدیل به جریان الکتریسته شده و توسط امواج الکترومغناطیسی و از طریق ماهواره تلویزیونی کره زمین را فرا می گیرد و میلیونها بیینده مشاهده لحظه به لحظه این تصاویر هستند. اکنون شما با طرز کار یکی از ساده ترین مداراتی که امواج رادیویی را از طریق آنتن به شعاع چندین متر منتشر می کند آشنا خواهید شد.

 
 

محتویات بسته:

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموختشرح تخصصی عملکرد مدار:
  این مدار در حقیقت یک اسیلاتور (مولد موج) است که سیگنال خروجی ضبط صوت یا واکمن را ابتدا توسط پتانسیومتر 1 کیلو و R5 تضعیف نموده (توان آنرا کاهش می دهد) و سپس از طریق C1 وR3  به بیس ترانزیستور انتقال می دهد.
 
سیگنال انتقال یافته به ترانزیستور (که در حالت امیتر مشترک قرار دارد) پس از تقویت به صورت مدوله شده در کلکتور ظاهر می شود و قسمتی از آن نیز از طریق C2 به امیتر و R4 فیدبک شده و پس از تقویت مجدد در کلکتور قرار می گیرد و بدین ترتیب از میرا شدن (Damping) مدار جلوگیری بعمل می آید و به اصطلاح نوسان مدار پایدار می ماند.
 
قسمت نوسان ساز مدار (تانک) یعنی C4 و خطوط استریپ لاین (که به عنوان سلف استفاده شده) در کلکتور ترانزیستور قرار گرفته است و فرکانس مدوله شده را از طریق آنتن بصورت امواج الکترومغناطیس در فضا منتشر می کند.
 

بجای قرار دادن سلف در مدار از خطوط استریپ لاین استفاده شده است چرا که هم نویز کمتری وارد مدار می شود و هم از بوجود آمدن ظرفیت خازنی و سوسپتانس اضافی جلوگیری بعمل می آید. C1 خازن کوپلاژ مدار است و C3 امواج مزاحم القاء شده در مدار را حذف می کند. با چرخاندن پتانسیومتر می توان مدار را تنظیم کرد و کیفیت بهتری دریافت نمود.

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 6.4 * 3.5 سانتیمتر
نوع فیبر : فایبرگلاس تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس : دارای چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 3 ولت DC
توان : ارسال امواج در محدوده 40 مترمربع در فضای باز

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
اقلام همراه محصول : جاباتری 2 تایی به همراه 3 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2