کیت اعصاب سنج

DKP - 0039

محصول جدید

20 عدد موجود در انبار

55,000تـومان

توجه: این کیت بدون بلندگو ارایه می‌شود.

کیت اعصاب سنج

 اعصاب سنج وسیله یی مفید برای آزمون میزان تمرکز در مدت زمان نسبتا طولانی است. استرس و عدم تمرکز باعث ایجاد لرزش دستان می شود به همین خاطر با این محصول می توان میزان لرزش دستتان را اندازه گیری نموده و از میزان تمرکز خود آگاه شوید. اعصاب سنج نه تنها می تواند وسیله  سنجش میزان تمرکز باشد ، از آن به عنوان بازی و سرگرمی هم می توانید استفاده کنید و لذت ببرید.

 

در این کیت شما یک مفتول مسی را به صورت دلخواه خم می کنید. سپس یک سیم افشان را که به صورت حلقه در آمده از مفتول مسی عبور می دهید. چنانچه اتصال برقرار شود مدار آلارم می دهد.  مانند این است که در حال انجام یک عملیات خیلی مهم هستید و با اتصال حلقه به مفتول مسی ممکن است واقعه ای ناگوار رخ دهد. تسلط اعصاب خود را آزمایش کنید.

با استفاده از کیت اعصاب سنج تفریح لذت بخشی با خانواده یا دوستان خود داشته باشید و هر کس را به آزمایش دقت و تسلط اعصاب دعوت کنید.

 

محتویات کیت اعصاب سنج

 1- مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-کارت محصول

4-لوازم جانبی

 

مزایای محصول کیت اعصاب سنج

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.
  2. کتابچه ی راهنمای این محصول که به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است.

 

  1. توسط کارت محصول که در بسته بندی است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد.
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: بلندگو ، جاباتری ، سیم اعصاب سنج ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است.

 
 
شرح تخصصی عملکرد مدار کیت اعصاب سنج

اساس مدار اعصاب سنج را یک آی سی تایمر   555 تشکیل می دهد که از آی سی های تایمر پرمصرف می باشد. در این مدار پایه های (1) و (4) تغذیه مدار را تشکیل می دهند که به ترتیب به ولتاژ صفر و تغذیه مدار متصل است. پایه (4) ریست می باشد که در اینجا به ولتاژ مثبت متصل است. نقش اصلی را در مدار دو پایه (2) و (6) که به ترتیب تریگر و آستانه می باشند، ایفا می کنند.

تا اعمال ولتاژ مثبت (از طرفین مقاومت) به تریگر و مقایسه آن با ولتاژ مبنا توسط آستانه حالت خروجی تغییر کرده و به حالت H می رود (هنگامی که سنسور اتصال پیدا می کند) زمانی که کلید ریست را وصل می کنید؛ ولتاژ پایه تریگر صفر شده و با مقایسه این ولتاژ با ولتاژ مبنا خروجی نیز به صفر می رود. در خروجی مستقیما یک اسیلاتور صوتی به پایه متصل که در حالت H شروع به نوسان کرده و بلند گو صوتی با فرکانس حدود 2 کیلو هرتز پخش می کند.

 این اسیلاتور از دو تقویت کننده تشکیل شده که خروجی طبقه اول به صورت کوپلاژ مستقیم به ورودی مدار دوم متصل می شود مقاومت های R4 و R5 تامین کننده ولتاژ بیس T2 می باشد. خازن C1 فرکانس های مزاحم را حذف می کند خازن C2 مقداری از انرژی خروجی را جهت بقای نوسان به ورودی اعمال می کند که به این عمل فیدبک گویند. مقاومت R6 با ابعاد ولتاژی مناسب از صفر شدن انرژی خروجی که توسط خازن C2 فیدبک می شود، جلوگیری می کند.
 
  

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 11 عدد
ابعاد فیبر : 4.3 * 4.3 سانتیمتر
طول کابل : مفتول مسی 30 سانتی متری
نوع فیبر : فایبرگلاس تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 6 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
اقلام همراه محصول : بلندگو، جاباتری 4 تایی، سیم مفتولی، 5 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای کاردستی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2