رادیو آنتن با آی اف کیت الکترونیکی با دفترچه ساخت

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تـومان

DKP - 0035

محصول جدید

38 عدد موجود در انبار

54,000تـومان

بوسیله این گجت ابتدایی به سادگی یک رادیو کوچک خواهید داشت.این کیت یک ایستگاه محلی رادیو را با استفاده از آنتن هوائی بلند و یا آنتن تلویزیون دریافت میکند.

 

امتیاز اين كيت استفاده از يك آی اف به جای ذغال كادرآنتن است ولی برای دريافت ايستگاه احتياج به يك آنتن خارجی طولانی دارد. با پيچاندن ذغال هسته آی اف يك ايستگاه محلی را می توانيد دريافت كنيد.

 
عملکرد مدار:
با استفاده از يك عدد گوشی معمولی صدای دريافتی از ايستگاه راديويی را خواهيد شنيد. از خروجی آنتن کیت به سيم آنتن تلويزيون يا لوله آب يا به يكی از سوراخهای پريز تلفن اتصال می زنیم. دوعدد باتری قلمی دوراسل، و يك پيچ گوشتی كوچك شروع به چرخاندن ذغال درون IF می نماييم تا موقعی كه ايستگاه فرستنده راديويی را دريافت نماييد. در اين هنگام از چرخاندن ذغال دست برداشته و به راديوی كوچك ساخت خود گوش می دهیم

 

 

محتویات بسته:

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

  

 
شرح تخصصی عملکرد مدار:


گيرنده ها در نوع مدولاسيون AM بطور كلی به دو دسته تقسيم می شوند:

1- گيرنده مستقيم
 2- گيرنده سوپرهترودين


كيت راديو آنتن يكی از ساده ترين مدارات گيرنده مستقيم می باشد كه با استفاده از يك مدار فيلتر(تله)، يك ديود آشكار ساز و دو طبقه تقويت صوتی امواج راديويی فرستنده های محلی را دريافت نموده و با كيفيت بالايی از طريق گوشی پخش می نمايد. امواج راديويی از طريق آنتن دريافت گرديده و به مدار فيلتر شامل IF و خازن C3 انتقال می يابد.

در اين قسمت از بين چندين موج راديويی فقط موجی كه فركانس فيلتر باشد باقی مانده و بقيه حذف می شوند سپس موج دريافت شده از طريق خازن C1 به آند ديود DI انتقال يافته و نيم سيكل آن حذف می گردد. (در اصل اين ديود عمل آشكار سازی را انجام می دهد) سپس به بيس T1 كه همراه R4 و r5 اولين طبقه تقويت صوتی را تشكيل می دهند اعمال می گردد و سپس يك مرحله تقويت از طريق r2 به بيس T2 تزريق می شود. T2 به همراه R2 و r3 طبقه دوم و انتهايی تقويت صوتی را تشكيل می دهند و با اتصال گوشی به كلكتور t2 و مثبت مدار می توان امواج تقويت شده را شنيد خازن c2 امواج مزاحم (پارازيت) را كه توسط T1 تقويت شده اند حذف می نمايد.
 

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 4.5 * 3 سانتیمتر
نوع فیبر : فایبرگلاس تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس : دارای چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 3 ولت DC
توان : دریافت امواج رادیوهای محلی

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
اقلام همراه محصول : جاباتری 2 تایی، 1 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای کاردستی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2