برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

کیت آیفون دو طرفه

مرجع:
DKP - 0023
DKP - 0023

توجه: این کیت برای راه اندازی به عدد بلندگو یکسان نیاز دارد.

ادامه مطلب
توضیحات

کیت آیفون دو طرفه

کیت آیفون دوطرفه یا تلفن داخلی برای مكالمه دو نفر در دو طبقه یك ساختمان یا در دو خانه مجاور بسیار مناسب است.فقط کافی است بلندگو را با سیم به اتاق یا طبقه دیگر انتقال دهید. بخش اصلی مدار یك آی سی آمپلی فایر بشمارهLM386 است كه توسط دو رشته سیم امكان ارتباط كلامی و همینطور بوق خبر كننده دو طرفه را به ما می دهد. بخاطر استفاده از این آی سی (IC) كیت دارای حساسیت خوبی بوده و قادر است صدار را از فاصله دور هم به وضوح دریافت و پخش كند .البته مدار احتیاج به میكروفن نداشته و بلند گو علاوه بر پخش ،عمل دریافت صدا را نیز انجام می دهد.

 
 نكات دانستنی ولتاژ این گجت بین 6 تا 9 ولت DC می باشد كه بهترین آن 9 ولت است. از باتری یا آداپتور می توانید استفاده كنید. بعد از اتصال منبع تغذیه به كیت و وصل كردن دو عدد بلند گو به نقاط SP1وsp2 كیت آیفن را با كلید SW2 روشن كنید. با تغییر پتانسیومتر (زیاد كردن صدای دستگاه)صدای سوت قوی از بلند گوها شنیده خواهد شد كه با دور كردن دو بلند گو از هم یا كم كردن ولوم این سوت برطرف خواهد شد. اكنون اگر در یكی از بلند گوها صحبت كنید صدای خود را در بلند گوی دیگر خواهید شنید. با تغییر كلید SW1 عمل فوق جابه جا می شود و عكس حالت قبل انجام می شود.آزمایش كیت آیفون دو طرفه

SP1….SP1
صدای مرا می شنوی از SP2 صحبت می كنم .SW1 را در وضعیتی قرار دهید كه با حرف زدن در SP2 صدای شما از SP1 پخش شود. در این حالت دستگاه را به وسیله SW2 خاموش كنید. با فشردن شاستی فشاری موازی شده با C7 یا اتصال دو پایه خازن C7 به هم صدای بوق خطر در بلندگوی SP1 شنیده خواهد شد. اكنون اگر كلید SW1 را تغییر وضعیت دهید صدای بوق از بلندگوی SP2پخش خواهد شد. برای زیبایی و كارایی بهتر SP1 را به همراه فیبر مدار چاپی و كلیدهای SW1وsw2 در جعبه قرار دهید.

 
بلند گوی sp2 و كلید فشاری را نیز در جعبه دیگری قرار دهید. منبع تغذیه صرفا به قسمت فیبر مدار كه داخل مجموعه sp1 قرار دارد متصل می شود.طولانی بودن سیم بین دو قسمت آیفون تا 100 متر اشكالی نداشته و تنها ممكن است صدای رادیو بعنوان پارازیت در آن ظاهر شود كه به وسیله همان خازن 100 نانوفاراد برطرف می شود. بالا رفتن امپدانس دستگاه در اثر افزایش طول سیم باعث افت ناچیز صدا می شود.

 
بعد چكار كنیم؟

 دو قسمت دستگاه آیفون را در محلهای مورد نظر قرار داده و توسط دو رشته سیم به یكدیگر اتصال دهیدومحلهای فوق می توانند دو طبقه یك ساختمان ،دو اتاق،دو خانه مجاور و..باشند. كلیدsw2 را در حالت خاموش بگذارید و كلید sw1 را در حالتی قرار دهید كه اگر در sp2 صحبت كنید در sp1 صدا پخش شود.(یعنی sp1در حالت گوشی قرار گیرد).در این هنگام اگر SP2 بخواهد صحبت كند و با SP1 تماس داشته باشد كلید فشاری یا دو پایه خازن C7 را می فشارد،آنگاه در بلند گوی SP1 صدای بوق پخش می شود و SP1خبر شده و كلید SW2 را روشن می كند،تا SP2بتواند صحبت كند و صدایش در SP1 پخش شود.

در صورتی كه SP1بخواهد SP2 را به وسیله بوق خبر كند(در حالتی كه دستگاه خاموش است یعنی كلید SW2خاموش باشد)كافی است كه كلید تغییر حالت SW1  را لحظه ای كوتاه در حالت صحبت كردن دو طفه باید هنگام مكالمه به طور مداوم به وسیله تغییر وضعیت كلید SW1 امكان ارتباط دو طرفه را فراهم نمود.

محتویات بسته کیت آیفون دو طرفه

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول کیت آیفون دو طرفه

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 


شرح تخصصی عملکرد مدار کیت آیفون دو طرفه

مدار آیفون در اصل یك تقویت كننده صوتی ساده است كه با استفاده از كلید دو كنتاكت SW1 ارتباط بین دو طرف برقرار می شود .این تقویت كننده با استفاده از آی سی LM 386 طرح گردیده كه دارای 8 پایه می باشد(این آی سی در اصل یك مدار تقویت كننده كامل است كه به صورت فشرده در محفظه 8 پایه ای قرار گرفته).در مدار با توجه به حالت كلیدSW1،بلندگوی SP1میكروفن و SP2بلند گو می باشد.
 
امواج صوتی توسط SP1 به جریان الكتریكی تبدیل شده و از طریق خازن C1به بیس T تزریق می شود و پس از تقویت توسط خازن C3 و پتانسیومترPTبه ورودی مثبت آی سی اعمال و پس از تقویت از طریق خروجی (پایه 5)و خازن C2 به بلند گوی SP2 میكروفن و SP1بلند گو شده و دقیفاً مانند حالت قبل امواج صوتی دریافت شده توسط SP2 تقویت و از طریق SP1 پخش می شود.
 
 
T از طرق مقاومتهای R1وr2 به ترتیب ولتاژهای كلكتور و بیس را تامین می كند وامیتر آن مستقیماً به منفی اتصال یافته پتانسیومتر pt باعث تغییر حجم صدا  یا شدت آن می شود خازن c6 وr3 تشكیل یك فیلتر را می دهند كه فركانسهای مزاحم را حذف می نماید .ورودی منفی آی سی را در فركانسهای مختلف تامین می كند پایه های 6و4 به ترتیب تغذیه مثبت و منفی آی سی را تشكیل می دهند.
اگر حالت كلید sw2 تغییر كند باعث تقویت و تشدید فركانسی حدود 1 تا 2 كیلو هرتز در مدار شده و صدای صوت بلندگو شنیده می شود.

  

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
DKP - 0023

مشخصات

تعداد قطعات
17
ابعاد فیبر
5.6*3.5
سطح تجربه مورد نیاز
پیشرفته
ولتاژ مورد نياز
حداکثر 9 ولت DC
نوع فیبر
استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
ظرفیت
دو کاناله
چاپ مس
ندارد
اقلام همراه محصول
دو عدد بلندگو،
11 رشته سیم افشان
آموزش ساخت
دارای دفترچه آموزش
خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:
کتاب حاضر از مجموعه کتاب های کلید مهندسی در زمینه شناخت و نحوه اتصال سنسورهای صنعتی می باشد که توسط علیرضا کشاورز باحقیقت گردآوری شده است. نویسنده تمامی اطلاعات اعم از نحوه اتصال و شناخت کلی سنسورها، همچنین پارامترهای...
محصولات مرتبط
0 تومان
امروزه دستگاه های هوشمند سازی برای هوشمند کردن خانه ها بسیار زیاد شده است .یکی از وسایل تزئینی خانه شما می تواند دستگاهی باشد که وقتی آهنگ پخش می کنید با توجه به شدت آهنگ نور فضا عوض شود ( پروژه رقص نور ).

سایر ویژگی‌ها

تعداد قطعات
17
ابعاد فیبر
5.6*3.5
سطح تجربه مورد نیاز
پیشرفته
ولتاژ مورد نياز
حداکثر 9 ولت DC
نوع فیبر
استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
ظرفیت
دو کاناله
چاپ مس
اقلام همراه محصول
دو عدد بلندگو،<br /> 11 رشته سیم افشان
آموزش ساخت
دارای دفترچه آموزش

سایر ویژگی‌ها

تعداد قطعات 17
ابعاد فیبر 5.6*3.5
سطح تجربه مورد نیاز پیشرفته
ولتاژ مورد نياز حداکثر 9 ولت DC
نوع فیبر استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
ظرفیت دو کاناله
چاپ مس
اقلام همراه محصول دو عدد بلندگو،<br /> 11 رشته سیم افشان
آموزش ساخت دارای دفترچه آموزش

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 8 صبح تا 10 شب 

021-86086982

021-88857245

031-32211313

031-32243207

 

ارسال سریع به تهران و تمامی شهرهای ایران

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم