کیت محافظ یخچال

DKP - 009

محصول جدید

27 عدد موجود در انبار

35,000تـومان

کیت محافظ یخچال

موقع قطع برق همه چیز روبه راه است، اما به هنگام وصل جریان، ممکن است  ,ولتاژ دارای نوسان باشد. از این رو حفاظت از وسایل برقی در مقابل این نوسان بسیار حائز اهمیت است. مدار محافظ یخچال در عین سادگی، به راحتی این عمل را انجام می دهد. برای راه اندازی مدار به ترانس 6 ولت دوبل نیاز است. پس خودتان را برای محافظت از وسایل گرانقیمت منزل آماده کنید.

این گجت که یک محافظ الکترونیکی است، این امکان را فراهم می کند که با هزینه ای برابر یک سوم دستگاه های موجود در بازار ، وسایل برقی با ارزش منزل خود را در برابر قطع و وصل برق محافظت کنید. 4 دقیقه تاخیر در اتصال برق شبکه به یخچال ، فریزر ، مایکروفر ، کامپیوتر ، تلویزیون ، ضبط صوت، ماشین لباس شویی و... باعث عادی شدن نوسانات برق و جلوگیری از خسارت به دستگاه خواهد شد. حداکثر توان خروجی کیت ۱۵۰۰ وات می باشد. بنابراین برای محافظت انواع  لوازم برقی ذکر شده در بالا مناسب می باشد.

  

 نکته مهم :
 می توان به کیت محافظ یخچال چند وسیله برقی متصل کرد، مشروط بر اینکه جمع توان مصرفی این وسایل از ۱۵۰۰ وات بیشتر نشود.
 

محتویات بسته کیت محافظ یخچال

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول کیت محافظ یخچال

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

  


شرح تخصصی عملکرد مدار کیت محافظ یخچال

قطع و وصل های مکرر برق شهر باعث ایجاد اختلالاتی در شبکه می گردد و این اختلالات آسیب شدیدی به لوازم برقی موتوردار (خصوصاّ یخچال و فریزر) می رساند. مدار محافظ یخچال در اصل یک تایمر می باشد که با ایجاد چهار دقیقه تاخیر در وصل برق لوازم برقی ، بعد از اتصال برق ، آنها را در برابر نوسانات ایجاد شده در شبکه محافظت می نماید.
(اکثر اختلالات ایجاد شده در شبکه در چهار دقیقه اول وصل برق می باشد.) قسمت اصلی مدار محافظ یخچال را یک آی سی تایمر معروف با شماره 555 تشکیل می دهد. این IC دارای هشت پایه می باشد که پایه های 1 و 8 تغذیه آنرا تشکیل می دهند و به ترتیب به زمین و مثبت مدار وصل می شوند.
 پایه 2 معروف به تریگر عمل مقایسه ولتاژ را انجام می دهد. هنگامیکه ولتاژ این پایه به 2.3 ولتاژ مدار رسید حالت خروجی تغییر می کند. خروجی مدار پایه 3 می باشد که در دو حالت مختلف باعث روشن شدن ال ای دی های مربوطه می شود همچنین در حالت وصل از طریق R4 گیت ترایاک (ترایاک قطعه‌ای الکترونیکی است که در صورت فعال‌شدن (تریگر) می‌تواند جریان الکتریکی را در هر دو جهت از خود عبور دهد. ترایاک عملکردی مانند تریستور اما بصورت دو طرفه دارد)را تحریک نموده و باعث وصل شدن برق دستگاه تحت حفاظت می گردد.
پایه 4 ریست آی سی می باشد که چون ما از این مدار در یک حالت استفاده می کنیم به مثبت مدار وصل شده ، مقاومت R3 و خازن C2 با ثابت زمانی مشخص باعث ایجاد ولتاژ مناسب جهت تریگر IC 2 می شوند. خازن C1 صافی مدار می باشد و همراهD1 و D2 تشکیل یک مدار آداپتور را می دهد.

   

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 4.5*3.5
نوع فیبر : استخوانی تک رو 1.8
چاپ مس :

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2