کیت گل الکترونیک

DKP - 007

محصول جدید

23 عدد موجود در انبار

54,000تـومان

کیت گل الکترونیک

اکثر مردم در برخورد با علم الکترونیک آنرا دانشی خشک میپندارند و ورود به دنیای جذاب آنرا مشروط به هوش قوی فرض میکنند.در صورتی که اینچنین نیست!برای ورود به این علم نیاز نیست با علوم خسته کننده شروع به کار کنیم.ما در اینجا وسیله ای به شما معرفی میکنیم که علاوه بر جنبه ی زیبایی میتواند شما را به دنیای زیبای الکترونیک دعوت کند .

مدار های نویسنده و نمایش دهنده های ال ای دی همواره مورد توجه بوده اند و به تازگی تابلو ها و نویسنده های ال ای دی با قابلیت پویا و نمایش کاراکتر های مختلف، متحرک، تصویر، متن و به عبارتی قابلیت پردازش سیگنال های دیجیتال را دارند.

 کیت گل با 32 ال ای دی که بصورت  دایره وار چیده شده اند به صورت باز و بسته شدن ، خاموش و روشن می شوند. ویژگی این کیت دو تکه بودن فیبر مدار چاپی آن است از این رو میتوان فیبر گل را پشت شیشه اتومبیل یا هر جای دیگر دور از مدار اصلی قرار داد و یا اینکه مدار الکترونیکی را پشت گل پنهان نمود تا به زیبایی بیشتر گل کمک کند.

شما به وسیله این گجت ساده علاوه بر آموزش مرحله به مرحله الکترونیک یک گجت از مدار های پرکاربرد را ساخته اید.

ولتاژ کار مدار بین 6 تا 12 ولت می باشد.

  

محتویات بسته کیت گل الکترونیک

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول کیت گل الکترونیک

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت


شرح تخصصی عملکرد مدار کیت گل الکترونیک

آی سی 4017 که در مدار گل بکار رفته است یکی از معروفترین آی سی تقسیم کننده یا شمارنده می باشد. این آی سی دارای 10 خروجی می باشد که با اتصال فرکانس مشخصی به پایه 14 (CK) هر یک از خروجی ها فرکانس را بر 10 تقسیم می کند (ضمناّ با هر دوره موج ورودی یکی از خروجی ها در حالت 1 قرار گرفته و خروجی قبلی در حالت صفر قرار می گیرد) در این مدار از دو خروجی مدار استفاده نشده و بقیه خروجی ها دو به دو به یکدیگر وصل شده اند و مستقیماّ به بیس ترانزیستور های T3 تا T6 اتصال یافته اند.
هنگامی که روشن شدن ال ای دی ها از خارج به سمت داخل است به ترتیب خروجی های 2 ، 4 ، 7 و 10 باعث تحریک ترانزیستورها می شوند و در حالت باز شدن گل خروجی های 5 ، 6 ، 9 و 11 بیس ترانزیستورها را تحریک می نمایند. هریک از ترانزیستورهای T3 تا T6 جریان خروجی آی سی را تقویت نموده و باعث راه اندازی هشت عدد ال ای دی که بر روی کلکتور آنها قرار دارد می شوند.( پایه های ترانزیستور را امیتر (Emitter) ، بیس (Base) و کلکتور (Collector) می نامند که امیتر را با حرف E ، بیس را با حرف B و کلکتور را با حرف C نمایش می دهند) .

 پایه های 15 و 13 به زمین اتصال یافته اند پایه 16 تغذیه مثبت و پایه 8 اتصال صفر مدار می باشد. پایه 14 آی سی پایه ورودی پالسهای ساعت است که این پالس ها توسط مدار مولتی ویبراتور ساخته می شوند. مدار مولتی ویبراتور شامل دو ترانزیستور T1 و T2 و خازن های C1 و C2 و مقاومت های R1 تا R4 است و پتانسیومتر PT  (پتانسیومتر  یک مقاومت سه پایانه با یک اتصال یا دکمه متحرک قابل تنظیم برای تقسیم جریان است)فرکانس پالسها را تنظیم می کند. (سرعت رفت و برگشت ال ای دی ها به فرکانس پالس ها بستگی دارد).
  

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 51 عدد
تعداد فیبر : 2 عدد
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلی متر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 12 ولت DC
ظرفیت : 32 عدد ال ای دی، با قابلیت ارتقاء

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
اقلام همراه محصول : 7 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای کاردستی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2