بی سیم اف ام کیت الکترونیکی با دفترچه ساخت

DKP - 002

محصول جدید

32,000تـومان

این محصول در انبار موجود نیست

همیشه حضور داشتن در مکانهایی که غایب هستید لذت بخش بوده است!اینکه بفهمید چه کسانی از شما تعریف یا چه کسانی شما  را در زمان غیبتتان تخریب میکنند میتواند در تصمیم گیریهایتان تاثیر گذار باشد

حضور شما بدون دیده شدن توسط دیگران با کیت بی سیم اف ام امکان پذیر شده است.با این کیت وارد فاز جدیدی از جاسوسی شوید و صدای دیگران را روی موج اف ام دریافت کنید.

گجت های رادیویی و ارسال امواج قدمت زیادی دارند. از استفاده آن ها در عملیات جاسوسی، عملیات شغلی و... گرفته تا استفاده در سرگرمی ها همواره امواج رادیویی کارساز بوده اند. در این گجت با کمک همین امواج اقدام به تولید وسیله ای جهت سرگرمی و آموزش الکترونیک کرده ایم.

شما با ساخت این کیت شیوه ی کار امواج رادیویی را در کنار لذت عملکرد آن می آموزید. صدا ها توسط میکروفن گجت دریافت می شوند و پس از انجام مراحل آنالیز و تقویت آن ها را به امواج الکترومغناطیس تبدیل می کند و روی موج اف ام رادیو ارسال می کند.

اندازه آنتن و مقاومت اهمی آن روی برد کیت مؤثر است. به عنوان تفریح و سرگرمی از آن لذت بسیار خواهید برد.

    

  

عملکرد مدار:

۱- دو عدد باتری قلمی دوراسل

۲- با روشن کردن رادیو FM و تغییر ایستگاه توسط دسته موج یاب (TUNING) حدود فرکانس 93 مگاهرتز صدای صوت قوی از رادیو شنیده می شود.

۳− با فاصله گرفتن از رادیو و ادامه به صحبت در اوج لذت صدای شما از رادیو پخش می شود.

    

  

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

   

   

شرح تخصصی عملکرد مدار :

مدار اسلایتور (اسلایتور صوتی یا نوسان ساز الکتریکی، مدار الکتریکی است که سیگنال الکتریکی تکرارشونده تولید می‌کند) شامل سه قسمت تقویت کننده ، نوسان ساز و مخلوط کننده (میکسر) می باشد و تنها ترانزیستور بکار رفته در این مدار در هر قسمت اساس کار مدار می باشد. شکل حالت تقویت کننده (امیتر مشترک) می باشد R2 ولتاژ بیس و R4 ولتاژ امیتر (پایه های ترانزیستور را امیتر (Emitter) ، بیس (Base) و کلکتور (Collector) می نامند که امیتر را با حرف E ، بیس را با حرف B و کلکتور را با حرف C نمایش می دهند)را تامین می کند در این حالت سلف نیز به حالت مقاومتی که ولتاژ کلکتور را تامین می کند قرار می گیرد.

حالت نوسان سازی مدار شامل رزنانس (سیم پیج پشت فیبر و خازن C4)و ترانزیستور در حالت بیس مشترک می باشند . خازن C4 و سیم پیچ L که مدار رزنانس(رزنانس یعنی تمایل سیستم به نوسان با بیشینه دامنه در فرکانس‌هایی خاص) را تشکیل می دهند فرکانس مشخصی را تولید می کنند و خازن C2 مقداری از انرژی این مدار را به امیتر ترانزیستور تزریق نموده ، (فیدبک) که پس از تقویت در کلکتور ظاهر می شود بدین ترتیب نوسان مدار پایدار می ماند.
فرکانسی که توسط مدار نوسان ساز تولید می شود از طریق C2 به امیتر و سیگنال های صوتی خازن C1 و مقاومت R3 به بیس ترانزیستور تزریق شده و در کلکتور موج مدوله شده ظاهر می شود در این حالت مدار را میکسر یا ضرب کننده گویند. اثر نوسانات کلکتور در سیم پیچ باعث انتشار امواج در فضا از طریق آنتن مدار به صورت امواج الکترومغناطیس می شود.

مقاومت R1 ولتاژ میکروفن را تامین می کند و خازن C1 علاوه بر کوپلاژ (خازن کوپلاژ خازنی است که اجازه ی  گذشتن سیگنال ای‌سی را از مداری به مدار دیگر می‌دهد ولی مانع عبور سیگنال دی‌سی می‌شود)سیگنال های صوتی به طبقه تقویت کننده از تاثیر طبقه تقویت کننده و میکروفن جلوگیری می کند. خازن C3 امواج مزاحم القا شده در مدار را حذف می کند.

   

 

 

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 6.2 * 3.4 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 3 ولت DC
توان : ارسال امواج تا 40 متر مربع در فضای باز

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2