مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

واکی تاکی

مرجع:
DKP - 0030
DKP - 0030
دسته بندی: رادیویی
موجود شد خبرم کن
توضیحات

برای ارتباط دوطرفه به صورت بی‌سیم مدار واکی تاکی انتخاب مناسبی است. کیت واکی تاکی از دو برد تشکیل شده است. هر کدام از بردها هم به عنوان فرستنده و هم به عنوان گیرنده عمل می‌کنند.

چگونگی کار و عملكرد مدار واکی تاکی را به صورت عملی و علمی یاد خواهید گرفت. کیت واکی تاکی از ساده‌ترین مدارات واکی تاکی که جهت آشنایی و آموزش كاربران طراحی شده است.

چنانچه سوالی دارید از قسمت دیدگاه کاربران ثبت کنید.

دستگاه واکی تاکی یک وسیله دستی و قابل حمل بی‌سیم برای انتقال و دریافت پیام است. برای اولین بار در جنگ جهانی دوم ، مهندسین موتورولا ابزار واکی تاکی را جهت ارتباط دو نفره طراحی کردند؛ که بعد از پایان جنگ جهانی دوم به شکل گسترده در اختیار عموم مردم قرار گرفت و در بسیاری از زمینه‌ها به خصوص در صنعت ساخت و ساز استفاده شد. با کیت واکی تاکی مکالمه از راه دور بین دو نفر به صورت بی‌سیم امکان پذیر است. برد واکی تاکی در حدود 2 متر است که بسته به شرایط محیط تا 5 متر هم جواب می‌دهد. کلیه مدارهای واکی تاکی به طور کلی به دو بخش فرستنده و گیرنده تقسیم می‌شوند که با توجه به قدرت و کیفیت می‌توان مدارهای مختلفی را تولید نمود.

 

تغذیه مدار نه ولت می باشد و فرکانس آن روی باند رادیو آماتور ردیف ۲۷ مگاهرتز قرار دارد. گجت واکی تاکی اساس مکالمه راه دور بین دو یا چند نفر را به شما می‌آموزد.


  
 چگونگی استفاده از گجت:

 
کیت واکی تاکی یک مبدل امواج می‌باشد. ابتدا امواج صوتی را دریافت می‌کند و به امواج الکترومغناطیس تبدیل می‌کند. و پس از انتشار آنها در فضا ، در طرف دیگر کیت دوم امواج الکترومغناطیس را دریافت می‌کند و مجددا به امواج صوتی تبدیل می‌کند.

واکی تاکی به عنوان آیفون دو طرفه بین دو خانه روبه رو، دو طبقه که کشیدن سیم مشکل است،  در كاركاه ها و...  برای مصرف کمتر می توانید از آداپتور استفاده کنید به این صورت که هر دو کیت در هر دو محل در حالت گیرنده قرار می گیرند و هر کدام با دیگری کار دارد با فشار دادن کلید دستگاه و صحبت صدای خود را به طرف مقابل می رساند.


 

محتویات بسته:

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 

 
 
 شرح تخصصی عملکرد مدار واکی تاکی:

کلیه مدارهای واکی تاکی به طور کلی به دو بخش فرستنده و گیرنده تقسیم می شوند که با توجه به قدرت و کیفیت می توان مدارهای مختلفی را تولید نمود.

 
 عملکرد مدار گیرنده:
در این حالت مطابق مدار امیتر T1 توسط L3 و R4 به منفی مدار متصل است و خازن C5 جهت بایپاس فرکانسهای رادیویی می باشد. کلکتور این ترانزیستور از مسیر R9 و L2 و S1 و R8 به ولتاژ مثبت اتصال پیدا کرده و R1 و R3 تأمین کننده بیس این ترانزیستور می باشند (ترانزیستور T1 در حالت بیس مشترک بایاس شده است) امواج رادیویی پس از دریافت توسط آنتن مدار از طریق C3 و C2 به امیتر اعمال می شود و پس از تقویت در کلکتور ظاهر شده و از مسیر S3 و L2 و T3 از طریق چوک Q و کلید S2 به بلندگو اعمال و پخش می شود.

 
سلف L3 در اصل عمل RFC (مقاومت تابع فرکانس) را انجام می دهد و با توجه به فرکانس از صفر شدن آنها در امیتر T1 جلوگیری می کند. در ضمن باعث تشدید و دمودلاسیون آنها نیز می شود. خازن C4 از اعمال و تقویت فرکانسهای مزاحم در مدار جلوگیری می کند. ولتاژ امپتر T2 مستقیماً از منفی اتصال یافته. خازن C5 فرکانسهای رادیویی واقع در امیتر را به منفی مدار اتصال می دهد، لذا باعث بالا رفتن ضریب تقویت ترانزیستور می شود.

 این مدار را بایپاس می گویند. خازن C9 جهت بایپاس فرکانسهای صوتی و بالا بردن ضریب تقویت ترانزیستور T3می باشد. کلکتور T3 از طریق اولیه چوک به مثبت و کلکتور T2 و بیس T3 به وسیله مقاومت R9 و R7 بایاس شده است.  
همچنین مقاومت R6 تأمین کننده ولتاژ بیس T2 است و خازن C7 فرکانسهای مزاحم طبقات قبل را حذف می کند. مقاومت R9 و خازن C10 یک فیلتر تشکیل می دهند که از تشدید فرکانس در مورد تقویت کننده جلوگیری می کند.


عملکرد مدار فرستنده:
اگر مطابق مدار شماره 2 حالتها عوض شود مدار به صورت یک فرستنده رادیویی عمل می کند و بلندگو به حالت یک میکروفن امواج صوتی را از طریق S2 و C8 به بیس T2 اعمال می کند. این امواج از بیس از دو مرحله تقویت توسط T2 و T3 از طریق کلکتور T3 و کلید S1 به مدار مدولاتور تزریق می شود.

 در حالت فرستنده چوک Q از مدار خارج است و اولیه آن تأمین کننده ولتاژ کلکتور T3 و T1 است. (از مسیر S1، L1، S3 ) T1 در این حالت به صورت امیتر مشترک بایاس شده به این ترتیب که امیتر از طریق S4 و R2 به مدار و کلکتور آن نیز همانطور که قبلاً گفته شده به مثبت مدار و بیس آن از طریق R1 به مثبت مدار و کلکتور اتصال یافته است.  

 امواج صوتی تقویت شده از مسیر S1 و R1 به بیس T1 اعمال می شود و فرکانس تولید شده توسط مدار C1 و L1 نیز به امیتر این ترانزیستور تزریق می شود و پس از مخلوط شدن از طریق کلکتور و خازن C3 به آنتن و نهایتاً به صورت امواج الکترومغناطیسی (رادیویی) در فضا پخش می شوند. به این صورت تاکی واکی کارش را انجام می دهد.

 
 
بنابراین با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار با واکی تاکی و چگونگی کار کرد آن ها را می آموزید.

 

   

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
DKP - 0030

مشخصات

کاربری
مناسب برای کاردستی
تعداد قطعات
54
ابعاد فیبر
7.5*4.5
تعداد فیبر
2 عدد
سطح تجربه مورد نیاز
نیمه حرفه ای
ولتاژ مورد نياز
فقط و فقط 9 ولت DC
نوع فیبر
فایبرگلاس تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
توان
ارسال امواج تا حداکثر 6 متر مربع
چاپ مس
دارای چاپ سبز
اقلام همراه محصول
2 عدد بلندگو،
2عدد سرباتری نه ولت،
6 رشته سیم افشان
آموزش ساخت
دارای دفترچه آموزش
نظرات(19)
رتبه‌بندی کلی
5
19 نظرات
کیفیت کالا
(5)
ارزش خرید
(5)

سلام چطوری میشه لطفا کیت واتاکی برد بالاتر رو هم بهم معرفی کنید ... که حداکثر بردش 2 کیلومتر باشه ؟

نظر دهید

  • ارزش خرید:
  • کیفیت کالا:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
سوالات متداول
خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:
محصولات مرتبط

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات
54
ابعاد فیبر
7.5*4.5
تعداد فیبر
2 عدد
نوع فیبر
فایبرگلاس تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس
دارای چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز
فقط و فقط 9 ولت DC
توان
ارسال امواج تا حداکثر 6 متر مربع

سایر ویژگی‌ها

کاربری
مناسب برای کاردستی
سطح تجربه مورد نیاز
نیمه حرفه ای
اقلام همراه محصول
2 عدد بلندگو،
2عدد سرباتری نه ولت،
6 رشته سیم افشان
آموزش ساخت
دارای دفترچه آموزش

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 8 صبح تا 10 شب (بجز روزهای تعطیل)

021-88857245

021-88856524

031-32243207

031-32211313

 

شماره واتس اپ، فقط پیام، پاسخ به سوالات قبل از خرید و دریافت تصاویر کالاها

09375076606

 

ارسال سریع به تهران و تمامی شهرهای ایران

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم