برد PCB مدار استراق سمع بی سیم

DKP - 0094

محصول جدید

محتویات بسته مدار استراق سمع بی سیم

فقط فیبر مسی و دفترچه ساخت، قطعات مورد نیاز در دفترچه نوشته شده است که میبایست به صورت مجزا تهیه کنید. در این بسته فیبر مسی از جنس فایبر گلاس با چاپ سبز پشت و روی برد به همراه دفترچه ساخت + لیست قطعات مورد نیاز قرار گرفته است. دقت داشته باشید که عملکرد مدار بسته به نوع قطعات تامین شده بسیار متفاوت خواهد بود. دانشجو کیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال مونتاژ و عملکرد صحیح مدار ندارد. پیرو دانش چندین ساله در طراحی مدار، عملکرد کلی این مدار بسیار رضایت بخش می‌باشد.

 

 شرح تخصصی عملکرد مدار استراق سمع بی سیم

استراق سمع بی سیم در واقع یک تقویت کننده بسیار حساس می باشد . امواج صوتی ضعیف در فضای اطراف، توسط میکروفن به جریان الکتریکی تبدیل شده و طی پنج مرحله تقویت می شوندو سپس توسط یک اسیلاتور FM فرستاده و بر روی گیرنده‎های FM ظاهر می‎شود. نقاط GFA به میکروفن سه سیم اتصال می‎یابند. نقاط G و A تغذیه میکروفن را تأمین می‎کنند و جریانهای صوتی از طریق F و خازن C7 به بیس T6 اعمال می‎گردد که طی سه طبقه تقویت شده و در کلکتور T1 ظاهر می‎شوند. مقاومتهای R10 ولتاژ کلکتور T4 و R9 و R13 تغذیه R5 و R12 تغذیه T6 را تأمین می‎کنند. خازن C6 امواج مزاحم و پارازیت را دفع می‎نماید. مقدار ماکزیمم ولتاژ کلکتور T4 توسط R14 (این ولتاژ ارتباط مستقیم با ضریب تقویت سه طبقه دیگر دارد) به بیس T6 برگشت می‎دهد (فیدبک می‎کند) این قسمت از مدار باعث کنترل ضریب تقویت می‎شود و به آن AVC نیز می‎گویند.
 
R9 و R15 و C8 جریانهای صوتی به روی کلکتور T4 از طریق C5 به بیس T3 تزریق شده و پس از یک مرحله تقویت از طریق C5 جهت تقویت نهایی به بیس T2 اعمال می‎گردد. مقاومت R7 ولتاژ کلکتور T3 و مقاومت R6 ولتاژ بیس T2 و مقاومت R8 بایاسینگ بیس T3 و R5 ولتاژ امیتر T3 را تأمین می‎کند. طی آخرین طبقه تقویت از طریق T2 به اسیلاتور فرستاده می‎شوند. مدار اسیلاتور شامل سه قسمت تقویت کننده نوسان ساز و مخلوط کننده می‎باشد و تنها ترانزیستتور T1 به کار رفته در این مدار در هر قسمت اساس کار مدار می‎باشد. فرکانسی که توسط مدار نوسان تولید می‎شود از طریق C2 به امیتر T1 و سیگنالهای صوتی خازن C4 و مقاومت R4 به بیس ترانزیستور T1 تزریق شده و در کلکتور T1 موج مدوله شده ظاهر می‎شود در این حالت مدار را میکسر یا ضرب کننده می‎گویند. R1 ولتاژ صوت اعمال شده به مدار اسیلاتور را تأمین می‎کند و خازن C4 علاوه بر کوپلاژ سیگنالهای صوتی به تقویت کننده از تأثیر طبقه تقویت کننده و قسمت اول مدار جلوگیری می‎کند. خازن C1 امواج مزاحم القا شده در مدار را حذف می‎کند. دیودهای سیگنال D1 ولتاژ مدار اسیلاتور و دیود D2 ولتاژ قسمت تقویت میکروفن راتأمین و از تداخل و اثر گذاشتن این دو ولتاژ.......

 

صدا را از راه دور دریافت می کند و پس از پنج مرحله تقویت به صورت بی سیم آن را به گوش شما می رساند!عملکرد این مداربه صورت 5 مرحله‌ای است که شما را غافل گیر خواهد کرد.از ترکیب فنی دو مدار پرطرفدار آمپلی فایر صوتی و فرستنده بی‎سیم کیت استراق سمع بی‎سیم شکل گرفته است. کیت استراق سمع بی سیم مداری آموزشی جهت شنیدن صداهای دور و غیر قابل شنیدن می باشد. صدا را از راه دور دریافت و تقویت می کند که با یک گوشی یا هدفون می توانید گفت و گوی دو نفر در فاصله ی دورتر را بشنوید.  استراق سمع بی سیم یک آمپلی فایر حساس با امپدانس بالا است که صداهای موجود در محیط اطراف را توسط میکروفن حساس جذب کرده و پس از چند مرحله تقویت بوسیله یک هدفون یا گوشی قابل شنوایی می شود.

 
استراق سمع چگونه کار می کند؟

 استراق سمع ها در اصل فرایند مکانیکی امواج صوتی را به فرایند الکترونیکی تبدیل می کنند. در ساختار میکروفن ها که انواع مختلفی دارد و هرکدام برای مصرفی خاص طراحی شده اند از یک فرایند مشترک استفاده می شود؛ که توسط امواج مکانیکی صوت به میکروفن منتقل می شوند. در این حالت در میکروفن لرزش ایجاد شده موجب اختلاف پتانسیل می شود و این اختلاف پتانسیل از میکروفن به سیم ها منتقل می شود و به مراحل بعدی فرستاده می شود. تا اینجا سرنوشت امواج مکانیکی صوت اولیه را دریافتیم. پس از آن در مدار استراق سمع بی سیم امواج در چند مرحله تقویت می شوند و نویز گیری هم روی آن انجام می شود. پس از آن به ابزار تولید صدا منتقل می شود؛ شامل بلندگو ، گوشی یا هدفون و ... می شود. در این مرحله دوباره از جریان الکتریکی به امواج صوتی تبدیل می شوند. صدای دریافتی با صدای خروجی در میزان و شدت و کیفیت تفاوت دارد. منظور این است که در مرحله ی دریافت توسط میکروفن حساس ممکن بوده در محدوده ی شنوای ما نبوده است اما پس از آنالیز و تجزیه و تقویت صدا ها در مرحله خروجی آن صدا در محدوده شنوای ما قرار می گیرد. بنابراین صدا های دورتر از ما به صدا های نزدیک به ما تبدیل می شوند.

    

 عملکرد مدار:
 ۱- دو عدد باتری قلمی
 ۲- (رادیو) FM را روشن کنید و با تغییر ایستگاه توسط دسته موج یاب حدود فرکانس 93 مگاهرتز صدای صوت قوی یا صدای خودتان که صحبت می‎کنید از رادیو شنیده شود. با دور کردن گجت از رادیو صدای محیط اطراف توسط رادیو پخش می شود.

 

استراق سمع بی سیم - دانشجو کیت
   
 

نظر خود را بنویسید
*
*
53
دیدگاه کاربران
 • 1394-10-02

  سلام مقدار سلف مدار استراق سمع را در دفترچه مشخص نکردید.میشه بگید چند هانری هست؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  دقت فرمایید در طراحی مدار استراق سمع بی‌سیم از هیچ سلف خارجی استفاده نشده است و محاسبات به صورت پیش فرض بر روی فیبر مدار انجام شده است.

 • 1394-10-06

  هزینه پست تا تهران چه قدر است و آیا باید جدا گانه بعدا بدهیم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله برای کلیه کالاها هزینه ارسال یکسان است. شما می‌توانید هر تعداد کالایی که نیاز دارید را سفارش دهید و فقط یک بار هزینه حمل پرداخت بفرمایید.

 • 1394-10-24

  واقعا خیلی عالیه درود بر شما ....محصولات حرفه ای تری طراحی کنید

 • 1394-11-16

  ببخشید یه سوال داشتم لطفا سریع جواب بدین منظور از اتصال نقطه J چیه؟؟؟؟؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در مدارهاى الكترونيكى نماد j به منظور جامپر است. دفترچه راهنما را كامل مطالعه بفرماييد. كافى است دو نقطه j را بهم اتصال كوتاه كنيد.

  پاسخ کاربر: ابوالفضل 1394-11-29

  من هم همین مشکلو دارم اما نمی دونم نقطه j روی مدار کدومه
  لطفا خیلی زود جواب بدین

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  تصویر مربوطه، در قسمت توضیحات اضافه شده است.

 • 1394-11-16

  خواهش می کنم جواب بدین همه جا را درست انجام دادم فقط همین جا گیر کردم ...مدارم کار نمی کنه...کمکم کنید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  برای این منظور با شماره 03132224570 و داخلی 3 تماس بگیرید.

  پاسخ کاربر: حسن 1394-12-04

  سلام Jیا جامپر یعنی با یک تیکه سیم دو نقطه را بهم وصل کنید.

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله، لطفا دفترچه راهنما همراه كيت را به دقت بخوانيد.

 • 1394-11-17

  سلام
  کیت خوبیه خیلی صدا خوب میاد حتی اگر نزدیک ساعت باشد تیک تیک ساعت هم میفرسته ولی برد زیادی نداره و یکی دیگر از مزیت این کیت این است که باتری خیلی دیر تموم میشه

 • 1394-11-27

  سلام،در خصوص فرستنده رادیویی شنود صدا بیسیم ، ایا برای اسمبل و ساخت دستگاه اموزش گام به گام در مجموعه وجود دارد؟؟
  چون بنده در زمینه ساخت و کار با مدارات الکترونیکی در این زمینه تجربه ای ندارم ولی تعمیرات موبایل انجام میدهم،،
  چنانچه فرد دیگری در محدوده ارسال امواج قرار بگیرد میتواند بدون اطلاع ما شنود کند ؟ و سوال اخر چنانچه در زمینه فروش اقلام شما در کرمان خواسته باشم فعالیت کنم هیچ شرایط و امتیاز خاصی در نظر گرفته شده؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كليه كيت هاى آموزشى ساخت دانشجو كيت داراى دفترچه ساخت هستند. درباره سوال دوم هم اين مدار در رنج فركانسى اف ام صدا را ارسال ميكند و اين موضوع هم بديهى خواهد بود. 


  براى اخذ نمايندگى هم ميتوانيد به بخش قوانين و مقررات سايت مراجعه كنيد.

 • 1394-11-27

  سلام
  آیا میشه برد مسافتشو تقویت کرد

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  با توجه به آموزشى بودن اين مدار و نقشه شماتيك همراه كالا تا حدودى ميتوان آن را تقويت كرد.

 • 1394-12-01

  لطفا در به روز نمودن موجودها بيشتر دقت بفرماييد نه أين كه پس إز پرداخت متوجه بشويد و روز بعد به جاي ارسال الباقي زنگ بزنيد تا يك جايگزين پيدا كنيد. اين باعث سر درگمي و ضرر مالي و از دست رفتن اطمينان ميشود. پرداخت بيشتر براي ارسال سريع با پيشتاز ولي انجام نشدن به خاطر اشتباه.
  غني لو

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  جناب آقای دکتر غنی لو موجودی ها همه به روز است. شما هم اگر انتقادی دارید لطفا صفحه قوانین و مقررات را مطالعه بفرمایید و با شیوه صحیح این کار را انجام دهید، در صفحه محصولات فقظ سوالات مرتبط با محصول پاسخ داده خواهند شد.


  در این زمینه همکاری دوجانبه نیاز است که متاسفانه بعد از 4 ساعت و چندبار پیام دادن شما جواب دادید.

 • 1394-12-10

  سلام و درود این کیت را میتوان در ورودی کارت صدای کامپیوتر قرار داد
  درواقع کار میکروفن را انجام دهد
  که زمانی ما در ان صدا ایجاد میکنیم از اسپیکر ها بشنوم و قابل ضبط باشد؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  چنانچه بخواهید صدا از طریق میکروفن کیت شنیده شود، بله ولی اگر میخواهید صدا را به صورت ورودی از کارت صوتی انتقال دهید بایستی از مدار فرستنده صوتی استفاده کنید.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 33
ابعاد فیبر : 11.2 * 3.5 سانتیمتر
نوع فیبر : فایبرگلاس تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس : دارای چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر سه ولت DC
توان : ارسال امواج تا 50 متر مربع در فضای باز

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول :
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای کاردستی

محصولات مرتبط

چطور ساعت عقربه ای با LED RGB و آردوینو Arduino بسازیم؟