محافظ تلفن

DKP - 0052

محصول جدید

با کیت محافظ تلفن دستگاه تلفن خودتان را در برابر برق شهر یا هر نوع اتصالی بیمه کنید. در داخل دستگاه تلفن یا بین راه پریز و دو شاخ قرار می گیرد. خروجی گجت را به تلفن و ورودی آنرا به یک دوشاخ جهت اتصال با پریز می بندیم. برای اطمینان از سلامت مدار، گجت را بدون اتصال به تلفن به برق وصل کنید اگر لامپ پیلوت روشن شود مدار آماده است و مورد دیگر اینکه هرگاه تلفن متصل به مدار محافظ زنگ بزند متناسب با زنگ، لامپ پیلوت خاموش و روشن می‎شود.

 گجت محافظ تلفن بصورت سری بین دستگاه تلفن و پریز تلفن قرار می‎گیرد.
 

محتویات بسته :

1- مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2- جزوه راهنمای استفاده از کیت

3- کارت محصول

4- لوازم جانبی

مزایای محصول:

در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد.
لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموختشرح تخصصی عملکرد مدار:
  تریستورهاSCR (که به آنها یکسوسازهایی با کنترل سیلیکانی نیز می‎گویند) سه پایه داشته و می‎توان آنها را برای قطع و وصل و یا کنترل توان سینگنال AC نیز مورد استفاده قرار داد. بسته به شرایط موجود، این قطعه با سرعت زیادی از حالت هدایت به قطع می‎رود.
 
در حالت قطع فقط جریان نشتی بسیار اندکی از تریستور عبور می‎کند که می‎توان آنرا نادیده گرفت و مقاومت آن در حالت ON بسیار اندک است و تقریباً تمامی جریان را عبور می‎دهد. در این مدار دیودهای D1 تا D4 وظیفه هدایت جریان دو سر تریستور و ترانزیستور را بر عهده دارند.
 
 تنها ترانزیستور موجود در مدار جهت سوئیچینگ (کلید زنی) در نظر گرفته شده است بدین صورت که وقتی ورودی مدار، خط تلفن باشد پایه گیت تریستور توسط ترانزیستور تحریک شده و جریان را از آند به کاتد انتقال می‎دهد و با هدایت تریستور، ورودی عیناً در خروجی قرار می‎گیرد.

چنانچه اشتباه به برق شهر وصل شود تریستور به حالت قطع رفته، مقدار قابل توجهی از ولتاژ ورودی توسط R4 و R5 محدود شده، پیلوت نیز به عنوان اعلام خطر روشن می‎شود. لازم به ذکر است در این حالت ولتاژ خروجی تقریباً 1/4 ولتاژ ورودی است که برای تلفن بی‎خطر است.

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 3 * 4 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی یک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : بدون نیاز به برق و باتری
توان : حافظت از تلفن در برابر اتصال برق

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
آموزش : دارای دفترچه آموزش

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2