موزیک انتظار تلفن

DKP - 0037

محصول جدید

در این بسته شما قدم به قدم راهنمایی می شوید تا بتوانید یک نوای انتظار موزیکال را برای تلفن تولید کنید . این کیت آموزشی نیاز به تخصص در زمینه الکترونیک ندارد و هر شخص با هر سطح از توانایی می تواند از این محصول استفاده کند . فقط کافیست علاقمند به تولید موزیک انتظار تلفن خود باشید .

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 

مزایای محصول:

1.در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

2.کتابچه ی راهنمای محصول  که به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید. 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است.

3.توسط کارتی که در بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد.

4.بسته بندی های دانشجو کیت طوری طراحی شده اند که به محصول آسیب نرسد. از این رو دانشجو کیت به شما اطمینان می دهد که کیت ارسال شده کاملا سالم به دست شما خواهد رسید.شرح تخصصی عملکرد مدار:
 در اين مدار از يك آی سی BT66L استفاده گرديده كه اين آی سی با توجه به سلولهای حافظه ای كه توسط كارخانه سازنده در مدارات آن تعبيه گرديده پس از اتصال تغذيه ، در خروجی آی سی نتهای يك موزيك نواخته می شود. پس از اتصال مدار به شبكه مقداری از ولتاژ شبكه توسط چهار عدد ديود كه به صورت مدار يك سو ساز پل بسته شده اند يك سو شده و ولتاژ مدار را تامين می كند.
 

هنگامی كه كليد فشاری SW فشرده می شود ولتاژ مثبت از طريق R1 باعث تحريك گيتSCR  (تريستور) شده و چون ترانزيستور در حالت فعال با ياس ولتاژ منفی آی سی از طريق آند LED و كلكتور T تامين می شود و ضمن روشن شدن LED نتهای موزيك در خروجی آی سی (پايه1) ظاهر می شود و از طريق ديود D نتها به پايه 2 آی سی برنمی گردد باعث پخش موزيك می شود.
 

در صورت هر گونه افت ولتاژ مناسب در شبكه (كه با قطع و وصل شبكه انجام می شود) اين ولتاژ به پتانسيومترPT اعمال شده و باعث كم شدن ولتا‍ژ بيس T می شود. خازن C3 در اثر افت ولتاژ ، ولتاژ بيس را به حداقل می رساند و در نتيجه ولتاژ كلكتور ، اميتر ترانزيستور قطع شده و مدار به حالت قطع می رود تا هنگاميكه مجدداً كليد فشاری فشرده شود خازن C3 از اثر فركانسهای مزاحم برروی گيت SCR جلوگيری می كند.

مقاومت R3 جريان LED را محدود می نمايد و مقاومت R2 محدود كننده جريان آی سی می باشد و به همراه C2 مدار نوسان ساز آی سی را فعال می نمايد همچنين مقاومت R4 تامين كننده جريان بيس است.
  

  

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 3.5 * 5 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : بدون نیاز به برق و باتری
ظرفیت : یک عدد موزیک ساده

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
آموزش : دارای دفترچه آموزش

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2