کیت آمپلی فایر ۳۰ وات (مونو)

DKP - 0060

محصول جدید

46 عدد موجود در انبار

58,000تـومان

کیت آمپلی فایر ۳۰ وات (مونو)

کیت آمپلی فایر 30 وات مونو یک گجت تقویت کننده ترانزیستوری صدا برای افزایش توان صوتی به صورت تک کانال می باشد. آمپلی فایر 30 وات یک مدار تقویت کننده صوتی مناسب است. قابل اتصال به مدارهایی نظیر بلندگو دستی می‎باشد. با اتصال این کیت به بلندگو دستی صدایی بلند خواهید شنید. ترانزیستورهای قدرت این کیت دامنه سیگنال  ورودی را در خروجی به شدت افزایش می‎دهند.


 

محتویات کیت آمپلی فایر مونو

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول آمپلی فایر مونو 30 وات

 1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

 1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

 1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
 2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
 3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت


 
شرح تخصصی عملکرد مدار آمپلی فایر مونو 30 وات

تقویت کننده‎های سیگنال کوچک یا ولتاژ، با ولتاژهای کوچک ورودی، ولتاژهای خروجی وسیعتر و بدون اعوجاج تولید می‎کنند. این مدارها قادرند مقداری قدرت در مقیاس کم در دو سر بار (خروجی) خود تولید کنند. که این مقدار قدرت برای بکار انداختن مثلاً یک بلندگو کافی نیست. بنابراین برای چنین منظوری نیاز به یک تقویت کننده قدرت، با سیگنال بزرگ بوده که بتواند یک ولتاژ یا جریان خروجی با نوسانی وسیع یعنی (قدرت ac بزرگ) تولید نماید و در نتیجه ولتاژ ورودی نسبتا بزرگی احتیاج است.
 
 یک تقویت کننده قدرت در واقع قدرت dc منبع تغذیه مدار را به شکل قدرت ac در بار مدار تبدیل می‎نماید. می‎توان آنرا بعنوان یک تقویت کننده ولتاژ قوی به حساب آورد که از یک ترانزیستور قدرت استفاده می‎کند و قادر است جریانهای خروجی بالایی تولید کند. اما روش Matching (همسازی) باید به منظور انتقال حداکثر قدرت باشد و نه به منظور انتقال حداکثر ولتاژ زیرا انتقال حداکثر ولتاژ هنگامی مد نظر است که بخواهیم دو مدار یا وسیله را بهم متصل نماییم.
 
طبق قضیه انتقال حداکثر  قدرت هنگامی یک مدار بیشترین قدرت را به بار تحویل می‎دهد که امپدانس خروجی آن برابر با امپدانس ورودی بار باشد. مثلاً امپدانس یک بلندگو در فرکانس 1 KHZ حدود 4 اهم است ولی امپدانس خروجی یک ترانزیستور قدرت به مراتب بیشتر از این مقدار است و اتصال مستقیم بلندگو بعنوان بار خروجی ترانزیستور نتایج ضعیفی به همراه خواهد داشت.

    یکی از راههای حل این مشکل استفاده از مدار کلکتور مشترک در تقویت‎کننده‎ها است. مشخصات مدار کلکتور مشترک با امیتر پیرو از این قرار است. امپدانس ورودی زیاد، امپدانس خروجی کم، بهره ولتاژ نزدیک به یک، سیگنال خروجی هم فاز با ورودی و بالاخره بهره جریان بالا. بنابراین از این مدار هم می‎توان بعنوان مدار تطبیق امپدانس (بافر) و هم تقویت کننده جریان استفاده کرد.
 
 مدار آمپلی فایر از سه طبقه اصلی تشکیل شده است. دو طبقه مدار امیتر پیرو (کلکتور مشترک) و یک طبقه پری آمپلی فایر. ترانزیستورهای T3 و T4 پری آمپلی فایر و (T2 , T1) و (T6 , T5) مدار امیتر پیرو را تشکیل می‎دهند. سینگالهای ورودی به مدار، توسط ولوم 10 K قابل کنترل هستند. C2 و C3 فیلتر خازنی و R6 و C4 فیتر RC موازی مدار می‎باشند که سیگنالهای ورودی را تا حدود زیادی صاف می‎کنند. ترانزیستورهای T3 و T4 بصورت امیتر مشترک قرار گرفته‎اند و دارای بهره ولتاژ و جریان بالایی هستند (

V , A). مقاومت R7 و خازن C5 مقداری از انرژی را جهت گسترش باند فرکانسی به زمین مدار منتقل می‎کنند. ترانزیستورهای T5 و T6 مکمل (Complimant) یکدیگرند و به صورت کلکتور مشترک قرار گرفته‎اند که بهره جریان بالایی دارند و عمل تطبیق امپدانس مدار ر انجام می‎دهند. مقداری از سیگنال خروجی امیتر T5 توسط R4 و R3 به طبقه پری آمپلی فایر فیدبک شده تا پایداری مدار حفظ گردد.
 
ترانزیستورهای T1 و T2 نیز دومین طبقه امیتر پیرو را تشکیل می‎دهند که طرز کار آنها مانند T5 و T6 است و بصورت Complimantry عمل می‎کنند. جریانهای خروجی این دو طبقه توسط مقاومتهای R3 و R10 به خازن C6 و نهایتاً بلندگو منتقل می‎شوند. در ضمن همانگونه که گفته شد T3 و T4 بهره ولتاژ بالا و دو طبقه امیتر بهره جریان بالایی دارند که در انتهای مدار ایندو مقدار بهره در یکدیگر ضرب شده و طبقه رابطه P=V.I قدرت اصلی تقویت کننده را بوجود می‎آورند. بهمین علت مقاومتهای R3 و R10 وات بالا انتخاب شده‎اند تا....
 

 

نظر خود را بنویسید
*
*
19
دیدگاه کاربران
 • 1395-02-27

  باسلام:
  باتشکر ، آمپلی فایر 30وات آیاموجود هست ؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  چنانچه موجود باشد، میتوانید کالا را به سبد خریدتان اضافه کنید.

 • 1395-08-14

  سلام درود بر شما
  من این کیت رو خریدم وساختمش ولی کار نکرد با پشتیبانی تماس گرفتم منو راهنمایی کردن و موفق شدم که راه بیندازم دفعه اول خوب کار کرد ولی بعد دو دقیقه صداش قطع شد و شروع به خش خش کرد .
  یه بار دیگه وصل کردم بازم وصل شد ولی پس از چند ثانیه قطع شد.
  ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  از آنجايى كه مدارهاى الكترونيكى تحت تاثير از پارامترهاى متعددى هستند، لطفا تا رفع كامل مشكل با واحد پشتيبانى در ارتباط باشيد.

 • 1395-12-04

  می شه این کیتو بجای وصل به بلند گوی دستی به ام پی تری یاموبایل وصل کنیم و از چه بلند گو هایی استفاده کنیم که صدایی بلند ترو بهتر داشته باشیم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله قابلیت این کار را دارد. ورودی جک 3.5 میلی متری را به آمپلی فایر متصل کنید و خروجی هم از بندگوهای حداکثر 20 واتی استفاده کنید.

 • 1395-12-26

  ببخشید نمیشه به جای بلند گوی 20واتی از دو بلند گوی 8اهم 5وات و یک بلند گوی 4اهم 5وات و دو بلند گوی 8اهم 0.5وات استفاده کنیم ایا جواب میده

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  این موضوع ممکن است عملکرد مدار را مختل کند. ولی بدون تست نهایی نمیتوان پاسخ قطعی داد. چنانچه تست کردید، نتیجه را از همین طریق برای دیگر کاربران اعلام بفرمایید.


  شاد و پیروز باشید.

 • 1395-12-26

  چه طور میتونیم برای امپلی فایری که ساختیم صحفه نمایشگر قرار بدیم میشه راهنماییمون کنین

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  لطفا بفرمایید صفحه نمایش برای چه کاربردی نیاز دارید؟

 • 1395-12-27

  سلام
  ببخشید ایا با12v dc و 1امپر هم جواب میده

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  بله این مدار با ولتاژ DC کارایی دارد.

 • 1396-02-10

  سلام.این امپلی رو گرفتم و ساختم و جوابم داد.فقط نمیدونم بلنگو چند وات و چند اهم بهش وصل کنم که به مدار فشار نیاد و بلنگو هم تو ولوم بالا صداش خراب نشه؟
  ممنون

  پاسخ مدیر:

  سلام   از بلندگویی با قطر دهانه حدود 12 تا 15 سانتی متر استفاده نمایید .

 • 1396-03-17

  با سلام
  می خواستم یک پخش کننده با نمایشگر لمسی داشته باشم از چه ننایشگری برای این کار استفاده کنم

  پاسخ مدیر:

  سلام 


  متوجه منظور شما نشدم، لطفا واضح تر بیان نمایید.

 • 1396-04-06

  سلام. میخواستم بدونم آیا با ۵ولت ٢آمپر نیز کار میکند ؟و آیا با وصل کردن بلندگو ٣اینچ ٣وات مشکلی برای مدار رخ میدهد؟

  پاسخ مدیر:

  درود 


  خیر ولتاژ کاری این مدار 9 تا 12 ولت می باشد.


  برای سوال دوم نیز مشکلی به وجود نمی آید فقط دقت کنید 8 اهم باشد.

 • 1396-04-06

  سلام. آیا با جا باتری قلمی 8تایی نیز کار میکند؟آیا مشکلی برای مدار بوجود خواهد آورد؟!

  پاسخ مدیر:

  درود


  مصرف این کیت بالا می باشد و باتری ها زود تمام خواهد شد.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 29
ابعاد فیبر : 4.3 * 10 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تکرو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 6 تا 12 ولت DC با حداکثر 2 آمپر
توان : حداکثر 30 وات مونو

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش

طراحی سیستم Object Detection با ESP32-CAM