برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

کیت آمپلی فایر ۳۰ وات (مونو)

مرجع:
DKP - 0060
DKP - 0060
دسته بندی: آمپلی فایر
موجودی: 39
58,000 تومان
توضیحات

کیت آمپلی فایر ۳۰ وات (مونو)

کیت آمپلی فایر 30 وات مونو یک گجت تقویت کننده ترانزیستوری صدا برای افزایش توان صوتی به صورت تک کانال می باشد. آمپلی فایر 30 وات یک مدار تقویت کننده صوتی مناسب است. قابل اتصال به مدارهایی نظیر بلندگو دستی می‎باشد. با اتصال این کیت به بلندگو دستی صدایی بلند خواهید شنید. ترانزیستورهای قدرت این کیت دامنه سیگنال  ورودی را در خروجی به شدت افزایش می‎دهند.


 

محتویات کیت آمپلی فایر مونو

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول آمپلی فایر مونو 30 وات

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت


 
شرح تخصصی عملکرد مدار آمپلی فایر مونو 30 وات

تقویت کننده‎های سیگنال کوچک یا ولتاژ، با ولتاژهای کوچک ورودی، ولتاژهای خروجی وسیعتر و بدون اعوجاج تولید می‎کنند. این مدارها قادرند مقداری قدرت در مقیاس کم در دو سر بار (خروجی) خود تولید کنند. که این مقدار قدرت برای بکار انداختن مثلاً یک بلندگو کافی نیست. بنابراین برای چنین منظوری نیاز به یک تقویت کننده قدرت، با سیگنال بزرگ بوده که بتواند یک ولتاژ یا جریان خروجی با نوسانی وسیع یعنی (قدرت ac بزرگ) تولید نماید و در نتیجه ولتاژ ورودی نسبتا بزرگی احتیاج است.
 
 یک تقویت کننده قدرت در واقع قدرت dc منبع تغذیه مدار را به شکل قدرت ac در بار مدار تبدیل می‎نماید. می‎توان آنرا بعنوان یک تقویت کننده ولتاژ قوی به حساب آورد که از یک ترانزیستور قدرت استفاده می‎کند و قادر است جریانهای خروجی بالایی تولید کند. اما روش Matching (همسازی) باید به منظور انتقال حداکثر قدرت باشد و نه به منظور انتقال حداکثر ولتاژ زیرا انتقال حداکثر ولتاژ هنگامی مد نظر است که بخواهیم دو مدار یا وسیله را بهم متصل نماییم.
 
طبق قضیه انتقال حداکثر  قدرت هنگامی یک مدار بیشترین قدرت را به بار تحویل می‎دهد که امپدانس خروجی آن برابر با امپدانس ورودی بار باشد. مثلاً امپدانس یک بلندگو در فرکانس 1 KHZ حدود 4 اهم است ولی امپدانس خروجی یک ترانزیستور قدرت به مراتب بیشتر از این مقدار است و اتصال مستقیم بلندگو بعنوان بار خروجی ترانزیستور نتایج ضعیفی به همراه خواهد داشت.

    یکی از راههای حل این مشکل استفاده از مدار کلکتور مشترک در تقویت‎کننده‎ها است. مشخصات مدار کلکتور مشترک با امیتر پیرو از این قرار است. امپدانس ورودی زیاد، امپدانس خروجی کم، بهره ولتاژ نزدیک به یک، سیگنال خروجی هم فاز با ورودی و بالاخره بهره جریان بالا. بنابراین از این مدار هم می‎توان بعنوان مدار تطبیق امپدانس (بافر) و هم تقویت کننده جریان استفاده کرد.
 
 مدار آمپلی فایر از سه طبقه اصلی تشکیل شده است. دو طبقه مدار امیتر پیرو (کلکتور مشترک) و یک طبقه پری آمپلی فایر. ترانزیستورهای T3 و T4 پری آمپلی فایر و (T2 , T1) و (T6 , T5) مدار امیتر پیرو را تشکیل می‎دهند. سینگالهای ورودی به مدار، توسط ولوم 10 K قابل کنترل هستند. C2 و C3 فیلتر خازنی و R6 و C4 فیتر RC موازی مدار می‎باشند که سیگنالهای ورودی را تا حدود زیادی صاف می‎کنند. ترانزیستورهای T3 و T4 بصورت امیتر مشترک قرار گرفته‎اند و دارای بهره ولتاژ و جریان بالایی هستند (

V , A). مقاومت R7 و خازن C5 مقداری از انرژی را جهت گسترش باند فرکانسی به زمین مدار منتقل می‎کنند. ترانزیستورهای T5 و T6 مکمل (Complimant) یکدیگرند و به صورت کلکتور مشترک قرار گرفته‎اند که بهره جریان بالایی دارند و عمل تطبیق امپدانس مدار ر انجام می‎دهند. مقداری از سیگنال خروجی امیتر T5 توسط R4 و R3 به طبقه پری آمپلی فایر فیدبک شده تا پایداری مدار حفظ گردد.
 
ترانزیستورهای T1 و T2 نیز دومین طبقه امیتر پیرو را تشکیل می‎دهند که طرز کار آنها مانند T5 و T6 است و بصورت Complimantry عمل می‎کنند. جریانهای خروجی این دو طبقه توسط مقاومتهای R3 و R10 به خازن C6 و نهایتاً بلندگو منتقل می‎شوند. در ضمن همانگونه که گفته شد T3 و T4 بهره ولتاژ بالا و دو طبقه امیتر بهره جریان بالایی دارند که در انتهای مدار ایندو مقدار بهره در یکدیگر ضرب شده و طبقه رابطه P=V.I قدرت اصلی تقویت کننده را بوجود می‎آورند. بهمین علت مقاومتهای R3 و R10 وات بالا انتخاب شده‎اند تا....
 

 

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
DKP - 0060

مشخصات

تعداد قطعات
29
ابعاد فیبر
10 * 4.3
سطح تجربه مورد نیاز
نیمه حرفه ای
ولتاژ مورد نياز
6 تا 12 ولت DC با حداکثر 2 آمپر
نوع فیبر
استخوانی تکرو با ذخامت 1.5 میلیمتر
توان
حداکثر 30 وات مونو
چاپ مس
ندارد
آموزش ساخت
دارای دفترچه آموزش
خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:
محصولات مرتبط

سایر ویژگی‌ها

تعداد قطعات
29
ابعاد فیبر
10 * 4.3
سطح تجربه مورد نیاز
نیمه حرفه ای
ولتاژ مورد نياز
6 تا 12 ولت DC با حداکثر 2 آمپر
نوع فیبر
استخوانی تکرو با ذخامت 1.5 میلیمتر
توان
حداکثر 30 وات مونو
چاپ مس
آموزش ساخت
دارای دفترچه آموزش

سایر ویژگی‌ها

تعداد قطعات 29
ابعاد فیبر 10 * 4.3
سطح تجربه مورد نیاز نیمه حرفه ای
ولتاژ مورد نياز 6 تا 12 ولت DC با حداکثر 2 آمپر
نوع فیبر استخوانی تکرو با ذخامت 1.5 میلیمتر
توان حداکثر 30 وات مونو
چاپ مس
آموزش ساخت دارای دفترچه آموزش

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 8 صبح تا 10 شب 

021-86086982

021-88857245

031-32211313

031-32243207

 

ارسال سریع به تهران و تمامی شهرهای ایران

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم