کلید سحر آمیز و صدا یاب

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 3  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  3,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 2 امتیاز که برابر است با 2,000تـومان

DKP - 0061

محصول جدید

با کیت کلید سحر آمیز به همراه رله می توانید به هر گجت برقی دیگر فرمان ارسال کنید.توسط میکروفن حساس به صدا، پس از تشخیص صدا و آنالیز آن به رله فرمان قطع یا وصل می دهد که از خروجی رله می توانید به هر وسیله ای وصل کنید. با کیت کلید سحر آمیز دیگر وسایل و گجت های برقی را روشن و خاموش کنید. کیت کلید سحر آمیز به عنوان دزدگیر صوتی، به عنوان خبر کن مادر از صدای گریه نوزاد و یا اینکه به عنوان ردیاب صدا به کار می رود. می توان این گجت را کلید سحر آمیز نامید. با صدای سوت یا کف زدن یا بوق یا هر صدای دیگری که تنظیم کنید کار می کند. می توانید کیت را توسط رله به دستگاههای برقی از جمله لامپ ، تلویزیون ، کامپیوتر ، ضبط صوت ، رادیو و هر وسیله برقی که فکرش را بکنید وصل کنید و با صدا آنها را روشن یا خاموش نمائید. یا اینکه مدارهای کوچک DC را براحتی روشن و خاموش کنید.

محتویات بسته:

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت


 
شرح تخصصی عملکرد مدار :
 امواج صوتی دریافت شده توسط میکروفن، از خازن کوپلاژ C4 وارد بیس T3 می شوند. ترانزیستورهای T3 و T1 بصورت امیتر مشترک قرار گرفته اند و بهره جریان و ولتاژ بالایی داشته ، سیگنال های ضعیف ورودی را تقویت می کنند.

دیودهای D1 و D2 سیگنال های دریافتی از کلکتور T1 را به شکل پالس در آورده و جهت تقویت مجدد به بیس T2 انتقال می دهند. این ترانزیستور به نوبه خود پالس دریافتی را تقویت می کند و از طریق کلکتور خود به پایه های 1 و 12 IC انتقال می دهند.

تنها IC موجود در مدار از دو فیلیپ فلاپ (الاکلنگ) تشکیل شده که فقط از یکی از آنها برای حفظ کردن حالت مدار استفاده می شود. پالس ورودی به پایه های این IC باعث تحریک فیلیپ فلاپ آن شده و ولتاژی برابر 5V در پایه 8 آن ظاهر می شود. این ولتاژ ترانزیستور T4 را به هدایت در می آورد.

با ورود سیگنال های صوتی به مدار ، همان مراحل فوق در مدار ترانزیستورها تکرار می شود ، با این تفاوت که وقتی فیلیپ فلاپ IC تحریک شود ، ولتاژ 5V در پایه آن ظاهر می شود و ترانزیستور T4 به حالت قطع رفته و رله نیز به حالت عادی برگشته ، دستگاه مورد نظر خاموش می شود.

 
از آنجائیکه IC های نوع TTL و از جمله 7472 با تغذیه دقیق 5V کار می کنند بنابراین یک دیود زنر 5.1V بین پایه 14 (Vcc ) و 7 (Ground ) قرار داده شده تا ولتاژ تغذیه آن را همواره روی 5V ثابت نگه دارد.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 45
ابعاد فیبر : 10 * 4.2 سانتیمتر
نوع فیبر : فایبرگلاس تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس : دارای چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 6 ولت DC
توان : دریافت صدا حداکثر تا فاصله 5 متر مربع

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2