مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

کیت کلید جادویی

مرجع:
DKP - 0038
DKP - 0038
موجود شد خبرم کن
توضیحات

در کلید جادویی با لمس یک صفحه فلزی می توانید فرمانروای گجت ها و مدارهای منزل یا محل کار خود باشید . مثلا زمانی را تصور کنید که می خواهید چراغ اتاقتان را خاموش یا روشن کنید بدون اینکه نیاز باشد از جای خود حرکت کنید، تنها با لمس صفحه فلزی کلید جادویی که خودتان آن را ساخته اید ، چراغ خاموش یا روشن میشود .برای ساخت این کلید نیاز نیست حرفه ای باشید .

گجت های لمسی مدتی است که در حال استفاده و پیشرفت است. استفاده از مواد اولیه متفاوت و تولید محصولات جدید در رقابت شدیدی قرار دارند. گجت کلید جادویی نمونه ای از اولین مدار های لمسی است. اسم دیگر کلید جادویی فینگر تاچ (finger touch) است. اگر گجت کلید جادویی را به یک لامپ وصل کنید. با اشاره به صفحه فلزی لامپ روشن می شود و با لمس دوباره صفحه لامپ خاموش می شود. کلید جادویی را به هر گجت یا مدار دیگری که ولتاژ کار آن در محدوده ۶ ولت DC باشد قابل اتصال است.

 

استفاده ترکیبی از کیت کلید جادویی:

با ترکیب کلید جادویی با کیت آژیر سه صدا از اتاق خود محافظت کنید. در این روش پس از اتصال دو مدار به یکدیگر (که شیوه ی آن در محصول ذکر شده است) یک سیم به دستگیره در وصل می کنید و سیم دیگر را به صفحه لمسی وصل می کنید و در جایی پشت در مخفی می کنید. چنانچه شخصی قصد ورود به اتاق را داشته باشد با لمس دستیگره آژیر به صدا در می آید. مخفی کردن صفحه دیگر برای ورود خودتان است که بتوانید آژیر را خاموش کنید.

جادو با برق: به جای کلید چراغ اتاقتان از این گجت استفاده کنید و با لمس صفحه فلزی چراغ را روشن و با لمس دوباره چراغ را خاموش کنید برای این منظور از رله استفاده می کنیم.

  

 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت، در راستای حفاظت از محیط زیست تولید جزوه های کاغذی متوقف شده است.

3-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است

3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت.   

 

 

شرح تخصصی عملکرد مدار:

اساس کار این مدار را یک آی سی 555معروفترین آی سی تایمر می باسشد انجام می دهد پایه های 1 و 8 تغذیه این آی سی را تشکیل می دهند و به ترتیب به شاسی و مثبت مدار وصل می شوند.مقاومت R1پتانسیل مثبت را بر روی پایه 2 (تریگرTrigger)ایجاد می کند ولی به علت بالا بودن مقدار این مقاومت ،پتانسیل ایجاد شده فاقد جریان بوده و قادر به تحریک آی سی نیست (با ایجاد ولتاژ دو سوم منبع بر روی پایه تریگر حالت خروجی تغییر می کند).

هنگامیکه صفحه تحریک SET (Touch Plate Set) را لمس می کنیم مقداری الکترون از طریق بدن ما به این قسمت تزریقف شده و با توجه به ولتاژی که قبلاً ایجاد شده بود باعث ایجاد جریان و تحریک آی سی می شود و در نتیجه خروجی از صفر (خاموش)به یک(روشن)تغییر حالت می دهد.به همین ترتیب مقاومت R5ولتاژ صفر را از طریق شاسی بر روی پایه 6 (آستانه)ایجاد می کند که این ولتاژ به علت بالا بودن مقدار R5 نمی تواند اثری بر ولتاژ آستانه داشته باشد

 

و این اثر با لمس صفحه تحریک RESET (Touch Plate Set) و جذب الکتورن توسط بدن از این محل عملی می شود و ولتاژ آستانه کم شده باعث تغییر حالت خروجی از یک به صفر می شود مقاومت R4علاوه بر تامین ولتاژ مناسب برای پایه 4(Reset)همراه با خازن C1 فرکانس های مزاحمی را که......

 

پایه 3 خروجی آی سی (OUT PUT)می باشد و فرمانهای داده شده به تریگیر و آستانه بر روی این چهار پایه ظاهر می شود.چون جریان خروجی آی سی به اندازه کافی جهت راه اندازی رله و یا دستگاههای کم مصرف الکترونیکی نیست این جریان توسط ترانزیستور T تقویت شده و در خروجی مدار قرار میگیرد. مقاومت R3 جریان بیس این ترانزیستور را محدود میکند. D که در اصل یک LED یا دیود نورانی میباشد. در این مدار نشانگر حالت خروجی بوده و مانند یک پیلوت عمل می کند.

 

 

 

ابتدا قطعات موجود در بسته بندی را لیست زیر تطابق دهید. مقاومت ها را با رنگ های روی بدنه شناسایی کنید . دیگر قطعات بایستی کد مربوطه را از روی بدنه آن ها بخوانید.

آموزش تصویری ساخت کیت کلید جادویی 

 

 پنج عدد مقاومت در این کیت به کار رفته است، دو عدد مقاومت R1 و R5 مشابه اند و سه مقاومت دیگر از سه شماره مختلف میباشد. دقت کنید که روی بدنه مقاومت ها 4 نوار رنگی وجود دارد با نوار چهارم که طلایی یا نقره ای است کاری نداشته باشید. سه نوار رنگی دیگر مشخص کننده مقدار ظرفیت مقاومت هستند. با توجه به این روش کدبندی مقاومت ها را پیدا کنید و در محل های مربوطه به صورت خوابیده قرار دهید و پایه هایش را لحیم کنید.

آموزش تصویری ساخت کیت کلید جادویی 

  

خازن سرامیک 4.7 نانوفاراد موجود در کیت را بایستی در محل C1 قرار دهید. مقدار ظرفیت خازن سرامیک روی بدنه آن نوشته شده است. همچنین خازن سرامیک قطب ندارد.

آموزش تصویری ساخت کیت کلید جادویی

 

ترانزیستور منفی را در محل T قرار دهید. به طوری که سطح صاف و سطح نیمدایره آن با تصویر روی فیبر یکسان باشد. حروف نوشته شده روی فیبر c e b نمایانگر پایه های کلکتور، بیس و امیتر ترانزیستور میباشند.  

 آموزش تصویری ساخت کیت کلید جادویی

 

دیود نورانی را در محل D قرار دهید. دیودهای نورانی دارای قطب میباشند، پایه کوتاه تر قطب منفی و پایه بلندتر قطب مثبت است. از طرفی که به خط نزدیکتر است، قطب منفی خواهد بود.

قبل از لیحم کاری آی سی، سوکت آی سی را لحیم کاری کنید. علامت فرورفتگی روی آی سی و روی سوکت آی سی بایستی همسوی شکل آی سی روی فیبر باشد. برای لحیم کاری پایه های سوکت آی سی، ضمن توجه به اینکه کاملا روی فیبر چسبیده است، به صورت ضربدری لحیم کاری کنید. به این صورت که پس از لحیم کاری پایه 1، پایه شماره 5 را لحیم کاری کنید و بعد از آن پایه شماره 4 وسپس 8، 6، 3 و در آخر پایه شماره 2 را لحیم کاری کنید.

 آموزش تصویری ساخت کیت کلید جادویی | دانشجو کیت

 

پس از انجام مراحل بالا، با استفاده از سیم های افشان برش خورده در بسته بندی، دو رشته را به نقاط IN و دو رشته هم به نقاط OUT و دورشته سیم هم به نقاط A و B لحیم کنید. همچنین دو تکه فیبر مسی کوچک موجود در بسته بندی را به سیم های نقاط A و B لحیم کنید.

 

راه اندازی مدار:

تغذیه مناسب برای راه اندازی کیت کلید جادویی 6 تا 9 ولت DC است. پس از اتصال تغذیه به سیم های IN البته با رعایت قطب مثبت و منفی، دیود نورانی روشن میشود. با لمس فیبر A دیود نورانی خاموش میشود و با لمس فیبر B دیود نورانی مجددا روشن میشود.

 همانطور که در تصویر مشخص است پایه های OUT دارای قطب میباشند و اگر با رعایت قطب ها این خروجی را به تغذیه یک کیت دیگر مانند چشمک زن وصل کنید، میتوانید با لمس صفحه های مسی مدار را خاموش و روشن کنید.

 

 

استفاده ای جذاب از کیت کلید جادویی:

یکی از استفاده های جذاب، به کار گیری کیت کلید جادویی به عنوان دزدگیر است. سیم B را به دستگیره فلزی در اتاقتان وصل کنید. یک مدار آژیر سه صدا را به خروجی کلید جادویی وصل کنید. سیم A را نیز در جایی دیگر پایین یا بالای در اتاق به طوریکه دیده نشود با همان صفحه مسی قرار دهید. این کار به خاطر این است که اگر خودتان خواستید وارد اتاق شوید، با استفاده از صفحه مخفی آژیر را قطع کنید. در این شرایط اگر دستگیره فلزی در را لمس کنید آژیر به صدا درآمده و اعلام خبر میکند. صفحه مسی A را لمس کنید تا آژیر خاموش شود. از این لحظه به بعد اگر کسی که اطلاع ندارد دستش را به دستگیره در اتاق بزند آژیر به صدا در می آید. 

  

 

جادو با برق:

با استفاده از رله موجود در بسته بندی میتوانید مدارهای ولتاژ بالاتر را مدیریت کنید. از پایه های OUT روی فیبر به ورودی رله اتصال دهید. و پایه های خروجی رله را که 3 عدد هستند، طبق اصول اتصال رله به وسیله برقی دیگری، مثلا یک لامپ اتصال دهید. البته دقت داشته باشید که در این بخش از مدار شما با برق شهری سرکار دارید پس رعایت ایمنی و اصول کار با برق شهر را در دستور کار قرار دهید. حال با لمس فیبرهای فرمان به مدار میتوانید وسیله برقی را مدیریت کنید.

 

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
DKP - 0038

مشخصات

تعداد قطعات
11
ابعاد فیبر
4*3.5
سطح تجربه مورد نیاز
پیشرفته
ولتاژ مورد نياز
حداکثر 6 ولت DC
نوع فیبر
استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس
ندارد
اقلام همراه محصول
6 رشته سیم افشان
آموزش ساخت
دارای دفترچه آموزش
نظرات(13)
رتبه‌بندی کلی
5
13 نظرات
کیفیت کالا
(5)
ارزش خرید
(5)

من می خواهم این کیت را بخرم
چند کیت باید ساخته باشم

نظر دهید

  • ارزش خرید:
  • کیفیت کالا:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
سوالات متداول
خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:
یکی از بارزترین مشخصات کتاب طراحی و ساخت روبات برای همه، بیان مفاهیم اصلی و به دور از پرداختن به جزئیات و چاپ کتاب در قطع کوچک به منظور حمل آسان آن است.که این دو ویژگی کمک می کند تا مهندسین عزیز بتوانند به سادگی و در...
محصولات مرتبط

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات
11
ابعاد فیبر
4*3.5
نوع فیبر
استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس

تغذیه

ولتاژ مورد نياز
حداکثر 6 ولت DC

سایر ویژگی‌ها

سطح تجربه مورد نیاز
پیشرفته
اقلام همراه محصول
6 رشته سیم افشان
آموزش ساخت
دارای دفترچه آموزش

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 8 صبح تا 10 شب (بجز روزهای تعطیل)

021-88857245

021-88856524

031-32243207

031-32211313

 

شماره واتس اپ، فقط پیام، پاسخ به سوالات قبل از خرید و دریافت تصاویر کالاها

09375076606

 

ارسال سریع به تهران و تمامی شهرهای ایران

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم