کیت ترموستات دیجیتال با سنسور LM35

DKP - 0111

محصول جدید

کیت ترموستات دیجیتال با سنسور LM35

سنسور LM35DZ که در مدار ترموستات دیجیتال هم از همین سنسور استفاده شده است. در کیت ترمومتر تمام دیجیتال از سه میکروسوئیچ استفاده شده است. دما به صورت سانتی گراد در محدوده مثبت و تا 120 درجه سنجیده می شود. با استفاده از یک سون سگمنت چهارتایی مولتی پلکس و آند مشترک، اطلاعات را نمایش می دهد.

    

شیوه کار به روش هیسترزیس

در این روش ابتدا یک محدوده دمایی حد بالا و یک محدوده دمایی حد پایین در سیستم تعریف می کنید.

به محض عبور دما از محدوده بالایی رله قطع می شود و بلافاصله پس از کم شدن دما از حد پایینی رله وصل می شود. بسته به اینکه از کدام خروجی های رله استفاده کرده باشید در این محدوده می توانید یک وسیله برقی را روش و یا خاموش کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید دمای محیطی که سنسور را در آنجا قرار داده اید کنترل کنید و در محدوده 36 تا 38 درجه نگه دارید. حال اگر دمای محیط در آنجا 20 درجه باشد، پس به یک گرم کننده نیاز است. بنابراین خروجی رله را طوری به گرم کننده وصل می کنید که به محض اتصال منبع تغذیه به مدار ترمومتر تمام دیجیتال هیتر روش شود، و دمای مدار را بین 36 تا 39 درجه تنظیم می کنید.

حال به محض عبور دما از 39 درجه، هیتر قطع می شود. تا زمانی که دمای محیطی که سنسور در آن است از 36 درجه کمتر شود، حال مجددا رله عمل کرده و هیتر را روشن می کند.

استفاده از مواد اولیه مرغوب

برای اولین بار در ساخت کیت ها از فیبر های فایبر گلاس استفاده شده است. در این مدار که به عنوان اولین کیت آموزشی با فیبر فایبر گلاس می باشد، برای جذابیت بیشتر از چاپ آبی استفاده شده است.

                                   

محتویات بسته بندی
 1- مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی
در این مجموعه کلیه قطعات کیت، سون سگمنت، آی سی برنامه ریزی شده به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

  2- جزوه راهنمای استفاده از کیت
این کتابچه که به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.
در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است.
 
 3- کارت محصول
در داخل کارتی که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد.
 
 4- لوازم جانبی
لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: جاباتری ، بلندگو و سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است.

  


شرح تخصصی عملکرد مدار:
  پیشرفت علم الکترونیک در طراحی و ساخت مدارهای مجتمع (IC) در طول چند دهه اخیر، منجر به ساخت قطعات دیجیتالی و ریز پردازنده‌ها (Microprocessor) شده است. هنگام استفاده از ریزپردازنده ها و میکروکنترلرها با توجه به ساختار و معماری آنها، به کارگیری قطعات جانبی نظیر حافظه‌های RAM و ROM مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال (A/D) و تجهیزات دیگر امری اجتناب ناپذیر است.
 
همچنین در بعضی شرایط فرکانس کاری ریزپردازنده ها نیاز کاربر را تامین نمی‌کند. از این رو میکروکنترلرها و ریزکنترلر ها که قطعات جانبی مورد نیاز را در خود جای داده و سرعت کار آنها نسبت به ریزپردازنده ها بیشتر است به بازار عرضه شدند. یکی از میکروکنترلرها، میکروکنترلر AVR است.از مزایای این میکروکنترلر طراحی ویژه آن است که امکان کار با زبان‌های سطح بالا، بدون افزایش بیش از حد کدهای برنامه را فراهم می‌کند. IC1 این امر را برای ما مهیا نموده است.
 
در نرم افزار مدار، هر یک ثانیه یک بار، مقدار خروجی سنسور دما خوانده شده و پس از محاسبه بر روی سون سگمنت نشان داده می‌شود. ممکن است....

 

 
 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 31
ابعاد فیبر : 5.8 * 10.5 سانتيمتر
نوع فیبر : فایبر گلاس تک رو با ضخامت ١.٥ ميليمتر
چاپ مس : داراى چاپ آبی

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 24 ولت DC
ظرفیت : در محدوده دمایی مثبت تا 120 درجه سانتی گراد

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : 2 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : استفاده نیمه صنعتی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2