کیت ترموستات دیجیتال با سنسور LM35

DKP - 0111

محصول جدید

کیت ترموستات دیجیتال با سنسور LM35

سنسور LM35DZ که در مدار ترموستات دیجیتال هم از همین سنسور استفاده شده است. در کیت ترمومتر تمام دیجیتال از سه میکروسوئیچ استفاده شده است. دما به صورت سانتی گراد در محدوده مثبت و تا 120 درجه سنجیده می شود. با استفاده از یک سون سگمنت چهارتایی مولتی پلکس و آند مشترک، اطلاعات را نمایش می دهد.

    

شیوه کار به روش هیسترزیس

در این روش ابتدا یک محدوده دمایی حد بالا و یک محدوده دمایی حد پایین در سیستم تعریف می کنید.

به محض عبور دما از محدوده بالایی رله قطع می شود و بلافاصله پس از کم شدن دما از حد پایینی رله وصل می شود. بسته به اینکه از کدام خروجی های رله استفاده کرده باشید در این محدوده می توانید یک وسیله برقی را روش و یا خاموش کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید دمای محیطی که سنسور را در آنجا قرار داده اید کنترل کنید و در محدوده 36 تا 38 درجه نگه دارید. حال اگر دمای محیط در آنجا 20 درجه باشد، پس به یک گرم کننده نیاز است. بنابراین خروجی رله را طوری به گرم کننده وصل می کنید که به محض اتصال منبع تغذیه به مدار ترمومتر تمام دیجیتال هیتر روش شود، و دمای مدار را بین 36 تا 39 درجه تنظیم می کنید.

حال به محض عبور دما از 39 درجه، هیتر قطع می شود. تا زمانی که دمای محیطی که سنسور در آن است از 36 درجه کمتر شود، حال مجددا رله عمل کرده و هیتر را روشن می کند.

استفاده از مواد اولیه مرغوب

برای اولین بار در ساخت کیت ها از فیبر های فایبر گلاس استفاده شده است. در این مدار که به عنوان اولین کیت آموزشی با فیبر فایبر گلاس می باشد، برای جذابیت بیشتر از چاپ آبی استفاده شده است.

                                   

محتویات بسته بندی
 1- مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی
در این مجموعه کلیه قطعات کیت، سون سگمنت، آی سی برنامه ریزی شده به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

  2- جزوه راهنمای استفاده از کیت
این کتابچه که به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.
در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است.
 
 3- کارت محصول
در داخل کارتی که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد.
 
 4- لوازم جانبی
لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: جاباتری ، بلندگو و سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است.

  


شرح تخصصی عملکرد مدار:
  پیشرفت علم الکترونیک در طراحی و ساخت مدارهای مجتمع (IC) در طول چند دهه اخیر، منجر به ساخت قطعات دیجیتالی و ریز پردازنده‌ها (Microprocessor) شده است. هنگام استفاده از ریزپردازنده ها و میکروکنترلرها با توجه به ساختار و معماری آنها، به کارگیری قطعات جانبی نظیر حافظه‌های RAM و ROM مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال (A/D) و تجهیزات دیگر امری اجتناب ناپذیر است.
 
همچنین در بعضی شرایط فرکانس کاری ریزپردازنده ها نیاز کاربر را تامین نمی‌کند. از این رو میکروکنترلرها و ریزکنترلر ها که قطعات جانبی مورد نیاز را در خود جای داده و سرعت کار آنها نسبت به ریزپردازنده ها بیشتر است به بازار عرضه شدند. یکی از میکروکنترلرها، میکروکنترلر AVR است.از مزایای این میکروکنترلر طراحی ویژه آن است که امکان کار با زبان‌های سطح بالا، بدون افزایش بیش از حد کدهای برنامه را فراهم می‌کند. IC1 این امر را برای ما مهیا نموده است.
 
در نرم افزار مدار، هر یک ثانیه یک بار، مقدار خروجی سنسور دما خوانده شده و پس از محاسبه بر روی سون سگمنت نشان داده می‌شود. ممکن است....

 

 
 

نظر خود را بنویسید
*
*
21
دیدگاه کاربران
 • 1394-10-09

  باسلام.
  میشه بگید چطور باید یه محدوده دمایی خاص رو براش تعریف کنیم.
  ممنمون.

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در دفترچه راهنما به طور کامل توضیح داده شده است. با استفاده از میکروسوئیچ های 1 و 2 و 3 بایستی تنظیمات را انجام دهید. با میکروسوئیچ 2 وارد منو می‍شوید و حد بالا یا پایین دما را انتخاب کرده و مجددا با انتخاب میکروسوئیچ 2 وارد می‌شوید و مقدار دمای مورد نظر را با استفاده از میکروسوئیچ های 1 و 2 مشخص کنید. پس از انتخاب دمای حد بالا یا پایین از منو خارج شوید و مجددا همه‌ی مراحل را جهت تنظیم حد بعدی تکرار کنید.

 • 1394-10-25

  باعرض سلام وخسته نباشید.
  من یک ترموستات از کیت دانشجو خریدم میشه به ما بگین چه چوری دمای حد پایین را وارد کنیم البطه مادوتا سوییچ داریم.

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  لطفا مشخص کنید که کالایی که تهیه کرده‌اید کدام کیت است تا بتوانیم راهنمایی دقیق انجام دهیم.

 • 1394-10-27

  دماسنج _ترموستات کد۱۰۰

  پاسخ مدیر:

  برای این منظور با شماره 03132224570 و داخلی 3 تماس بگیرید. همچنین سوال‌های مرتبط با هر کالا را از طریق صفحه همان کالا دنبال کنید.


  دماسنج و ترموستات دیجیتال

 • 1394-10-30

  سلام خسته نباشید
  من یه ترمومتر تمام دیجیتال دارم تازه نصبش کردم موقعی کبه برق میزنی ره له تند میزنه لطفا راهنمای کنین مچکرم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  عیب یابی مدار الکترونیکی را به این صورت نمیتوان به طور قطعی انجام داد. ولی به احتمال زیاد مدار شما دارای اتصال کوتاه است و یا اگر از اتصالات مطمئن هستید، برنامه آی سی خراب شده است.

 • 1394-11-12

  درود

  به رله این کیت میشه ۲۲۰داد ؟برای قطع و وصل کنتاکتور ؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  دقت بفرمایید که رله یک کلید الکترونیکی است و در خروجی آن ولتاژ 220 ولت هم می‌توانید وصل کنید ولی نکته مهم اینجاست که چه مقدار جریان از رله عبور می‌کند؟  که با توجه به رله به کار رفته در این مدار و طبق ادعای شرکت سازنده رله تا 10 آمپر را می‌توانید از رله خروجی بگیرید.

 • 1394-11-23

  سلام
  تا چند ولت می تونه قطع و یا وصل کنه ؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خروجی این کیت به صورت رله است که با توجه به قدرت جریان دهی 10 آمپر، چنانچه برق شهری را بخواهید سوئیچ کند، حداکثر 2000 وات را می‌تواند تحمل کند.

 • 1394-11-24

  سلام
  برق dc راهم قطع ویا وصل می کند اگر قطع ویا وصل می کند کمترین و بیشترین ولتاژ چقدر است برای برق dc

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی، عملکرد رله به صورت یک کلید الکترونیکی است که سر راه ولتاژ قرار می‌گیرد. پس با توجه به این موضوع نوع ولتاژ در این نوع مدار اهمیت ندارد.

 • 1394-11-24

  سلام دقت این کیت چقدر است ؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در حدود 2 درجه سانتی گراد. جهت استفاده از ترموستات دیجیتال می‌توانید از ماژول کنترلر دما استفاده کنید.

 • 1395-02-05

  سلام
  خازنهایالکترولیتی C6 وC7وC8 ظرفیتهای متفاوتی دارن و توی توضیحات مشخص نشده کدومشون باید کجا قرار بگیرن
  میشه لطفا راهنمایی کنین؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در صفحه دوم دفترچه راهنما کاملا نوشته شده است. لطفا ملاحضه فرمایید. خازن C6 دارای ظرفیت 100 میکروفاراد و خازن C7 دارای ظرفیت 1 میکروفاراد و خازن C8 دارای ظرفیت 10 میکروفاراد است.

 • 1395-02-09

  باسلام'
  هیتر را چجوری وصل کنیم با برق شهر? این رله باید در مسیر باشه?اینکه سه تا جا برای سیم داره?

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی دقت بفرمایید که خروجی رله را می توانید به برق شهر و یا برق DC وصل کنید. لطفا فایل شیوه نصب رله را مطالعه بفرمایید.


  پایه وسط مشترک است و دو پایه دیگر یکی باز و دیگری بسته است که با سوئیچ کردن رله معکوس هم میشوند.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 31
ابعاد فیبر : 5.8 * 10.5 سانتيمتر
نوع فیبر : فایبر گلاس تک رو با ضخامت ١.٥ ميليمتر
چاپ مس : داراى چاپ آبی

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 24 ولت DC
ظرفیت : در محدوده دمایی مثبت تا 120 درجه سانتی گراد

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : 2 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : استفاده نیمه صنعتی

محصولات مرتبط

نمایش انیمیشن چشم انسان در LCD های TFT