تایمر راهرو

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تـومان

DKP - 0092

محصول جدید

کیت تایمر راهرو یک گجت جهت ارسال فرمان پس از مدت زمان مشخص است.   با این گجت لامپهای راهرو یا راه پله ها و هر وسیله برقی دیگر را با فشار یک شاسی بعد از مدت زمان تنظیم شده توسط خودتان خاموش کنید ، تغذیه مدار ۶ ولت می باشد. بوسیله این تایمر می توانید چراغ های راهرو را در مدت زمان معینی روشن نگاه داشته و سپس به صورت خودکار توسط کیت خاموش شوند. البته در موارد دیگری نیز می توان از کیت استفاده کرد: خاموش نمودن تلویزیون، رادیو، کامپیوتر، چراغ اتاق و ... با ساختن این گجت احساس خوبی پیدا می کنید زیرا خودتان تایمر چراغ های خانه را ساخته اید و هر شب که کلید چراغ را فشار می دهید و کل چراغ های راهرو روشن می شود و خود بخود خاموش می شوند احساس خوبی دارد.
 
خطر:
چون در قسمتی از مدار برق ۲۲۰ ولت جاری است، از این رو دقت زیادی بعمل آورید و کیت را روی سطحی عایق قرار داده و از دست زدن به قسمت های مدار در هنگام روشن بودن خودداری فرمایید.

 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت


 
 شرح تخصصی عملکرد مدار:
آی سی های تایمر از مقایسه کننده های ولتاژ، فیلیپ فلاپها و طبقات خروجی با امپدانس پایین تشکیل می شوند. با اتصال مقاومتها و خازنهای خارجی می توان به کمک اینICها مدارهای مختلف از جمله تایمر ساخت.

 طرز کار کیت بسیار ساده است. وقتی Vcc به مدار متصل می شود، C1 در حالت شارژ قرار می گیرد. تا زمانیکه ولتاژ C1 به Vcc 2/3 نرسد، خروجی IC (پایه 3) بالا می ماند و در این حالت ترانزیستور روشن است، بوبین رله عمل کرده و خروجی آن فعال می شود.
با فشردن شاسی، پایه 2 زمین شده، مدار را تریگر می کند و خروجی IC بالا رفته و مراحل فوق تکرار می شود. پتانسیومتر، زمان شارژ خازن C1 و در نتیجه روشن بودن ترانزیستور و رله را تعیین می کند.
این گجت وسیله ای کاربردی جهت بهینه مصرف انرژی و آموزش الکترونیک است.
   
  

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 10
ابعاد فیبر : 5.5 * 3.6
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 9 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2