کیت فوتبال ( بازی دو نفره )

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 2  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  2,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تـومان

DKP - 0016

محصول جدید

بازی بهترین وسیله برای رشد قدرت تفکر و تمرکز در کودکان است.نکته ی مهمی که در اینجا مطرح میشود انتخاب نوع بازی است که نباید خطرات روحی و جسمی برای کودک داشته باشد.در بازار انواع بازی ها موجود است ولی بهترین نوع این بازی ها علاوه بر ایمنی آنها آموزشی بودن این فعالیت برای کودک است .بوسیله ی کیت فوتبال علاوه بررشد تمرکزوتفکر کودک و ایمن بودن میتوان در کنار آن با دنیای زیبای الکترونیک آشنا شد!به وسیله این گجت نیمه حرفه ای علاوه بر پیش روی در آموزش الکترونیک یک گجت از مدار های پرکاربرد ال ای دی را ساخته اید.

   

چگونگی بازی:

کیت فوتبال دارای ده ال ای دی از دو رنگ می‌باشد. سطح مسی فیبر بصورت یک زمین فوتبال است که دارای دو دروازه می‌باشد و داخل هر دروازه یک ال ای دی قرار دارد. اگر بتوانید ال ای دی داخل دروازه را روشن کنید یعنی یک گل به حریف زده‌اید.
 

پنج عدد ال ای دی از یک رنگ در محل های ۱ تا ۵ قرار می دهیم. ال ای دی های دیگر را در شماره 6 تا 10 نصب کنید. باتری که به مدار وصل شود همه LEDها بصورت نوبتی شروع به چرخیدن میکنند. پشت هر دروازه یک شستی قرار دارد که وقتی یکی از بازیکنان شستی خود را فشار می‌دهد یکی از دیودهای نورانی روشن می‌ماند و در همان حالت متوقف میشود و مابقی خاموش می‌شوند. اگر دیود روشن شده از دسته (شستی)همان بازیکن باشد و LED روشن شده داخل زمین حریف نبود او دوباره شاستی را فشار می‌دهد و آنقدر این کار را تکرار می‌کند تا دیود دروازه حریف روشن شود و به اصطلاح یک گل می‌زند و یک پوئن به دست می‌آورد. امّا اگر دیود روشن شده داخل زمین حریف باشد بازی متعلق به آن بازیکن شده و بایستی بازی را ادامه دهد و به این ترتیب در انتهای بازی تعداد پوئنها در زمان تعیین شده برنده را مشخص خواهد کرد.

   

 

محتویات بسته بندی:
 1- مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی
در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 2- جزوه راهنمای استفاده از کیت
این کتابچه که به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است.
 
 3- کارت محصول
در داخل کارتی که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد.

 4- لوازم جانبی لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: جاباتری، در بسته بندی قرار داده شده است.


  شرح تخصصی عملکرد مدار :

آی سی 4017 شمارنده‌ ایست با ده خروجی که به ازای هر پالس که به پایه CK داده می‌شود خروجی‌ها به نوبت در حالت 1 قرار می‌گیرند و در نتیجه LEDها روشن می‌شوند. آی سی 4093 دارای چهار گیت NAND می‌باشد که خروجی آخرین گیت آن به پایه CK آی سی 4017 متصل است. گیت شماره 1 و 4 این آی سی بصورت گیت NOT عمل می‌کند (یعنی ورودی را معکوس میکند و خروجی میدهد). گیت شماره 3 به همراه R2 و C2 یک نوسان ساز را تشکیل می‌دهند که عمل نوسان سازی به حالت ورودی دوم این گیت یا پایه 8 آی سی بستگی دارد.

اگر این پایه در حالت 1 باشد مدار نوسان می‌کند در غیر این صورت خروجی مدار ثابت و پایدار است. با فشار کلیدها به طوری که شرح می‌دهیم این پایه یک بار در حالت 1 قرار می‌گیرد که LEDها به سرعت چشمک می‌زنند و یکبار در حالت صفر قرار می‌گیرد که فقط یکی از LEDها روشن می‌ماند. اگر فرض کنیم با فشار یکی از کلیدها ورودی گجت یک در حالت صفر قرار می‌گیرد.

در نتیجه خروجی این گیت در حالت 1 و خروجی گیت 2 در حالت صفر است مدار پایدار می‌ماند. با فشار مجدد کلید و با توجه به شارژ شدن خازن IC از طریق مقاومت (در حالت قبل ورودی گیت 1 و خروجی صفر می‌شود و در نتیجه خروجی گیت 2 در حالت 1 قرار گرفته و همانطور که قبلاً گفته شد خروجی گیت 3 ناپدار می‌شود ومجدد کلید ورودی گیت 1 در حالت صفر قرار می‌گیرد.

 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 22
ابعاد فیبر : 7.5 * 13 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :
رنگ بندی : دارای چاپ به رنگ زمین فوتبال

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 9 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
اقلام همراه محصول : سرباتری نه ولت
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2