کیت الکترونیکی چشمک زن دولامپی

DKP - 0088

محصول جدید

19,000تـومان

این محصول در انبار موجود نیست

با ترانزستور و مقاومت و دو ال ای دی یک مدار بسیار ساده و جذاب برای آموزش کارکرد قطعات خواهید داشت. کیت چشمک زن دولامپی یکی از کیت های مقدماتی الکترونیک است که برای علاقه مندان به این رشته از جنبه آموزشی خوبی برخوردار است.این گجت ویژه دانش آموزانی است که علاقه به پیشرفت و بیشتر دانستن دارند. علاوه بر جنبه آموزشی و علمی می توانید آن را به عنوان تزئین و کاردستی نیز به کار ببرید. از آنجا که طراحی مدار الکترونیک روی فیبر مسی مراحلی دارد که ممکن است برای دانش آموز خطرناک باشد، از جمله کار با اسید مدار چاپی و دریل کاری و… الکترونیک دانشجو طراحی این کیت را بر اساس معیار های مورد هدف کتاب حرفه و فن انجام داده است.

 

محتویات بسته:

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 


شرح تخصصی عملکرد مدار :


چشمک زن دولامپی یک مولتی ویبراتور استابل می‌باشد که در دیجیتال کاربرد فراوانی دارد. عملکرد این مدار شباهت بسیاری به الاکلنگ دارد. از این رو به آن مدار الاکلنگی نیز می‌گویند. زیرا هنگامی که یکی از ترانزیستورها در حالت اشباع است دیگری در حالت قطع می‌باشد. جهت تشریح این مدار حالت یکی از ترانزیستورها را که بعد از وصل مدار اشباع است در نظر می‌گیریم.

 این حالت برای ترانزیستور دیگر نیز صادق است. فرض می‌کنیم بعد از وصل مدار T1 اشباع و T2 قطع باشد. (هر ترانزیستور که اشباع باشدLED  مربوط به آن روشن است) چون T1 اشباع است خازن متصل به کلکتور آن در حالتی قرار گرفته که از یک طرف به وسیله بیس امیتر T2 و از طرف دیگر از طریق امیتر  T1 شارژ می‌شود و به همین دلیل T2 در حالت قطع است.

 
پس از دشارژ شدن، C1 از مسیر R2 شارژ می‌شود تا هنگامی که ولتاژ آن به مقدار مطلوب جهت تحریک T2 برسد جریان شارژ ادامه دارد، که در این حالت T2 اشباع و خازن C2 از طریق مسیر کلکتور امیتر T2 به منفی مرتبط و ترانزیستور T1 قطع می‌گردد و تا زمانی که باتری به مدار متصل است بدون تحریک خارجی مدار نوسان خواهد کرد. مقاومت مقدار جریان مصرفی را.....

 
 بنابراین به وسیله این گجت ساده علاوه بر پیش روی در آموزش الکترونیک یک گجت از مدار های پرکاربرد تک پل ، دو پل را ساخته اید.

  

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 8 عدد
ابعاد فیبر : 3 * 3.3 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 3 ولت DC
ظرفیت : دو عدد ال ای دی

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای کاردستی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2