آژیر و چراغ پلیس

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تـومان

DKP - 0081

محصول جدید

آژیر و چراغ پلیس یک کیت سرگرم کننده و آموزنده برای علاقه مندان به الکترونیک است. با به صدا درآمدن آژیر پلیس، چراغ خطر نیز روشن و خاموش می شود. در خودروهای پلیس سیستم های مختلفی وجود دارند که یکی از آن ها آژیر و چراغ بالای سقف است.این سیستم ها تحت کنترل فرد داخل ماشین است. با این گجت می توان سیستم آژیر و چراغ اتومبیل پلیس را شبیه سازی کرد. وقتی آژیر پلیس شروع به آلارم می کند چراغ خطر پلیس هم روشن می شود. ولتاژ مصرفی مدار ۶ ولت است و بلندگوی مخصوصی در پکیج محصول موجود است.


  

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 


  شرح تخصصی عملکرد مدار :


 آژیرها از دو اسیلاتور تشکیل شده‎اند. اسیلاتور اول بوق یا تن اصلی را می‎سازد و فرکانس آن حدود چند کیلو هرتز است و اسیلاتور دیگر که فرکانس آن حدود 1 HZ است و اسیلاتور اول را خاموش و روشن می‎کند می‎تواند اسیلاتور اول را یک (Voltage Control Osilator) VCO فرض کرد چرا که فرکانس نوسان آن بوسیله ولتاژ کنترل می‎شود.
 
در این مدار ترانزیستورهای T7 و T8 تشکیل یک اسیلاتور موج مربعی با فرکانس HZ 2.5 را می‎دهند که در حقیقت VCO مدار هستند و فرکانس آن توسط R5 و R7 و C5 قابل تغییر است. ترانزیستورهای T3 و T5 با تولید موجی با فرکانس 1 HZ نوسان صدای اسیلاتور طبقه بعد یعنی T1 و T2 را از طریق R5 و R7 و C5 کنترل می‎کند.
 
خروجی توسط T4 و T6 که یک مدار دارلینگتون است تقویت توان شده و به بلندگو داده می‎شود. هنگامیکه تغذیه مدار وصل می‎گردد، خازن C6 اتصال کوتاه است بنابراین بیس T7 تحریک شده آنرا روشن می‎کند و به همین ترتیب با روشن شدن T8، کاتد منفی لامپ به زمین وصل شده باعث روشن شدن آن می‎گردد. وقتی خازن C6 شارژ شد عکس عمل فوق انجام می‎شود یعنی بیس ترانزیستورهای T7 و T8 خاموش شده و لامپ خاموش می‎گردد.

 
بنابراین به وسیله این گجت نیمه حرفه ای علاوه بر پیش روی در آموزش الکترونیک یک گجت پلیسی پرکاربرد را ساخته اید.

 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 28
ابعاد فیبر : 5.4 * 5.4 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس : دارای چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 12 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2