بوق دوچرخه

DKP - 0056

محصول جدید

کیت بوق دوچرخه یک گجت دو کاره، در یک حالت صدای بوق و در حالتی دیگر صدای آژیر خطر تولید می کندبه راحتی درون جعبه قرار میگیرد.

 

راه اندازی بوق دوچرخه:
 8 تکه سیم به نقاط A, V, SP و B  سیم‌های قرمز و مشکی را به ترتیب به نقاط مثبت (+) و منفی (-) که با حرف V مشخص شده‌اند لحیم کنید. یک عدد بلندگوی کوچک را به سیم‌های دو نقطه SP متصل می شوند . به وسیله آداپتور یا باتری 6 ولت DC به مدار وصل نمایید . اگر سیم‌های دو نقطه A را به هم وصل کنید و سیم‌های TB آزاد باشند صدای بوق خواهید شنید و اگر سیم‌های دو نقطه B را به هم متصل کنید و سیم‌های نقاط A را به یکدیگر مرتبط سازید صدای آژیر خواهید شنید.
 
 یک نکته:
 یادآوری می‌کنیم که این کیت را با ولتاژ 3 یا 6 یا 9 ولت می‌توانید راه اندازی کنید. برای استفاده از آن روی دوچرخه یا موتور می‌توانید یک باتری 9 ولت یا دو عدد باتری قلمی بکار ببرید.

 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت


 
شرح تخصصی عملکرد مدار بوق دوچرخه :
  این مدار از یک نوسان ساز صوتی تشکیل شده که ولتاژ ورودی آن به بیس T2 تزریق می‌شود. نوسانات مدار توسط ترانزیستورهای T1‌ و T2 انجام شده و از طریق امیتر T1 به بلندگو منتقل می‌گردد. C3 خازن کوپلاژ بین دو قسمت مدار است و از انتقال جریان DC بین دو ترانزیستور جلوگیری می‌کند تا نقاط کار آنها تغییر نکند.
 
خازن C1 فرکانس کار مدار را تعیین می‌کند و قسمتی از سیگنال‌های اضافی را از طریق C4 به منفی مدار منتقل می‌شود تا مدار در حالت پایدار بماند.

برای توصیه صدای بوق فقط دو سر A را به هم متصل کنید و B را آزاد بگذارید. برای تولید صدای آژیر دو سیم B را متصل کرده و A را قطع و وصل کنید تا نوسان صدا تغییر کند.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 10 عدد
ابعاد فیبر : 3.3 * 3.5 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 3 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده شخصی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2