کیت بوق انفجار

DKP - 0046

محصول جدید

6 عدد موجود در انبار

34,000تـومان

شنیدن صدای این گجت احتمال وقوع یک انفجار برایتان تداعی می شود.توسط آی سی معروف 555 و چند قطعه دیگر کار می کند. پروژه ای مناسب از آی سی شمارنده 555 می باشد. گجت آژير انفجار علاوه بر سادگی و كوچكی ، مداری جالب و سرگرم كننده است كه می توانيد آن را به عنوان بوق دنده عقب ماشين ، بوق خطر دوچرخه ، موتور و...بكار ببريد.


  با استفاده از گجت آمپلی فایر 10 وات صدای خروجی قوی تری خواهید داشت. با اتصال یک بلندگوی قوی صدای فوق العاده ای خواهید داشت ; که می توانید به عنوان آژیر دزدگیر ماشین از آن استفاده کنید.

 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموختشرح تخصصی عملکرد مدار:
در اين مدار از آی سی تايمر 555 به عنوان يک مولتی ويبراتور ناپايدار استفاده شده است خروجی اين آی سی مدار نوسان ساز صوتی را تغذيه نموده و باعث ايجاد صدا می شود.
آی سی 555 شامل 8 پايه است پايه 1(منفی) و 8 (مثبت) تغذيه آن را تشكيل می دهند پايه 2 پايه تريگر آی سی می باشد. پايه 3 خروجی آی سی است كه ولتاژ منفی تغذيه نوسان ساز صوتی را تامين می كند. پايه 4 ريست آی سی می باشد كه در اين مدار به مثبت وصل می شود و همين طور پايه 6 پايه آستانه و پايه 7 تخليه آی سی را تشكيل می دهند.
 
مقاومتهای R1 و r2 مقاومتهای زمانی مدار هستند پايه 7 به نقطه مشترک آنها وصل شده وقتی تغذيه مدار وصل شود خازن C1 از طريق R1 و r2 شروع به شارژ می كند. تا زمانی كه به دو سوم ولتاژ تغذيه برسد. در اين هنگام مقايسه كننده بالایی ، فيليپ فلاپ داخلی را تريگر كرده و خازن C1 از طريق R2 در پايه 7 تخليه می شود تا اينكه ولتاژ آن به يک سوم ولتاژ تغذيه برسد. در اين زمان مقايسه پائينی تريگر شده و سيكل جديد شروع می شود بنابراين خازن C1 بين يک سوم تا دو سوم ولتاژ تغذيه شارژ و دشارژ می شود و خروجی متناسب با آن بين ولتاژ تغذيه و زمين می كند.
 
 مدار نوسان ساز صوتی شامل دو ترانزيستور می باشد كه هر دو يک مدار تقويت كننده را تشكيل می دهند. اين دو مدار از دو ترانزيستور PNP (مثبت) و NPN (منفی) تشكيل شده كه در باياسينگ مستقيم قرار گرفته اند ، (كلكتور T2 مستقيماً به بيس T1 وصل شده) و هر دو به صورت اميتر مشترک باياس شده اند مقاومت R3 به همراه PT جريان بيس T2 را تامين می كند كلكتور T1 از طريق بلند گو به پايه 3 آی سی وصل شده است (پايه 3 آی سی در يک سيكل نوسان ولتاژ منفی اين مدار را تامين می كند و در سيكل بعدی ولتاژ مثبتی به اين قسمت اعمال می كند كه اختلاف پتانسيل كل مدار صفر می شود).

 خازن C2 مقداری از انرژی يک موج به خصوص (اين موج بخصوص دارای فركانس و دامنه مشخصی است كه بستگی به مقدار C2 و r3 و PT دارد) را از خروجی به بيس T2 كه ورودی تقويت كننده است فيدبک می كند (برگشت می دهد) و باعث بقای نوسان می شود. خازن C3 نيز فركانسهای مزاحم را حذف می نمايد.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 11
ابعاد فیبر : 3.5 * 3.3 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 9 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
اقلام همراه محصول : بلندگو، جاباتری 4 تایی و 2 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای کاردستی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2