کیت ملودیکا

DKP - 0022

محصول جدید

4 عدد موجود در انبار

45,000تـومان

کیت ملودیکا یکی از جالبترین و پرطرفدارترین محصولات است. این گجت پنج آهنگ کامل را می‌نوازد. مزیت این گجت، ای سی قوی آن است. این ترکیب مداری ساده و کوچک را بوجود آورده و تنها با دو عدد باتری قلمی کار می‌کند.گجت ملودیکا با بهره گیری از نوع آی سی UM66 پنج آهنگ کامل را می‌نوازد. این کیت با داشتن مداری ساده تنها با دو عدد باتری قلمی کار می کند. از مزایای دیگر این گجت آی سی قوی آن است که می توان با تغییر آی سی آن از آهنگ های متفاوت دیگری بهره ببرید.

 

  برای آشنایی با انواع آی سی موزیکال اینجا کلیک کنید

 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 

 

 شرح تخصصی عملکرد مدار :

 

 قرار دادن مدارات وسیع الکترونیکی در یک محفظه کوچک از پیشرفتهای مهم در زمینه الکترونیک طی چند دهه اخیر می‌باشد. این قطعات که به مدارات مجتمع Intergrated Cirecuits یا اختصاراً IC معروفند به سرعت جای خود را در کلیه بخشهای الکترونیک باز نمودند. کاربرد این قطعات ضمن اینکه باعث صرفه‌ جویی در هزینه و زمان می‌شود ساخت دستگاههای الکترونیک با کاربرد زیاد در حجم کوچک را ممکن می‌سازد.

 
عنصر اصلی این کیت نیز یک عدد IC سه پایه با شماره UM66 می‌باشد که توسّط کارخانه سازنده سلولهای حافظه‌ای درون مدارات آن منظور گردیده است. با اتصال تغذیه مدار در خروجی این آی سی یک نوت زیبا نواخته می‌شود. پایه شماره 3 آی سی زمین یا شاسی و پایه 1 خروجی آن می‌باشد. پایه شماره 3 مستقیماً به شاسی مدار اتصال یافته و پایه 1 توسط R1 سیگنالهای صوتی را به بیس T اعمال می‌نماید و این ترانزیستور پس از یک مرحله تقویت آن را از طریق بلندگو که بر روی کلکتور آن قرار دارد پخش می‌کند.
 
هنگام وصل باتری از مسیر R2 باعث راه‌اندازی مدار نوسان ساز داخلی پایه 2 آی سی می‌شود. پس از اتمام نت و یا در هر زمان دیگری که بخواهیم نت مجدداً تکرار شود لازم است این عمل توسّط کلید تغذیه مدار ولتاژ 3 ولت توسّط کلید لحظه خیلی کوتاهی قطع و دوباره وصل شود. در این مدار از این آی سی پنج عدد بکار رفته که مسیر R1 به نقطه M و تک تک پایه‌های دو آی سی یعنی نقاط 1 الی 5 نوع موزیک را تغییر می‌دهد.

 

این گجت ۵ ملودی مختلف در حافظه اش ذخیره دارد. با این گجت در آموختن الکترونیک گام بر می دارید.

 

 

 

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 2.5 * 5 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 3 ولت DC
ظرفیت : پشتیبانی از 5 آی سی موزیکال

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
اقلام همراه محصول : بلندگو، جاباتری 2 تایی، 8 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای کاردستی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2