پشتیبانی چیست؟

به هر فرآیندی که در آن نسبت به رفع مشکل یک کاربر اقدام شود، پشتیبانی گفته می‌شود. شامل سوالات قبل از خرید، سوالات به هنگام خرید، مشکل در راه اندازی یک کالا و یا عدم دریافت کالا در زمان مقرر و... همگی در دسته خدمات پشتیبانی قرار می‌گیرند. در دانشجو کیت Daneshjookit روش رسیدن به پاسخ نهایی فقط و فقط به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. پیرو پیشنهادات کاربران وفادار و در راستای حمایت از حقوق کاربران، اقدام به توسعه سرویس ارسال تیکت از طریق سایت کردیم. در این روش کافیست کاربر به قسمت حساب کاربری در دانشجو کیت مراجعه کرده و از قسمت ارسال تیکت Ticket استفاده کند.

 

روش مدرن پشتیبانی، ارسال تیکت

با گسترش روز افزون تکنولوژی و روش‌های برقراری ارتباطی، زیر ساخت اینترنتی هم در مرحله فراگیر قرار گرفته است. از اینرو در دانشجو کیت تصمیم بر آن شده است، با توجه به اعمال هزینه‌های گزاف اقدام به اجرا سرویس تیکتینگ کنیم. در این سرویس کاربر با مراجعه به حساب کاربری می‌تواند در جهت رفع مشکلات و سوالات، تیکت را به واحد مربوطه ارسال کند. لازم به ذکر است تیکت‌هایی که در مورد مشکلات کد نویسی و راه اندازی انواع ماژول‌ها و بردهای امبدد از جمله آردوینو Arduino و یا رزبری پای Raspberry Pi می‌باشند، به صلاحدید کارشناس فنی، شامل هزینه خواهند بود. که در صورت پرداخت توسط کاربر، کارشناس مربوطه نسبت به رفع مشکلات اقدام خواهد کرد. 

 

قوانین پشتیبانی با ارسال تیکت Ticket

  • حتما تیکت به واحد مربوطه باید ارسال شود. از ارسال تیکت به واحدهای نامرتبط خودداری کنید.
  • سوالات در خصوص کالا، به صورت تیکت نباید ارسال شوند و فقط و فقط از طریق قسمت نظرات در همان صفحه کالا مطرح می‌شود.
  • سوالات پیش از خرید مانند، مدت زمان ارسال و... در قسمت سوالات متداول پاسخ داده شده‌اند. از اینرو نباید به صورت تیکت ارسال شوند.
  • کلیه مراحل رفع عیب فقط و فقط از طریق ارسال تیکت انجام می‌گیرند. به هیچ وجه به صورت تلفنی صورت نمی‌پذیرد.
  • داشتن حساب کاربری در دانشجو کیت، اگر به صورت مهمان خرید کرده‌اید، منتظر تایید ایمیلتان از طرف مدیریت باشید.
  • در خصوص کالاهایی که دارای آموزش راه‌اندازی هستند، چنانچه کاربری نتواند با استفاده از آموزش موارد را راه اندازی کند. برای دریافت پشتیبانی شامل هزینه خواهد شد.

 

  

شیوه ارسال تیکت Ticket

مرحله اول،در حساب کاربری دانشجو کیت وارد گزینه ارسال تیکت شوید.

راهنمای ارسال تیکت Ticket در سرویس تیکتینگ رفع عیب آنلاین دانشجو کیت Daneshjookit Ticket

 

مرحله دو، با صفحه‌ای مانند تصویر زیر مواجه می‌شوید. در بخش‌های مربوطه موارد را وارد کنید و در قسمت پیغام، سوال و کلیه مسایلی که نیاز به رفع عیب دارند را دقیق مطرح کنید.

راهنمای ارسال تیکت Ticket در دانشجو کیت برای رفع عیب Ticket ارسال