جشنواره خلاقیت در نوروز 1397

دانشجو کیت از سال 1360 با هدف ارتقاء خلاقیت و دانش نوجوانان و جوانان شروع به کار کرد. امروز بیش از صدها هزار نفر با کیت‌های دانشجو کیت خاطره دارند، که علاوه بر استفاده مفید از زمان، خلاقیت ذهنی‌شان را پروش داده‌اند. پیرو این مهم تصمیم به برگزاری جشنواره خلاقیت نوروزی گرفتیم. بستر آموزش‌های رایگان در وب سایت دیجی اسپارک قرار دارد. همانطور که میدانید کلیه آموزش‌ها در این سایت به صورت رایگان ارایه می‌شوند. همچنین کاربران هم به صورت رایگان میتوانند از خدمات و پشتیبانی نویسندگان استفاده کنند. 

   

شروع جشنواره خلاقیت نوروزی

از آخرین هفته اسفند 96 شروع شده است. کافیست کاربران با کالاهایی که از دانشجو کیت خریداری کرده‌اند، یک عکس بگیرند و در شبکه اجتماعی instagram با هشتگ #daneshjookit و #دانشجوکیت اشتراک گذاری کنند. همچنین امکان تگ کردن در عکس هم وجود دارد. کلیه کاربرانی که این کار را انجام دهند، پس از بررسی حساب کاربری‌شان در دانشجو کیت از بن تخفیف 10000 تومانی بهرمند خواهند شد. کاربران دقت داشته باشند که سوالات در خصوص این طرح فقط از طریق فرم ارتباط با ما در انتهای همین صفحه پاسخ داده خواهند شد.

جشنواره خلاقیت در نوروز 97 - دانشجو کیت تا 50 درصد تخفیف

اجرا پروژه‌

در جشنواره خلاقیت نوروزی، چند پروژه مختلف تعریف می‌شوند. کاربران محترم پس از مطالعه پروژه مربوطه، اقدام به اجرا و کدنویسی در خصوص آن می‌کنند. سپس از فرآیند طراحی پروژه فیلم برداری و مجددا در شبکه اجتماعی  instagram با هشتگ #daneshjookit و #دانشجوکیت اشتراک گذاری می‌کنند. در پایان این پروژه، کل موارد در یک فایل زیپ برای دانشجو کیت ارسال می‌شود. ارسال فایل زیپ هم از طریق فرم ارتباط با ما در سایت امکان پذیر است. به تمامی کاربرانی که اقدام به طراحی کرده باشند، حتی  اگر پروژه مشکل داشته باشد، حداقل بن خرید 20000 تومانی تعلق می‌گیرد. سپس کلیه کاربرانی که پروژه‌ها را به درستی و کامل اجرا کرده‌اند، برای شرکت در مرحله رقابت دعوت می‌شود. در پایان به کاربرانی که هر 5 پروژه را به درستی و کامل اجرا کرده باشند، برد رزبری پای Raspberry pi هدیه داده می‌شود. 

    

دیجی اسپارک به عنوان مرجع معتبر مورد تایید موسسات علمی، دانشگاه‌ها و اساتید برجسته است. در هر ماه بیش از 60 هزار کاربر از خدمات این سایت استفاده می‌کنند. کاربرانی که با اجرای این پروژه‌ها استعدادشان را نشان می‌دهند، پس از پایان جشنواره می‌توانند در این بستر معتبر (سایت دیجی اسپارک) شروع به فعالیت کنند و گامی بسیار بزرگ در رشد دانش بومی کشور بردارند. ایجاد ارزش افزوده فکری و معنوی در متن آموزش‌های دیجی اسپارک نهفته است. کافیست نوجوانان و جوانان را بجای فعالیت‌های هجو به فعالیت هدفمند فکری مانند ساخت وسایل DIY الکترونیک و رباتیک ترغیب و تشویق کنیم. 

   

  

 لیست کالاهای جشنواره نوروزی دانشجو کیت

 

شروع پروژه‌ها برای فاز اول جشنواره

همانطور که قبلا توضیحات به صورت کامل ارایه شده بود، در این جشنواره مرحله به مرحله پروژه تعریف می‌شود. سپس کاربران در بازه زمانی مشخص شده، پروژه‌ها را اجرا می‌کنند و از طریق پروفایل کاربری‌شان کدهای نوشته شده به همراه فایل تصاویر و ویدیویی پروژه به واحد نظارت بر پروژه‌های جشنواره ارسال می‌کنند. کلیه موارد از جمله کدها، تصاویر و فایل ویدیویی در قالب یک فایل زیپ ضمیمه شده و فقط از طریق پروفایل کاربری قسمت تیکت، ارسال شود. در ادامه دو پروژه تعریف شده‌اند. هر کاربر بایستی یک پروژه را انتخاب و شروع به اجرا کند. توجه داشته باشید که هر کاربر در این مرحله فقط یک پروژه را می‌تواند اجرا کند. 

 

پروژه 1: با استفاده از ماژول شتاب و ژایرو + نمایشگر دات ماتریس شبیه ساز تغییر زاویه بسازید. تصور کنید که در ماژول دات ماتریس 8X8 یک ردیف 8 تایی سمت لبه ماژول روشن هستند. سپس با جابجایی سنسور شتاب در جهت مخالف، کلیه این 8 نقطه روشن روی ماژول به سمت لبه دیگر جابجا شوند. بدیهی است که یکی یکی ماتریس‌ها روشن و خاموش می‌شوند و با توجه به شدت حرکت سرعت جابجایی ماتریس‌ها هم متفاوت خواهد بود. 

 

با اجرای صحیح و کامل این پروژه ، به هر کاربر بن خرید به مبلغ 40000 تومان ارایه میشود. این بن جدای از بن 20000 تومانی است که در قسمت قبلی توضیح داده شد.

  

 

پروژه 2: گلدان هوشمند با یکی از بردهای آردوینو، ESP8266 یا nodemcu و یا Wemos بسازید. موارد از طریق ربات تلگرام قابل کنترل باشند. جزئیات خیلی دقیقی برای این پروژه مشخص نکرده‌ایم تا شما کاربران بتوانید با دید بازتری این موضوع را اجرا کنید. تنها به یک ماژول رطوبت خاک نیاز است. با توجه به نوع گیاه، رطوبت را تعریف کنید. سپس به هنگام نیاز به آبیاری علاوه بر اطلاع رسانی از طریق ربات تلگرام، بایستی پمپ آب هم به صورت اتوماتیک جریان آب را به داخل گلدان هدایت کند. 

 

با اجرای صحیح و کامل این پروژه، به هر کاربر بن خرید به مبلغ 60000 تومان ارایه می‌شود. این بن جدای از بن 20000 تومانی است که در قسمت قبلی توضیح داده شد.

 

سوالات در خصوص این جشنواره و پروژه‌ها فقط در قسمت نظرات لینک زیر

سوالات جشنواره خلاقیت در نوروز 1397

 

  

شروع پروژه‌ها برای فاز دوم جشنواره

تنها کاربرانی که فاز اول را اجرا کرده باشند، امکان ورودی به این فاز را خواهند داشد. به زودی توضیحات این بخش هم اضافه خواهد شد.