سروموتور MG996 دنده برنجی و شفت 360 درجه

DKP - 41113

محصول جدید

 سرو موتور نوعی از موتورهای الکتریکی است که با هدف بکارگیری در سیستم‌های کنترل فیدبک طراحی می‌شود. لختی (اینرسی) در موتور سرو Servo Motor پایین بوده و در نتیجه تغییر سرعت در این موتورها بسیار سریع است. 

 

لطفا سوالات فنی را از قسمت دیدگاه کاربران ارسال کنید.

نظر خود را بنویسید
*
*
12
دیدگاه کاربران
 • 1396-10-17

  سلام
  من یکی از این کالا تهیه کرده ام اما محصول ایراد دارد به نحوی که فقط در یک جهت دوران می کند. چطور باید کالا رو مرجوع کنم ؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، لطفا قبل از اقدام به مرجوعی، مواردی را جهت بررسی اعلام بفرمایید.


  نمونه برنامه و روش استفاده از سرو موتور را دقیقا اعلام بفرمایید.

 • 1396-10-21

  من برای تست از مثال خود IDE آردواینو استفاده کردم. File>Examples>Servo>Knob. برای مقادیر کمتر از 90درجه سروو درست کار می کند اما بعد از 90 درجه مجددا در همان جهت به حرکت خودش ادامه می دهد.


  /*
  Controlling a servo position using a potentiometer (variable resistor)
  by Michal Rinott

  modified on 8 Nov 2013
  by Scott Fitzgerald
  http://www.arduino.cc/en/Tutorial/Knob
  */

  #include

  Servo myservo; // create servo object to control a servo

  int potpin = 0; // analog pin used to connect the potentiometer
  int val; // variable to read the value from the analog pin

  void setup() {
  myservo.attach(9); // attaches the servo on pin 9 to the servo object
  }

  void loop() {
  val = analogRead(potpin); // reads the value of the potentiometer (value between 0 and 1023)
  val = map(val, 0, 1023, 0, 180); // scale it to use it with the servo (value between 0 and 180)
  myservo.write(val); // sets the servo position according to the scaled value
  delay(15); // waits for the servo to get there
  }

  پاسخ مدیر:

  درود


  با توجه به این نکته سرو حتی در مقادیر کمتر از 90 درجه چرخش دارد، پس عملکرد سرو ایرادی ندارد. کد آردوینو صحیح است و با نمونه کد های دیگر تست کنید. 

 • 1396-10-29

  من از نمونه کد سروو خود آردواینو استفاده کردم اما همان مشکلی که اشاره شد را دارد. متاسفانه پاسخ گو هم نیستید...
  /*
  Controlling a servo position using a potentiometer (variable resistor)
  by Michal Rinott

  modified on 8 Nov 2013
  by Scott Fitzgerald
  http://www.arduino.cc/en/Tutorial/Knob
  */

  #include

  Servo myservo; // create servo object to control a servo

  int potpin = 0; // analog pin used to connect the potentiometer
  int val; // variable to read the value from the analog pin

  void setup() {
  myservo.attach(9); // attaches the servo on pin 9 to the servo object
  }

  void loop() {
  val = analogRead(potpin); // reads the value of the potentiometer (value between 0 and 1023)
  val = map(val, 0, 1023, 0, 180); // scale it to use it with the servo (value between 0 and 180)
  myservo.write(val); // sets the servo position according to the scaled value
  delay(15); // waits for the servo to get there
  }

  پاسخ مدیر:

  درود


  همانطور که گفته شد، با توجه به عملکرد سرو در مقادیر مختلف، کد آردوینو ایراد دارد و پیشنهاد میشود با نمونه کد های دیگر تست کنید.

 • 1396-12-20

  سلام
  من هم mg996 360 را خرید
  همه کد های arduino را روش تست کردم ولی همش یک جهت می چرخه نمی یسته ، قضیه چرا محصول خراب به ملت می فروشید
  اگر کدی دارد که روش کار می کند برای تست بزارید
  یا
  محصول پس بگیرید

  پاسخ مدیر:

  درود 


  کاربر گرامی انتقاد تند و عدم داشتن علم و اطلاعات کافی در راه اندازی سرو موتور دلیل بر نقص کالا نمی‌باشد. همچنین توجه کنید که طبق گفته خودتان سرو در یک جهت خاص شروع به چرخش می‌کند و اگر کالا ایرادی داشته باشد به هیچ عنوان تغییری در شافت سرو ایجاد نخواهد شد. با توجه به اطلاعات گفته شده در دیتاشیت ولتاژ مورد نیاز برای راه اندازی این سرو موتور بین 4.8 تا 7.2 ولت است و باید ولتاژ کافی به آن اعمال شود. همچنین آموزش های متعددی برای کنترل سرو موتور در دیجی اسپارک منتشر شده است که می‌توانید از نمونه کدهای آن استفاده کنید. 

 • 1397-04-23

  سلام بر اساس گفته های قبلیم من این سرو موتور رو خریداری کردم قبل از خرید نظرات رو خوندم دیدم بقیه مشکل دارن در راه اندازی اون فک کردم شاید اون ها بلند نیستند یا کد مشکل داری رو روش امتحان میکنند ولی منم مشکل همین دوستان رو دارم و مشکلش این است که وقتیکه کد مربوطه رو براش ارسال میکنم خودش شروع به چرخیدن میکنه و در سر جاش وای نمیسه تا من درجه مورد نظرمو بهش اعمال کنم و اون مطابق فرمان من کار نمیکنه اصلا نمیشه بهش اعمال کرد که در چه درجه ای بچرخه بازم میگم من از این مدل سروموتور ها دارم و همون کدمو روش امتحان کردم مشکل نداشتند مشکل از کد نیست بلکه از محصول است. حالا شما یه راهنمایی بکنید تا من این کالا رو مرجوع کنم اگه مشکل نداشت دوباره برام با شفارش بعدیم ارسالش کنید اگه هم که مشکل داشت تعویض یا تعمیرش کنید؟ (باتشکر)
  ارسال پاسخ

  پاسخ مدیر:

  درود


  کاربر گرامی کالاهایی که کارایی دارند و موتور آن‌ها کار می‌کند. شامل این شرایط نمی‌شوند. لطفا قوانین فروشگاه را کامل مطالعه کنید، فقط در شرایطی خاص امکان بازگشت کالا وجود دارد. در خصوص اینکه شافت طبق دستورات عمل نمی‌کند، چندین حالت ممکن است وجود داشته باشد. اول تغذیه موتور است. دوم کدها است و در نهایت اگر نیاز باشد به یک درایور موتور باید نصب شود. پیشنهاد میشود سوالتان را در پست‌های آموزشی دیجی اسپارک مطرح بفرمایید تا دیگر دوستان هم در خصوص اطلاعات فنی شما را راهنمایی کنند.

 • 1397-04-24

  الان دوستان دیگر در همین صفحه همین مشکل رو داشتند چه گونه رفع کردن مشکل خودشان رو، به من بگین من مثل اون ها رفع کنم همین مشکل رو من بیکار نیستم که شما رو اذیت کنم. پول دادم کالا دریافت کردم باید کار کنه

  پاسخ مدیر:

  درود


  لطفا با ولتاژی که در دیتاشیت اعلام شده است، سرو را تغذیه کنید. سپس اطلاع رسانی بفرمایید. دقت داشته باشید که تغذیه سرو کاملا از برد آردوینو مجزا و از یک منبع تغذیه با توان مناسب باشد.

 • 1397-04-24

  بله بنده از منبع جدا با ولتاژ 6 ولت 500 میلی آمپر استفاده میکنم و سیم gnd اون هم با gnd آردینو مشترک هست ولی اصلا نباید ربطی به ولتاژ داشته باشد چون راه میوفته ولی نمیشه بهش اینو اعمال کرد که در چه درجه ای حرکت کنه به فرمان های بنده پاسخ نمیده و وقتی میخوام درجه براش مشخص کنم به جاش سرعت چرخیدنش کم و زیاد میشه مثلا وقتی بهش 50 درجه اعمال میکنم(کند) میچرخه به جایی که شفت خودشو تنظیم کنهدر اون موقعیت 50 درجه و وقتی هم که بهش 300 درجه مثلا اعمال میکنم سرعت چرخیدنش بیشتر میشه به جایی که بچرخه و در اون موقعیت وایسه حالا مشکل کجاست

  پاسخ مدیر:

  درود 


  کاربر گرامی ولتاژ نقش بسیار مهمی در راه اندازی سرو موتور دارد. از طریق میکروکنترلر پالس ارسال شده و سپس باید در خروجی توان لازم ایجاد شود، تا یک موتور و یا سرو موتور را به حرکت در بیاورد. میکروکنترلر ها جهت و سرعت حرکت سرو موتور را تعیین کرده و باید توسط ولتاژ خروجی هدایت گردند.  در اینصورت باید ولتاژ های متفاوتی را برای سرو موتور تست و بررسی کنید و یا از یک درایور موتور به عنوان واسطه بین سرو موتور و میکروکنترلر استفاده کنید تا در خروجی توان و جریان کافی تولید گردد. 


  برای راه اندازی می‌توانید از آموزش شیلد درایور موتور L293D با برد آردوینو بخش اول سرو Servo motor استفاده کنید.

 • 1398-04-04

  سلام خدمت همگی... کتابخونه servo برای موتور 180 درجه به اینصورته که اگر زاویه 45 درجه بهش بدی شافت 45 درجه میچرخه اما اگر موتور 360 درجه باشه با همین عدد 45 دور میچرخد نه 45 درجه

  پاسخ مدیر:

  درود


  از توجه شما و اطلاع رسانی‌تان سپاسگزاریم. لطفا اسم کتابخانه مورد استفاده را هم اعلام کنید که کاربران دچار مشکل نشوند.

 • 1398-11-08

  ببخشید قابلیت تنظیم درجه را دارد و برای بازوی رباتیک قوی چه سروو موتوری را پیشنهاد می کنید

  پاسخ مدیر:

  با سلام 


  این مورد تست نشده است و بایستی دیتاشیت کالا را بررسی و تست نمایید. در خصوص بازوی رباتیک سرو موتورهای مختلفی مانند دنده پلاستیکی، فلزی بر روی سایت موجود است. بررسی نمایید. 

 • 1398-12-27

  سلام
  یک سوال که برای من پیش اومده اینکه آیا در سروو 360 درجه شافت موتور بعد از طی 360 درجه متوقف خواهد شد یا این که میتوان دستور داد که در همان جهت چرخش مثلا سه بار بچرخد

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  در سرو موتور ۳۶۰ درجه شافت بدون وقفه می‌تواند بچرخد.

آموزش راه اندازی

آموزش شیلد درایور موتور L293D با برد آردوینو بخش اول سرو Servo motor

موتورهای مختلف برای کاربری‌های مختلف بوجود آمده‌اند. هر موتور توانایی متفاوت با ویژگی ساختاری و ظاهری متفاوتی دارد. از اینرو برای فرمان به موتورها نیازمند ولتاژو جریان منحصر به فرد برای همان موتور می‌باشیم. ولی برای کنترل موتور از درایور Motor Driver استفاده می‌شود. درایور موتور یک رابط بین میکروکنترلر و موتور می‌باشد. با این روش میتوان توسط جریان ناچیز میکروکنترلر، یه یک موتور با جریان زیادتر و ولتاژ متفاوت فرمان داد. در ادامه مجموعه آموزش شیلد درایور موتور L293D با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه...

 

راه اندازی سروو موتور بدون برنامه نویسی با برد Raspberry pi و نرم افزار نود رد Node Red

سروو موتورها در صنعت کاربری های منحصر به فردی دارند. گونه های مختلف سروو موتور بر اساس زاویه دوران شافت و جنس گیربکس دسته بندی می شوند. از هدایت نازل CNC پرینتر سه بعدی، مدیریت حجم بطری در خطوط تولید نوشابه، گیمبال پهپاد و… کاربرد دارند. مهمترین پارامتر در یک سروو موتور زاویه دوران شافت می باشد. در سیستم‌های هوشمند و اینترنت اشیا IOT هم بسیار پرکاربرد ظاهر شده‌اند. به عنوان مثال برای قطع شبکه گاز ساختمان نیاز نیست که حتما از شیر برقی استفاده شود. یک سروو موتور با قدرت مناسب میتواند به شافت والف گاز متصل شده و عملیات قطع گاز را به صورت مکانیکی و با قابلیت اطمینان بیشتری انجام دهد. در ادامه با وب سایت تخصصی اینترنت اشیا  IOT...

ادامه...

   

مدیریت سروو موتور با ریموت کنترل IR و برد آردوینو Arduino

تا چند سال پیش مدیریت انواع دستگاه های الکترونیکی با یک ریموت کنترل فقط در حد ایده بود. ولی امروزه به لطف حضور بردهای ماژولار و به خصوص برد آردوینو Arduino این موضوع عملی میشود. یک کنترل تلویزیون را در نظر بگیرید. در ساده‌ترین حالت بین ۱۵ تا  ۴۰ دکمه برای حالت‌های مختلف دارد. تصور کنید با همین ریموت علاوه بر تلویزیون دیگر وسایل برقی در منزل و محیط کار را بتوانید مدیریت کنید.

تلویزیون یک ریموت مجزا دارد. سیستم سینمای خانگی همینطور، گیرنده دیجیتال، سیستم تهویه و… در هر منزل چندین نوع کنترل برای وسایل مختلف وجود دارد. این آموزش مقدمه‌ای برای حذف کلیه ریموت‌ها در منزل و فقط استفاده از یک ریموت اصلی می‌باشد. برای این منظور باید ابتدا فرکانسی که هر دکمه از هر ریموت تولید می‌کند را توسط برد آردوینو Arduino شناسایی و ذخیره کنیم. از این رو در پایان این آموزش انتظار می‌رود بتوانید کدهایی که ریموت‌های IR مختلف تولید می‌کنند را شناسایی و در برنامه آردوینو بخوانید. 

ادامه....

   

آموزش راه اندازی سروو موتور با استفاده از پورت سریال آردوینو Arduino

سروو موتور چیست؟

سروو موتور ( Servo motor ) نوعی از موتورهای الکتریکی است که با هدف بکارگیری درسیستم‌های کنترل فیدبک طراحی می‌شود. لختی (اینرسی) در این موتورها پایین بوده و در نتیجه تغییر سرعت در این موتورها بسیار سریع است.سروو برگرفته از کلمه یونانی Servus به معنی خدمتکار است و شاید به این دلیل یه این نوع از موتورها و سیستم های کنترلی سروو گفته می شود که مثل یک خدمتکار تحت کنترل بوده و با دقت به فرامین پاسخ می دهد.

سروو موتور دارای سه سیم تغذیه ، زمین ، و سیگنال می باشد.سیم تغذیه معمولا قرمز رنگ می باشد و به ۵+ متصل میشود .سیم زمین نیز معمولا قهوه ای یا مشکی رنگ می باشد و به زمین مدار متصل می شود.و در اخر سیم سیگنال که معمولا زد ، نارنجی یا سفید می باشد که به یک پین دیجیتال آردوینو متصل میشود.توجه داشته باشین در صورتی که قصد راه اندازی بیش از یک سروو موتور را دارید به هیچ عنوان از تغذیه آردوینو استفاده نکنید و  از یک تغذیه خارجی استفاده کنید.

 ادامه...

ویژگی‌های فیزیکی

جنس مواد اولیه : دنده فلزی و روکش موتور پلاستیکی
طول کابل : 20 سانتی متر
تعداد پایه ها : 3 پایه

ارتباطات

نوع فرکانس : PWM

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : پیچ و اتصالات شفت سرو موتور
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : استفاده نیمه صنعتی
نوع موتور : سروو - Servo
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 8 از 10

دیتاشیت سرو موتور MG996

دانلود دیتاشیت سرو موتور MG996

دانلود (98.43k)

محصولات مرتبط

چگونگی دریافت زمان دقیق در پروژه IoT از طریق سرور