آی سی 74HC595 شیفت رجیستر TEX

DKP - 50523

محصول جدید

91 عدد موجود در انبار

5,200تـومان

توجه: اطلاعات نمایش داده شده در تصویر ملاک انتخاب کالا نیستند.

آی سی 74HC595 شیفت رجیستر TEX

آی سی 74595 یک شیفت رجیستر 8 بیتی سریال به موازی است. این شیفت رجیستر میتواند داده ها را به صورت سریال دریافت نماید و خروجی ها را به صورت موازی به ما تحویل دهد. تعداد بیت های این شیفت رجیستر را هم میتوانید با سری کردن افزایش دهید. یکی از کاربردهای این شیفت رجیستر افزایش پورت های خروجی میکروکنترلر است.

 

آی سی TTLچیست؟

آی سی های TTL مخفف شده عبارت Transistor-Transistor Logic  مفهوم منطق ترانزیستور - ترانزیستور را در بر دارند. این آی سی ها خانواده ای از مدارهای مجتمع ساخته شده بر مبنای ترانزیستورهای دو قطبی پیوندی و مقامت ها می باشند. در این آی سی ها چون تقویت ترانزیستوری به همراه اعمال گیت های منطقی همزمان انجام می شوند، منطق ترانزیستور - ترانزیستور نامیده می شوند. عمده شهرت آی سی های تی تی ال برای استفاده آن ها در تولید انبوه از دستگاه های مختلف از جمله کامپیوترها، کنترل کننده های صنعتی، گجت های تستر قطعات، سینتی سایزرها و وسایل برقی مصرفی می باشد. از آی سی های TTL حتی برای تبدیل سیگنال های دیجیتال هم استفاده می شود، به عنوان مثال در ورودی یا خروجی مدار برای مشخص کردن محدوده ولتاژ فرمان صفر و یک.

  

بعد از آن که در سال 1963 مدارهای منطق ترانزیستور - ترانزیستور در قالب مدارهای مجتمع یا آی سی توسط سیلوانیا معرفی شدند. مدارهای مجتمع توسط بسیاری از سازندگان تولید شدند. ولی با معرفی سری آی سی های 7400 توسط کارخانه تگزاس اینسترومنت، استفاده از این آی سی ها فراگیر شد. البته به این سری از آی سی ها 74xx هم می گویند. تولید کنندگان آی سی های سری تی تی ال با محدوده گسترده ای از انتخاب گیت های منطقی، فلیپ فلاپ ها و شمارنده ها و دیگر مدارها مواجه بودند. که این موضوع باعث شد مدل های مختلفی از دوقطبی های سری TTl ابداع شوند.

  

آی سی های TTL به مراتب سرعت پردازش بیشتری از آی سی های منطق مقاومت - ترانزیستور یا RTL دارند. همچنین طراحی ساده تری نسبت به آی سی های منطق امیتر دوگان یا ECL دارند. نوع طراحی ورودی و خروجی آی سی های TTL به گونه ای است که از گستره عناصر اتصالی متنوعی پشتیبانی می کند TTLها اساس بوجود آمدن کامپیوتر ها و گجت های دیجیتالی را شکل دادند. حتی با وجود پیشرفته تر شدن و دقیق تر شدن مدارهای مجتمع و استفاده از تکنولوژی های چندلایه ای در مدارهای مجتمع، هنوز آی سی های TTL گستره وسیعی برای انتخاب در اختیار طراحان و کاربران قرار می دهند. آی سی های TTL به طور معمول از سرامیک و پلاستیک به صورت DIP و یا SMD ساخته می شوند.

نظر خود را بنویسید
*
*
3
دیدگاه کاربران
 • 1399-04-19

  لطفا موجودش کنید

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  روند تامین موجودی این کالا صورت گرفته است. طی چند روز آینده موجود خواهد شد.

 • 1399-06-20

  سلام موجود نمیشه؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  روند تامین موجودی کالا صورت گرفته است. 

 • 1399-08-29

  سلام لطفا کی موجود میشود

  پاسخ مدیر:

  با سلام .کاربر گرامی روند تامین مجدد موجودی صورت گرفته است، پس از موجود شدن از همین طریق میتوانید خریدتان را نهایی کنید.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد پایه ها : 16 عدد

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 2.0 تا 6.0 ولت
توان : 500 وات

ویژگی های فنی

محدوده دمایی : 45- تا 120+ درجه سانتی گراد
دمای نگهداری : -40 تا +85 درجه سانتی گراد
دمای کاری : -40 تا 125 درجه سانتی گراد
نوع آی سی : Buffer
خانواده آی سی : MSI
نوع گیت : شیفت رجیستر

سایر مشخصات کالا

نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی

محصولات مرتبط

ساخت سیستم قفل رمزی در ورودی با صفحه کلید ماتریسی ۴×۴ و برد آردوینو