مولتی ترن 250 کیلو اهم

DKP - 50278

محصول جدید

مولتی ترن ایستاده با ظرفیت حداکثر 250 کیلو اهم

مقاومت متغیر چیست؟

 مقاومت در حقیقت یک محدود کننده جریان در مدارهای الکترونیکی است. به عبارت دیگر بدون اینکه جریان مدار را قطع کنیم، با استفاده از مقاومت ها می توانیم در هر قسمت مدار محدودیت ​ایجاد ​کنیم. 

​همینطور​با استفاده از مقاومت ​​متغیر می توانیم کنترل بیشتری بر جریان داشته باشیم. آشنا ترین مقاومت متغیر برای اکثر کاربران ولوم است، با چرخاندن یک شافت با روکش پلاستیکی  می توانیم حجم صدا، شدت نور و ... را تغییر دهیم. در واقع چرخش شافت میزان مقاومت عبوری در یک قسمت از مدار را تغییر میدهد.

   

هنگامی که میزان مقاومت با استفاده از مقاومت متغیر افزایش می یابد، جریان عبوری در پشت مقاومت متغیر کاهش پیدا می کند. مقاومت های متغیر از دو بخش اصلی تشکیل شده اند یک بخش ثابت یا المنت و دیگری بخش متحرک یا شافت که با حرکت دادن آن مقدار مقاومت در خروجی قطعه تغییر می کند. به طور کلی مقاومت های متغیر بر اساس تعداد دوران شافت، تلورانس اهمی، توانایی عبور جریان، میزان مقاومت و شکل ظاهر دسته بندی می شوند.
مقاومت های متغیر  دانشجو کیت بر اساس شکل ظاهری از جمله ولوم، پتانسیومتر و مولتی ترن دسته بندی می شوند. همچنین می توانید از طریق فیلتر کردن بر اساس تلورانس و توانایی جریان عبوری گزینه های مناسب تری داشته باشید.

  

مولتی ترن ها نوعی از مقاومت های متغیر هستند که برای مدارهای بسیار دقیق استفاده می شوند. به این دلیل که، مولتی ترن ها به صورت کاملا ایزوله شده تولید می شوند و علاوه بر آن طوری بسته بندی و ایزوله شده اند؛ که گرد و غبار و موارد محیطی که باعث اکسیده شدن و کاهش عملکرد مقاومت می شوند روی آن اثر ن​گذارند.

ویژگی‌های فیزیکی

جنس مواد اولیه : المنت به همراه چرخ دنده و روکش پلاستیک ایزوله شده
رنگ بندی : آبی
تعداد پایه ها : 3 عدد

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 250 ولت
توان سلول : دوران 15 دور شافت
ظرفیت : متغیر تا حداکثر 250 کیلو اهم

ویژگی های فنی

نوع مقاومت : ایستاده

سایر مشخصات کالا

نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2