سنسور تشخیص گاز MQ135 مخصوص اینترنت اشیاء IOT

DKP - 40125

سنسور گاز MQ135 سنسوری جهت تشخیص کیفیت و آلودگی هوا می‌باشد . این سنسور قابلیت تشخیص دود، الکل و بنزن موجود در هوا را دارد.

7,220تومان

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد پایه ها : 6 عدد

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC

ویژگی های فنی

دمای کاری : منفی 10 الی 50 درجه سانتی‌گراد
نوع گاز قابل تشخیص : NH3,NOx, alcohol, Benzene,CO 2 و دود

سایر مشخصات کالا

نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : گاز و فشار سنج
خروجی : آنلوگ

از ویژگی‌های این سنسور می‌توان به دقت و طول عمر بالای آن شاره نمود.این سنسور دارای خروجی آنالوگ بوده با تغییر میزان غلظت گاز‌ها ، هیتر داخل سنسور گرم شده و مقدار خروجی آن تغییر می‌کند.

 

 

مداری ساده با استفاده از این سنسسور

سنسور گاز MQ135

 

 

 به منظور شناسایی پایه ها می بایست سنسور را مطابق عکس به طرف خود بگیرید و سه پایه ی یک طرف را  به 5 ولت متصل کنید (مهم نیست پایه های کدام طرف  را به 5 ولت متصل کنید) از این روش میتوان در تمامی سنسور های سری MQx استفاده نمود.

سنسور گاز MQ135

نظرات
1

 • 1396-04-17

  سنسورهای سری MQ چندین سال هست که استفاده میشن، من خودم هم پروژه انجام دادم. اطلاعات کافی هم در زمینه IOT دارم.....فقط متوجه نمیشم چرا عنوان محصول رو زدین مخصوص اینترنت اشیاء!!!!!! واقعا هیچ ارتباطی نداره
  میدونم که نظرمو ثبت نمیکنید،فقط خواستم بگم این کارتون خیلی غیر حرفه ای هست،این مشکل بازهم دیده شده...به طور مثال وزن قابل تحمل لودسل داخل عنوان (تیتر) گفنه نشده در حالیکه موضوع خیلی مهمی است.

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  جناب آقای احمدی، این کالا یکی از ابزرهایی است که در پروژه‌های اینترنت اشیاء کاربرد دارد. اگر شما در زمینه IOT اطلاعات و تجربه کافی داری، حتما میدانید که سنسورها پارامترهای دنیای فیزیکی را به پارامترهای دیجیتالی تبدیل می‌کنند. و یکی از ابزارهای کاربردی در اینترنت اشیاء است. در مورد کالای دیگر هم موضوع بررسی و رفع شد.


  همچنین اینکه، چرا نظر شما را نباید منتشر کنیم؟ شما چهارچوب قوانین را رعایت کرده‌اید و از اینکه انتقاد سازنده در مورد محصول دیگر داشته‌اید، بسیار تشکر میکنیم.


  شاد و پیروز باشید.

نظر خود را بنویسید

*
*

مدیریت وسایل برقی و ربات تلگرام-سیستم چت آنلاین آردوینو