آژیر سه صدا (۱۰ وات)

DKP - 0020

این کیت ازدسته گجت های نیمه حرفه ای است وهمانگونه که از نامش پیداست یک تقویت کننده صدا است که شامل سه نوع متفاوت آژیر خطر می باشد.

 

امتیاز خرید
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تومان
6,000تومان

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 23
ابعاد فیبر : 4.2 * 6.5 سانتیمتر
تعداد فیبر : 1 عدد
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 12 ولت DC
توان : 10 وات
ظرفیت : تولید سه صدای آژیر پلیس، آمبولانس، آتش نشانی

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
اقلام همراه محصول : 10 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش


  این مدار خیلی ساده و یا خیلی پیچیده نیست ولی با کمی دقت و حوصله براحتی قادر به ساخت و راه اندازی آن خواهید شد.عملکرد خوب این مدا، ولتاژ تغذیه، قابلیت تولید صدای آژیرپلیس، آمبولانس، آتش نشانی؛ و خروجی خوب  آن باعث شده تا بتوان از آن در اتومبیل به عنوان دزدگیر ساده استفاده کرد. البته تکنولوژی به کار رفته در این مدار مربوط به سال ها پیش است و انتظار در حد خودش می باشد.

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 

 شرح تخصصی عملکرد مدار:

مدار آژیر سه صدا از سه قسمت نوسان ساز صوتی، نوسان ساز مقطعی و تقویت کننده صوتی تشکیل یافته است. نوسان ساز صوتی شامل T2, T1 و مقاومتهای R4, R5 , R3, R2 می‌باشد مقاومت R3 ولتاژ کلکتور و مقاومتهای R4 و R2 ولتاژ بیس T1 همچنین مقاومت R5 ولتاژ کلکتور ومقاومت R8 ولتاژ امیتر T2 را تضمین می‌کنند. خازن C3 مقدار فرکانس صوتی را تعیین و خازن C4 مقداری از انرژی خروجی را جهت بقای نوسان به ورودی (بیس T1) فیدبک (برگشت) می‌کند.

نوسانات صوتی تولید شده از طریق امیتر T2 به قسمت نوسان ساز مقطعی شامل T4 , T3 و مقاومتهای R10, R9, R7, R6 همچنین خازنهای C5, C6 و C7 تزریق می‌شود. نوسان ساز مقطعی یک مدار مولتی ویبراتور استابل می‌باشد. فرکانس مدار را خازنهای C7, C6 و مقاومتهای R7, R6 تعیین می‌کنند. با توجه به ثابت بودن مقدار این مقاومتها با اتصال نقطه 1 و 4 خازن C1 با خازن C5 موازی شده و فرکانس مدار زیاد می‌شود و صدای آژیر پلیس از بلندگو پخش می‌شود.
 
اتصال نقاط 2 به 5 و 3 به 4 باعث تغییر فرکانس صوتی در نیم سیکل مدار مولتی ویبراتور شده و صدای آژیر آمبولانس را تولید می‌کند. در صورتی که کلیه ترمینالها قطع باشد خازن C5 باعث تولید صدای آژیر آتش‌نشانی می‌شود. ترانزیستور T5 در انتهای مدار نوسانات حاصله را تقویت و از طریق بلندگو پخش می‌کند. دیود D از برگشت ولتاژ از نقطه 3 هنگام اتصال 2 به 5 و 3 به 4 جلوگیری می‌کند.

به وسیله این گجت ساده علاوه بر پیش روی در آموزش الکترونیک یک گجت از مدار های پرکاربرد آژیر و آمپلی فایر را ساخته اید.

 

 

  • نحوه سفارش و خرید

1- روی سبد خرید کلیک کنید.

2- نشانی خودتان را با کد پستی وارد کنید.

3- مبلغ خرید را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

البته از ثبت سفارش مطمئن شوید.

  

سفارشات ساعت 1 بعد از ظهر هر روز تحویل دفتر پست می شوند.

 
بسته بندی های دانشجو کیت طوری طراحی شده اند که به محصول آسیب نرسد. از این رو دانشجو کیت به شما اطمینان می دهد که کیت ارسال شده کاملا سالم به دست شما خواهد رسید.

   

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

نظر خود را بنویسید

*
*