ماژول ترموستات و تایمر دیجیتال

DKP - 900042163

محصول جدید

10 عدد موجود در انبار

270,000تـومان

ماژول ترموستات و تایمر دیجیتال

این برد یک ترموستات و تایمر تکرار شونده می باشد. کاربر با کمک دیپ سوئیچ قرمز رنگ روی برد تعیین می کند که یک برد ترموستات دوقلو (یک رله هیتر و رله دیگر کولر) داشته باشد یا یک برد ترموستات + تایمر دوکاره (یک رله هیتر و رله دیگر تایمر تکرار شونده). برد مذکور برای ساخت دستگاه جوجه کشی یا کنترل دمای گلخانه، سالن پرورش قارچ، آکواریوم، مایعات، مرغداری و ... کاربرد دارد.

 

 

تنظیم بعنوان ترموستات دوقلو

در صورتی که قبل از روشن شدن برد دیپ سوئیچ قرمز رنگ پایین باشد (OFF) برد بصورت یک ترموستات دوقلوی دو رله عمل می کند که شامل دو رله یکی برای هیتر یا گرم کننده و دیگری برای کولر، سرد کننده و یا فن بکار می رود. برای هر کدام از رله های هیتر و کولر میتوان دو دمای مجزا با دقت 0.1 تنظیم کرد. برای اینکار باید کلید MENU را فشار دهید تا منوهای تنظیم دما نشان داده شده و به کمک کلید های UP و DOWN عدد مورد نظر را تنظیم نمایید. ذخیره سازی تنظیمات بصورت لحظه ای و خودکار بوده و نیازی به فشار کلید خاصی برای ذخیره سازی نمی باشد. مثلا می توان دمای روشن شدن هیتر را روی 37.0 و خاموش شدن را روی 37.1 تنظیم کرد و دمای روشن شدن کولر یا فن را روی 42.1 و دمای خاموش شدن را روی 39.9 تنظیم نمود.

 

 

تنظیم بعنوان برد دوکاره (هیتر + تایمر تکرار شونده)

اگر قبل از روشن شدن برد دیپ سوئیچ قرمز رنگ بالا باشد (ON) دستگاه بصورت یک برد دوکاره ترموستات+تایمر عمل می کند. بدین صورت که رله شماره 1 برای گرم کننده با دو دمای روشن و خاموش مجزا با دقت 0.1 عمل کرده و رله دوم بعنوان یک تایمر تکرار شونده با قابلیت تنظیم زمان روشن بودن از 1 تا 9999 ثانیه و زمان خاموش بودن از 1 تا 9999 دقیقه عمل می کند. در این حالت در خارج از منو با فشار کلید UP می توان رله تایمر را روشن کرد (گردش دستی موتور راک). همچنین با فشار کلید DOWN نیز اگر یک صدای بوق پخش شد یعنی تایمر غیر فعال و اگر دو صدای بوق پخش شد یعنی تایمر تکرار شونده فعال است. برای فعال کردن تایمر نیز کافیست کلید MENU را نگه داشته و UP را فشار داد و برای غیر فعال کردن تایمر نیز بایستی کلید MENU را نگه داشته و کلید DOWN را فشار داد. برای تنظیم دماهای هیتر و زمان های روشن و خاموش می توانید کلید MENU را فشار دهید و دماها و زمانها را با کمک کلید های UP و DOWN تنظیم نمایید. 

 

 

کالیبراسیون ماژول ترموستات و تایمر دیجیتال

این برد از سنسور دمای دقیق دیجیتال DS18B20 استفاده می کند که دقت آن 0.5 سانتیگراد است. بصورت پیشفرض سنسور با دقت یاد شده کالیبر بوده و نیازی به کالیبراسون ندارد اما در صورت که بخواهید برد را با دماسنج دقیقتری هم طراز کنید می توانید قبل از روشن کردن برد هر دو کلید UP و DOWN را نگه دارید و سپس تغذیه دستگاه را وصل کنید. در این حالت یک لحظه حرف C نمایش داده شده و سپس عدد 0.0 نشان داده می شود. این عدد آفست کالیبراسیون می باشد. این عدد را می توانید با کمک کلید های UP و DOWN تنظیم نمایید. این عدد روی هر مقداری تنظیم شود با دمای واقعی سنسور جمع شده و نمایش داده می شود. مثلا اگر احساس می کنید این این برد دما را 0.1 درجه کمتر نشان می دهد کافیست عدد کالیبر را بر روی 0.1 تنظیم کنید و اگر تصور می کنید که این برد دما را 0.1 درجه بیشتر نشان می دهد می توانید دمای کالیبراسیون را بر روی 0.1- تنظیم نمایید. پس از تنظیم چند ثانیه صبر کنید تا به طور خودکار از منوی کالیبراسیون خارج شود.

سنسور این دماسنج دیجیتال DS18B20 استیل ضدزنگ و ضدآب با کابل یک متری می باشد.

در صورتی که سنسور دستگاه قطع و یا خراب شود بعد از چند ثانیه عبارت Err نمایش داده شده و هر دو رله خاموش می شود.                                                          

توجه: آداپتور مخصوص این برد از این لینک قابل تهیه است (استفاده از آداپتورهای متفرقه و ترانس دار به دلیل داشتن ولتاژ خروجی بیشتر از 12 ولت و نویز باعث سوختن یا عمکلرد نامطلوب برد خواهد شد)

 

 

*** امکان کالیبراسیون دما از 0.1± تا 9.9± درجه *** 

(resolution) رزولوشن، تفکیک پذیری یا وضوح: 0.1 درجه
(accuracy) دقت یا خطای سنسور: 0.5 درجه
محدوده قابل اندازه گیری و نمایش: 55.0- تا 
125.0+محدوده قابل تنظیم برای عملکرد رله ها: 55.0- تا 125.0+
دو رله با عملکرد و دماهای Min و Max مجزا برای گرم کننده و سردکننده
امکان سیم کشی سنسور تا 10 متر با 3 رشته سیم معمولی
در مد تایمر:زمان روشن بودن رله تایمر: 1 تا 9999 ثانیهزمان خاموش بودن رله تایمر: 1 تا 9999 دقیقه

دانلود دفترچه راهنمای ترموستات دوقلو و دوکاره

 

 

نظر خود را بنویسید
*
*
0
دیدگاه کاربران
هیچ نظری ارسال نشده

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 11 در 6.5 سانتی متر

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 12 ولت
جریان خروجی : هر رله 5 آمپر

ویژگی های فنی

دمای کاری : 55- تا 125+
دقت اندازه گیری : 0.5 درجه سانتیگراد

سایر مشخصات کالا

نوع کاربرد محصول : کنترل دما، دستگاه جوجه کشی، گلخانه، مرغداری، آکواریوم و...
سنسور : DS18B20 با کابل یک متری، استیل ضد آب و ضد زنگ
جریان مصرفی درحالت فعال : کمتر از 200 میلی آمپر
ورژن : 3.0

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2