کیت فلزیاب

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 2  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  2,000تـومان

DKP - 0040

محصول جدید

كيت فلزياب يكى از جذاب ترين مدارهاى الكترونيكى است. فلزياب انواع و نسل هاى مختلفى دارد. توسط سلف فلزياب ميتوانيد تا عمق 10 سانتى متر حضور فلز را تشخيص دهيد. برای آشنایی بیشتر با قابلیت های این محصول می توانید قسمت توضیحات بیشتر را مطالعه کنید. فلزیاب Metal detector یک گجت بسيار سرگرم كننده مداری ساده و حساس به فلز می باشد. فلز  یاب تا فاصله ۱۰ سانتیمتری حتی بیشتر بسته به نوع فلز می تواند قطعات فلزی، لوله آب، لوله گاز، سکه زیر خاک و یا بازرسی بدنی را به راحتی انجام دهد. این گجت نمونه ای از این مدارها است.


  

فلزياب چگونه كار می كند؟

کیت فلزياب یک ميدان مغناطيسی در اطراف ديسک جستجوگر خود ايجاد می كند. در زمانی كه جسم فلزی در محدوده ميدان مغناطيسی قرار گيرد شدت ميدان مغناطيسی تغيير يافته و دستگاه فلز ياب با اين تغييرات متوجه وجود فلز می شود و آنرا آشكار می كند. هر چه شدت ميدان مغناطيسی توليد شده توسط دستگاه بيشتر باشد عمق كشف فلز بيشتر خواهد شد. كلمه فلزياب ، عكس‌العمل‌های متفاوتی در ذهن مردم ایجاد می کند. عده‌ای به جستجوی طلا در يك معبد قديم و عده‌ای به امنيت فرودگاه‌ها در پيدا كردن اسلحه تروريست‌ها فكر خواهند كرد. اگر شما در حال ساخت و تعمير ساختمان قديمی هستيد، ممكن است به يافتن لوله‌ها و كابل های قديمی زير خاک فكر كنيد. حقيقت اين است كه همه اين سناريوها معتبر هستند. فلزياب‌ها اكنون وارد بخشی از زندگی ما شده‌اند. آنها در فرودگاه‌ها، ساختمانهای اداری و زندان ها بكار می روند تا كسی نتواند با اسلحه وارد اين مكان ها شود.

 
 

گنج‌های دفن‌شده را با فلزیاب بیابید

فلز ياب ها، ابزار خوبی برای يافتن اشياء زير خاک هستند. فلز ياب های پيشرفته قادرند در عمق بين ۲۰ تا ۳۰ سانتي‌متری نوع فلز را شناسایی و همچنين اندازه فلز مدفون‌شده مثلا سكه كوچک يا بزرگ را از هم تشخيص دهند. علاوه بر استفاده تفريحی، فلز ياب ها كاربردهای فراوانی دارند. از فلز ياب‌ها در غربالگری امنيتی در فرودگاه ها، زندان ها، موزه‌ها، كشف ميادين مين، باستان شناسی، به عنوان آشکار کننده در صنعت، پروژه های عمرانی و بسياری مكانهای ديگر استفاده می شوند. ازآنجايی كه فلزياب در كشور ما صنعتی تازه است و اخبار و اطلاعات فنی درباره آن كم می باشد به همين دليل اكثر خريداران اطلاع كافی از سيستم های مختلف و كارایی آنها را ندارند و اين مشكل زمينه سواستفاده و كلاه برداری بعضی شركت ها شده، بطوريكه در چند سال اخير دستگاه هایی مانند ولت متر - مولتی متر- فركانس متر- تستركابل و غيره را با تهيه كاتالوگ های دروغی و جعلی با عنوان فلزياب و معدن ياب به افراد مختلف فروخته شده است. بسيار مراقب باشيد.

 
 

محتویات بسته کیت فلزیاب

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای کیت فلزیاب

در این مجموعه کلیه قطعات کیت فلزیاب به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید. در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموختشرح تخصصی عملکرد مدار فلزیاب

مدار فلزیاب شامل 2 اسیلاتور امواج سینوسی می باشد که این دو اسیلاتور در شرایطی (که توضیح داده خواهد شد) امواج هم پریود و هم دامنه تولید می کنند. اسیلاتور اول شامل T3، T4 و L1 (سنسور مدار) C2 و C1 می باشد. بایاسینگ T3 بیس مشترک بوده مقاومتهای R7 و R1 آن را بایاس نموده اند و خازن C3 خازن بای پاس است که ضریب بهره مدار را بالا می برد. مقاومت R2 ولتاژ بیس T4 و مقاومت R8 ولتاژ امیترهای T4 و T1 را تأمین می کند. این قسمت از مدار (T4) امواج تولید شده توسط مدار اسیلاتور اول را تقویت و پتانسیومتر دامنه آن را هماهنگ با دامنه امواج اسیلاتور دوم می کند. اسیلاتور دوم شامل ترانزیستور T2 و مدار تانک L و C می باشد این مدار نیز در حالت بیس مشترک بایاس شده است V ولتاژ بیس R6 ولتاژ امیتر آن را تأمین می کند.
 
خازن C7 خازن کوپلاژ مدار می باشد و خازن C4 بیس را بای پاس نموده، ضریب تقویت مدار را زیاد می کند. امواج تولید شده توسط این مدار فرکانس نسبتاً ثابتی دارند که از طریق C6 و R5 به بیس T1 تزریق می شوند. فرکانس مدار اسیلاتور اول نزدیک به فرکانس این مدار می باشد و مدار طوری تنظیم می شود که هنگام نزدیک شدن L1 به آهن فرکانس آن دقیقاً برابر مدار دوم باشد. در این حالت امواج مدار اول و دوم در T1 یکدیگر را خنثی می کنند و در نتیجه سیگنال خروجی T1 صفر می شود و در حالت عادی امواج اسیلاتور دوم تقویت شده و صدای سوت از گوشی پخش می شود. خازن C5 سیگنالهای مزاحم را حذف می کند. مدار انتهایی یک مدار کامپلی منتاری است که امواج خروجی T1 را تقویت می نماید و بایاسینگ به بیس T1 و مدار کامپلی منتاری با یاسینگ مستقیم است. R9، D1 و D2 ولتاژ بیس دو ترانزیستور را تأمین می کند. (D1 و D2 مدار را در کلاس AB قرار می دهند) و خازن C9 خازن کوپلاژ است.

 
 
با کیت فلزیاب علاوه بر اموزش الکترونیک یک نمونه از گجت های فلز یاب را ساخته اید.

 

نظر خود را بنویسید
*
*
23
دیدگاه کاربران
 • 1394-10-23

  باسلام ایا با بالا بردن ولتاژ عمق کاووش بیشتر می شود؟ باتشکر.

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خیر، مدار دارای شماتیک می‌باشد و با استفاده از آن می‌توانید تغییراتتان را اعمال کنید.

 • 1394-11-03

  سلام
  آیا با استفاده از این کیت می توان یک بازرسی بدنی برای مدرسه ساخت طوری که بتواند گوشی و چاقو را تشخیص دهد؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کیت آموزشی فلزیاب برای استفاده در بازرسی بدنی مناسب است. با توجه به اینکه عمق تشخیص زیادی ندارد.

 • 1395-01-07

  سلام
  آیا کیت آماده فلزیاب با عمق کاوش 3 متر دارای تفکیک دارین؟
  باتشکر از مطالب مفیدتون

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خير، در حال حاضر موجود نميباشد.

 • 1395-01-18

  سلام
  با افزایش ابعاد و قدرت خازنc7 وc4 که وظیفه ی تقویت ضریب فرکانس ها را دارند میشه دستگاه رو تقویت کرد.
  با تشکر

 • 1395-03-10

  سلام
  آیا کیت آماده فلزیاب با عمق کاوش 3 متر دارای تفکیک دارین؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خیر، در زمینه کاری دانشجو کیت نمیباشد.

 • 1395-04-10

  کی دوباره موجود می کنید ؟به شدت نیازمندم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  تا چند روز آينده موجود خواهد شد.

 • 1395-04-18

  سلام
  می خواستم بدونم که این فلزیاب قدرت پیدا کردن نقره و طلا یا فلز های دیگه رو دارد

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  این کیت فلزیاب برای آموزش کار و شیوه عملکرد یک دستگاه فلزیاب میباشد. از اینرو شما میتوانید با ساختن این کیت فلزیاب علاوه بر آشنایی با نحوه عملکرد فلزیاب، فلزیاب مورد نظرتان را بسازید.

 • 1395-05-12

  سلام وخسته نباشید به شما وهمکاران محترمتون میخاستم بپرسم ایا میشه کیت فلزیاب با عمق سه متر وقابلیت تفکیک روبرای ساخت سفارش داد جواب بدین ممنون‌میشم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خير چنين امكانى وجود ندارد. اين موضوع در ديگر كامنت ها هم مطرح شده بود.


  شاد و پيروز باشيد.

 • 1395-05-13

  سلام خسته باشید ببخشید همینطور که در توضیحات این مدار نوشتین این فلزیاب روی جسم غیر اهنی مثل نقره مس طلاهم حساسیت داره ؟یا فقط برای پیدا کردن جسم اهنی هست .ممنون

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  اثر دارد ولى از آنجايى كه سنجش از طريق گوش به صورت شنوايى مشخص ميشود، نيازمند دقت بالاى كاربر است.

 • 1395-05-14

  سلام و درود من این کیت را سفارش دادم ولی دفترچه راهنمای ساخت( لیست قطعات)دربسته موجودنبود اگه لطف کنین پی دی اف فلزیابوبرام ارسال کنین ممنون میشم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  دفترچه كيت ها بين كارت رنگى قرار دارد. با اين وجود كليه آموزش هاى ساخت از هفته آينده و در همين صفحه در دسترس قرار خواهند گرفت.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 28
ابعاد فیبر : 4 * 7 سانتیمتر
ابعاد سلول : سیم پیچ با قطر 6 اینچ
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 6 ولت DC
توان : تشخیص فلز در فاصله 20-10 سانتی متری

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : سیم پیچ یا سلف، جاباتری 4 تایی، 2 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340
63,000تـومان
برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 اور...
87,300تـومان
برد بورد Bread Board مدل MB 102
29,300تـومان
پیچ گوشتی کوچک چهارسو
2,300تـومان

محصولات مرتبط

نکته‌های مهم راه اندازی برد رزبری پای 3 B+ از زبان لیدی پای LadyPi