برد PCB مدار استراق سمع بی سیم

DKP - 0094

محصول جدید

20 عدد موجود در انبار

14,000تومان

محتویات بسته مدار استراق سمع بی سیم

فقط فیبر مسی و دفترچه ساخت، قطعات مورد نیاز در دفترچه نوشته شده است که میبایست به صورت مجزا تهیه کنید. در این بسته فیبر مسی از جنس فایبر گلاس با چاپ سبز پشت و روی برد به همراه دفترچه ساخت + لیست قطعات مورد نیاز قرار گرفته است. دقت داشته باشید که عملکرد مدار بسته به نوع قطعات تامین شده بسیار متفاوت خواهد بود. دانشجو کیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال مونتاژ و عملکرد صحیح مدار ندارد. پیرو دانش چندین ساله در طراحی مدار، عملکرد کلی این مدار بسیار رضایت بخش می‌باشد.

 

 شرح تخصصی عملکرد مدار استراق سمع بی سیم

استراق سمع بی سیم در واقع یک تقویت کننده بسیار حساس می باشد . امواج صوتی ضعیف در فضای اطراف، توسط میکروفن به جریان الکتریکی تبدیل شده و طی پنج مرحله تقویت می شوندو سپس توسط یک اسیلاتور FM فرستاده و بر روی گیرنده‎های FM ظاهر می‎شود. نقاط GFA به میکروفن سه سیم اتصال می‎یابند. نقاط G و A تغذیه میکروفن را تأمین می‎کنند و جریانهای صوتی از طریق F و خازن C7 به بیس T6 اعمال می‎گردد که طی سه طبقه تقویت شده و در کلکتور T1 ظاهر می‎شوند. مقاومتهای R10 ولتاژ کلکتور T4 و R9 و R13 تغذیه R5 و R12 تغذیه T6 را تأمین می‎کنند. خازن C6 امواج مزاحم و پارازیت را دفع می‎نماید. مقدار ماکزیمم ولتاژ کلکتور T4 توسط R14 (این ولتاژ ارتباط مستقیم با ضریب تقویت سه طبقه دیگر دارد) به بیس T6 برگشت می‎دهد (فیدبک می‎کند) این قسمت از مدار باعث کنترل ضریب تقویت می‎شود و به آن AVC نیز می‎گویند.
 
R9 و R15 و C8 جریانهای صوتی به روی کلکتور T4 از طریق C5 به بیس T3 تزریق شده و پس از یک مرحله تقویت از طریق C5 جهت تقویت نهایی به بیس T2 اعمال می‎گردد. مقاومت R7 ولتاژ کلکتور T3 و مقاومت R6 ولتاژ بیس T2 و مقاومت R8 بایاسینگ بیس T3 و R5 ولتاژ امیتر T3 را تأمین می‎کند. طی آخرین طبقه تقویت از طریق T2 به اسیلاتور فرستاده می‎شوند. مدار اسیلاتور شامل سه قسمت تقویت کننده نوسان ساز و مخلوط کننده می‎باشد و تنها ترانزیستتور T1 به کار رفته در این مدار در هر قسمت اساس کار مدار می‎باشد. فرکانسی که توسط مدار نوسان تولید می‎شود از طریق C2 به امیتر T1 و سیگنالهای صوتی خازن C4 و مقاومت R4 به بیس ترانزیستور T1 تزریق شده و در کلکتور T1 موج مدوله شده ظاهر می‎شود در این حالت مدار را میکسر یا ضرب کننده می‎گویند. R1 ولتاژ صوت اعمال شده به مدار اسیلاتور را تأمین می‎کند و خازن C4 علاوه بر کوپلاژ سیگنالهای صوتی به تقویت کننده از تأثیر طبقه تقویت کننده و قسمت اول مدار جلوگیری می‎کند. خازن C1 امواج مزاحم القا شده در مدار را حذف می‎کند. دیودهای سیگنال D1 ولتاژ مدار اسیلاتور و دیود D2 ولتاژ قسمت تقویت میکروفن راتأمین و از تداخل و اثر گذاشتن این دو ولتاژ.......

 

صدا را از راه دور دریافت می کند و پس از پنج مرحله تقویت به صورت بی سیم آن را به گوش شما می رساند!عملکرد این مداربه صورت 5 مرحله‌ای است که شما را غافل گیر خواهد کرد.از ترکیب فنی دو مدار پرطرفدار آمپلی فایر صوتی و فرستنده بی‎سیم کیت استراق سمع بی‎سیم شکل گرفته است. کیت استراق سمع بی سیم مداری آموزشی جهت شنیدن صداهای دور و غیر قابل شنیدن می باشد. صدا را از راه دور دریافت و تقویت می کند که با یک گوشی یا هدفون می توانید گفت و گوی دو نفر در فاصله ی دورتر را بشنوید.  استراق سمع بی سیم یک آمپلی فایر حساس با امپدانس بالا است که صداهای موجود در محیط اطراف را توسط میکروفن حساس جذب کرده و پس از چند مرحله تقویت بوسیله یک هدفون یا گوشی قابل شنوایی می شود.

 
استراق سمع چگونه کار می کند؟

 استراق سمع ها در اصل فرایند مکانیکی امواج صوتی را به فرایند الکترونیکی تبدیل می کنند. در ساختار میکروفن ها که انواع مختلفی دارد و هرکدام برای مصرفی خاص طراحی شده اند از یک فرایند مشترک استفاده می شود؛ که توسط امواج مکانیکی صوت به میکروفن منتقل می شوند. در این حالت در میکروفن لرزش ایجاد شده موجب اختلاف پتانسیل می شود و این اختلاف پتانسیل از میکروفن به سیم ها منتقل می شود و به مراحل بعدی فرستاده می شود. تا اینجا سرنوشت امواج مکانیکی صوت اولیه را دریافتیم. پس از آن در مدار استراق سمع بی سیم امواج در چند مرحله تقویت می شوند و نویز گیری هم روی آن انجام می شود. پس از آن به ابزار تولید صدا منتقل می شود؛ شامل بلندگو ، گوشی یا هدفون و ... می شود. در این مرحله دوباره از جریان الکتریکی به امواج صوتی تبدیل می شوند. صدای دریافتی با صدای خروجی در میزان و شدت و کیفیت تفاوت دارد. منظور این است که در مرحله ی دریافت توسط میکروفن حساس ممکن بوده در محدوده ی شنوای ما نبوده است اما پس از آنالیز و تجزیه و تقویت صدا ها در مرحله خروجی آن صدا در محدوده شنوای ما قرار می گیرد. بنابراین صدا های دورتر از ما به صدا های نزدیک به ما تبدیل می شوند.

    

 عملکرد مدار:
 ۱- دو عدد باتری قلمی
 ۲- (رادیو) FM را روشن کنید و با تغییر ایستگاه توسط دسته موج یاب حدود فرکانس 93 مگاهرتز صدای صوت قوی یا صدای خودتان که صحبت می‎کنید از رادیو شنیده شود. با دور کردن گجت از رادیو صدای محیط اطراف توسط رادیو پخش می شود.

 

استراق سمع بی سیم - دانشجو کیت
   
 

نظر خود را بنویسید
*
*
 • 1394-10-02

  سلام مقدار سلف مدار استراق سمع را در دفترچه مشخص نکردید.میشه بگید چند هانری هست؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  دقت فرمایید در طراحی مدار استراق سمع بی‌سیم از هیچ سلف خارجی استفاده نشده است و محاسبات به صورت پیش فرض بر روی فیبر مدار انجام شده است.

 • 1394-10-06

  هزینه پست تا تهران چه قدر است و آیا باید جدا گانه بعدا بدهیم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله برای کلیه کالاها هزینه ارسال یکسان است. شما می‌توانید هر تعداد کالایی که نیاز دارید را سفارش دهید و فقط یک بار هزینه حمل پرداخت بفرمایید.

 • 1394-10-24

  واقعا خیلی عالیه درود بر شما ....محصولات حرفه ای تری طراحی کنید

 • 1394-11-16

  ببخشید یه سوال داشتم لطفا سریع جواب بدین منظور از اتصال نقطه J چیه؟؟؟؟؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در مدارهاى الكترونيكى نماد j به منظور جامپر است. دفترچه راهنما را كامل مطالعه بفرماييد. كافى است دو نقطه j را بهم اتصال كوتاه كنيد.

  ابوالفضل 1394-11-29

  من هم همین مشکلو دارم اما نمی دونم نقطه j روی مدار کدومه
  لطفا خیلی زود جواب بدین

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  تصویر مربوطه، در قسمت توضیحات اضافه شده است.

 • 1394-11-16

  خواهش می کنم جواب بدین همه جا را درست انجام دادم فقط همین جا گیر کردم ...مدارم کار نمی کنه...کمکم کنید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  برای این منظور با شماره 03132224570 و داخلی 3 تماس بگیرید.

  حسن 1394-12-04

  سلام Jیا جامپر یعنی با یک تیکه سیم دو نقطه را بهم وصل کنید.

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله، لطفا دفترچه راهنما همراه كيت را به دقت بخوانيد.

 • 1394-11-17

  سلام
  کیت خوبیه خیلی صدا خوب میاد حتی اگر نزدیک ساعت باشد تیک تیک ساعت هم میفرسته ولی برد زیادی نداره و یکی دیگر از مزیت این کیت این است که باتری خیلی دیر تموم میشه

 • 1394-11-27

  سلام،در خصوص فرستنده رادیویی شنود صدا بیسیم ، ایا برای اسمبل و ساخت دستگاه اموزش گام به گام در مجموعه وجود دارد؟؟
  چون بنده در زمینه ساخت و کار با مدارات الکترونیکی در این زمینه تجربه ای ندارم ولی تعمیرات موبایل انجام میدهم،،
  چنانچه فرد دیگری در محدوده ارسال امواج قرار بگیرد میتواند بدون اطلاع ما شنود کند ؟ و سوال اخر چنانچه در زمینه فروش اقلام شما در کرمان خواسته باشم فعالیت کنم هیچ شرایط و امتیاز خاصی در نظر گرفته شده؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كليه كيت هاى آموزشى ساخت دانشجو كيت داراى دفترچه ساخت هستند. درباره سوال دوم هم اين مدار در رنج فركانسى اف ام صدا را ارسال ميكند و اين موضوع هم بديهى خواهد بود. 


  براى اخذ نمايندگى هم ميتوانيد به بخش قوانين و مقررات سايت مراجعه كنيد.

 • 1394-11-27

  سلام
  آیا میشه برد مسافتشو تقویت کرد

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  با توجه به آموزشى بودن اين مدار و نقشه شماتيك همراه كالا تا حدودى ميتوان آن را تقويت كرد.

 • 1394-12-01

  لطفا در به روز نمودن موجودها بيشتر دقت بفرماييد نه أين كه پس إز پرداخت متوجه بشويد و روز بعد به جاي ارسال الباقي زنگ بزنيد تا يك جايگزين پيدا كنيد. اين باعث سر درگمي و ضرر مالي و از دست رفتن اطمينان ميشود. پرداخت بيشتر براي ارسال سريع با پيشتاز ولي انجام نشدن به خاطر اشتباه.
  غني لو

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  جناب آقای دکتر غنی لو موجودی ها همه به روز است. شما هم اگر انتقادی دارید لطفا صفحه قوانین و مقررات را مطالعه بفرمایید و با شیوه صحیح این کار را انجام دهید، در صفحه محصولات فقظ سوالات مرتبط با محصول پاسخ داده خواهند شد.


  در این زمینه همکاری دوجانبه نیاز است که متاسفانه بعد از 4 ساعت و چندبار پیام دادن شما جواب دادید.

 • 1394-12-10

  سلام و درود این کیت را میتوان در ورودی کارت صدای کامپیوتر قرار داد
  درواقع کار میکروفن را انجام دهد
  که زمانی ما در ان صدا ایجاد میکنیم از اسپیکر ها بشنوم و قابل ضبط باشد؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  چنانچه بخواهید صدا از طریق میکروفن کیت شنیده شود، بله ولی اگر میخواهید صدا را به صورت ورودی از کارت صوتی انتقال دهید بایستی از مدار فرستنده صوتی استفاده کنید.

 • 1394-12-19

  با سلام
  من تقریبا تمام کیت های استراق سمع موجود در ایران را تست کردم هیچ کدام به کیفیت این کیت نیست
  ۱- مصرف بسیار پایین کیت. با دو تا باتری قلمی خوب حداقل ۱۴ روز به صورت مداوم کار میکنم
  ۲-برد متوسط. باز هم نسبت به بقیه به سرکردن بهتر هست. اگر به آنتن وصل شه بردش خیلی خوبی
  ۳- مقاومت فیزیکی کیت که خیلی جنسش عالی هست.
  رشته درسی من برق نیست اما خیلی دوست دارم این کیت را دستکاری کنم منظورم آینه آیا با تغییر نوع ترانزیستور یا بقیه اجزا میشه دستگاه را بهینه تر کرد؟ مثلا برد و مصرف را بهتر کرد؟ اگر اره میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟ ممنونم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  ضمن تشکر، دقت بفرمایید که کیت های دانشجو کیت با شماتیک فنی ارسال میشوند از این رو انتظار میرود که کاربران گرامی نسبت به تغییر و تقویت مدار خودشان عمل کنند.


  البته در حالت کلی با تغییر ترانزیستورها شدت تقویت صوت تغییر خواهد کرد ولی چون عملکرد مدار به صورت رادیویی است ممکن است در دیگر فرآیندهای آن اختلالاتی ایجاد شود.

 • 1394-12-20

  سلام میشه pcb این مداررا جداگانه در pdf نشان دهید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در حال حاضر هیچ تصمیم خاصی برای این منظور وجود ندارد.

 • 1394-12-25

  سلام
  محدوده فرکانسی این دستگاه حدود 93 تا 94 است که با فرکانس موج رادیو استانی تداخل داره آیا راهی هست تا بتوان این فرکانس را تغییر داد؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  برای این منظور میتوانید از سلف متغیر استفاده کنید تا موج ارسالی را تغییر دهید.

 • 1395-01-07

  سلام
  من چون زیاد از این جور کارا سر در نیمارم میخواستم بپرسم میشه دستگاه شنود صدای حرفه ای رو خودتون اسمبل کنید و ارسال کنید
  من حتما یکیش رو میخوام
  هزینه اسمبل رو هم بگین با خود دستگاه
  به این شماره لطفا خبر بدین ممنون

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی متاسفانه امکان مونتاژ و طراحی چنین مداری در دانشجو کیت وجود ندارد.

 • 1395-01-11

  سلام من این کیت از دانشجو کیت خریداری کردم .تمام مراحل سرهم کردن قطعاتم درست انجام دادم ولی کیت کار نکرد. دیود یکسو ساز داغ میکنه به صورتی که دست ادم میسوزونه. لطفا کمکم کنید تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی لطفا از مراحل عیب یابی در دفترچه راهنما استفاده کنید و چنانچه مشکل حل نشد. مدار را برای دانشجو کیت ارسال کنید تا به صورت رایگان برای شما رفع عیب شود.

 • 1395-01-16

  نمیشه پول رو به صورت دستی پرداخت کرد؟به مامور پست من حساب با نکی ندارم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خیر، خرید به صورت آنلاین است.

 • 1395-02-23

  باعرض سلام
  میشه بفرمایید سلف متغیر را در کجا قرار دهیم و اینکه میتوانیم بجای میکروفون سه سیمه از دوسیمه استفاده کنیم.
  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  با توجه به شماتیک فنی مدار، سلف را باید متصل کنید. بهترین کارایی این مدار با میکروفن سه سیم است.

 • 1395-04-13

  سلام
  اگه به جای میکروفن از یه جک 3.5 میلی متری استفاده کنیم تا مثلا موقع اتصال به گوشی اهنگ رو روی موج اف ام پخش کنه جواب میده ؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خير براى اين موضوع مدار مجزا وجود دارد. لطفا به صفحه كيت فرستنده صوتى مراجعه كنيد.

 • 1395-04-24

  درود
  لطفا موجود کنید شدیدا نیاز دارم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در آينده نزديك موجود خواهد شد.

 • 1395-04-30

  درود بر شما .
  زمان مشخصی برای موجود شدن این کیت هست ؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خير، تمام تلاشمان اين است كه هرچه سريع تر موجود شود.

 • 1395-05-07

  ببخشید : کی دوباره موجود میشه؟
  اگه جواب بدید ممنون میشم.

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  دمان دقيقى مشخص نميباشد.

 • 1395-06-03

  من دفترچه اش را گم گردم میشه به ایمیلم ارسال کنید

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  به زودی از همین صفحه آموزش راه اندازی قرار میگیرد.

 • 1395-06-03

  درود .
  :( یه ماهه موجود نیست :(

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در حال حاضر این کالا در حال به روز رسانی است و به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

 • 1395-07-29

  لطفا موجود کنید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كاربر گرامى تلاش ما اين است كه به زودى اين كالا در چرخه توليد قرار گيرد.

 • 1395-10-08

  عالیه ... لطفا دوباره تولیدش کنید .... لطفا

 • 1395-11-24

  سلام ببخشیداین مدارصدای پشت دیواررو هم
  پخش میکنه؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خیر این قابلیت برای مدارهای نظامی است! این مدار یک کیت آموزشی است. البته بستگی به جنس دیوار هم دارد، برخی از دیوارها به صورت پیش فرض صدا را رد میکنند.


  شاد  پیروز باشید.

 • 1395-11-26

  سلام من در پایان خرید تکمیل خرید رو نزدم اشکال ندارع

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  اگر تا مرحله آخر پيش نرويد، سفارشتان ثبت نميشود.

 • 1395-12-01

  سلام بلندگویه من دو پایه داره در این صورت که باید سه تا داشته بلشه مدارمم مار نمیکنه لحیم ماری هاش هم ساف تمیزع همیچیز هم سرجایه خودشه مشکل از میکرفن نیست که در بالای همین مطلب گفتم!؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كاربر گرامى اين مدار استراق سمع بيسيم ميباشد و به بلندگو نياز ندارد. لطفا بررسى بفرماييد كالاى شما كدام كيت است. سپس در صفحه مربوطه سوالتان را مطرح كنيد.


  شاد و پيروز باشيد.

 • 1395-12-02

  سلام من یک بار خرید کردم زد ناموفق بار های دیگر هم همین طور شد تا سه بار بعد امروز که خساب بانکیمو بروز کردم این پولا رو برداشته میشه برگردوند

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله، تمامى تراكنش هاى ناموفق به حساب شما برگشت ميشوند. شما ميتوانيد جهت پيگيرى دقيق تر با فروشگاه تماس بگيريد و با داخلى ١٣ موضوع را طرح كنيد.


  شاد و پيروز باشيد.

 • 1396-03-22

  با سلام میشه دوباره موجود کنید ؟؟ کی موجود میشه ؟ با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود 


  در صفحه محصول همین محصولی گزینه ای برای دریافت ایمیل به محض موحود شدن قرار گرفته شده است، ایمیل خود را وارد نمایید تا از موجودی دوباره آگاه شوید.

 • 1396-05-23

  سلام.
  هزینه ارسال چه قدر است

  پاسخ مدیر:

  سلام 


  در همین صفحه محصول فیلد اطلاع از موجودی را پر کنید. در صورت موجود شدن از طریق ایمیل به شما اعلام خواهد شد.

 • 1396-06-02

  سلام
  چرا دوباره موجود نمیکنین؟

  پاسخ مدیر:

  درود 


  فیلد ایمیل را در صفحه محصول کیت 94 پرکنید تا در صورت موجود شدن از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی شود.

 • 1396-09-15

  سلام
  من این کیت استراق سمع رو از یکی از فروشنده هاتون خریدم و درست وصلش کردم توی راهنما زده بود کانال 94 اما از کانال103گرفتمش ولی اصلا صدا رو نمی فرسته
  چی کار کنم

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، در این خصوص لطفا موارد زیر را بررسی کنید و سپس اطلاع رسانی کنید.


  1- موقع لحیم کاری از روغن لحیم استفاده نکرده‌ باشید. اگر استفاده کرده‌اید با یک اسپری خشک پشت برد را تمیز کنید.


  2- جهت قطعات را مجددا بررسی کنید.


  3- پشت برد را بررسی کنید تا اتصال کوتاه بوجود نیامده باشد. 


  4- مطمئن شوید که قطعات روی برد قرص و محکم لحیم شده باشند.


  5- در صورت لزوم یک عکس از پشت برد ارسال کنید.

 • 1396-11-02

  سلام خسته نباشید من این کیت رو کامل وصل کردم اما کار نمیکنه موارد عیب یابی رو بررسی کردم اما هم کار نمیکنه گفتم بفرستمش براتون اما آدرس دقیقتون رو نمیدونم کدوم وارد کنم.
  یا عکس از پشت برد هم برای کجا ارسال کنم

  پاسخ مدیر:

  درود


  آدرس دقیق در قسمت تماس ما کامل نوشته است و باید به دفتر مرکزی اصفهان ارسال نمایید.


  برای ارسال عکس از فیبر لطفا با شماره 03132243207 تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی کنند.

 • 1397-01-01

  سلام این کیت رو من نیاز داشتم ولی موجود نبود میشه لطفا اگر موجود شد اطلاع دهید هم این کیت هم اکثر کیت های خوب و کاربردی موجود نیستن


  پاسخ مدیر:

  درود 


  کاربر گرامی در حال حاضر این کالا در فروشگاه موجود نیست. از همین طریق اعلام خواهد شد.

 • 1397-03-13

  سلام من این کیت رو درست کردم اما صدا نداره

  http://imgurl.ir/uploads/o330185_IMG_20180603_112400.jpg عکس روی برد

  http://imgurl.ir/uploads/f76095_IMG_20180603_112421.jpg عکس پشت برد

  نقطه j روی برد کدومه ؟

  پاسخ مدیر:

  درود


  ضمن تشکر از ارسال تصاویر، در خصوص مشکل جنابعالی لطفا این موارد را بررسی بفرمایید. برخی از اتصلات پشت برد مشکوک به اتصال کوتاه هستند. لطفا دقیق‌تر بررسی بفرمایید. به هنگام تست برد آنرا ثابت نگه داشته و از لمس کردن آن خودداری کنید. سپس رادیو را در اطراف برد حدود 10 متری نگه داشته و شروع به چرخش موج رادیو کنید. اگر صدا دریافت کردید موج مربوطه را نگه داشته و شروع به دور شدن کنید. موارد را انجام دهید و اگر مشکل شما حل نشد بایستی برد را جهت رفع عیب ارسال بفرمایید.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 33
ابعاد فیبر : 11.2 * 3.5 سانتیمتر
نوع فیبر : فایبرگلاس تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس : دارای چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر سه ولت DC
توان : ارسال امواج تا 50 متر مربع در فضای باز

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : جاباتری 2 تایی ، 4 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای کاردستی

محصولات مرتبط

ساخت سنسور تاچ خازنی با برد آردوینو بدون سخت افزار اضافی ArduTouch