دزدگیر حرفه ای

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تومان

DKP - 0072

محصول جدید

18,000تومان

این محصول در انبار موجود نیست

کیت دزدگیر حرفه ای یک دزد گیر کامل برای استفاده در منزل - مغازه - دفتر کار -اتومبیل و.... است. به مدار دزدگیر حرفه ای سنسورهای مغناطیسی (درب) - ضربه ای (پنجره) و چشم الکترونیک وصل می گردد یک دزدگیر با تایمر ورود و خروج است.با استفاده از این کیت شما دارای یک دستگاه دزدگیر حرفه ای خواهید شد آسایش و امنیت خود را افزایش دهید. وقتی که سیمهای SW از هم جدا باشند دزدگیر فعال می‎شود و LED2 (دیود نورانی سبز) روشن می‎شود، حدود 5/1 دقیقه زمان طول می‎کشد تا مدار دزدگیر به حالت آماده باش در آید. یعنی اگر دزدگیر را در منزل و یا دفتر کار و یا ... نصب کرده باشید با چرخاندن کلید دستگاه یک و نیم دقیقه فرصت دارید از درب خارج شوید. بعد از زمان یک و نیم دقیقه اگر سنسور ضربه‎ای یا مغناطیسی یا چشم الکترونیک متصل به مدار تحریک شده و به مدار پالس وارد کنند بعد از گذشت حدود 90 ثانیه برای سنسور مغناطیسی، بدون تأخیر زمانی برای سنسور ضربه‎ای مدار دزدگیر فعال شده و به خروجی OUT ولتاژ 12 ولت می‎فرستد که این خروجی می‎تواند یک آژیر خطر را به راه اندازد. با فعال شدن دزدگیر آژیر خطر متصل به خروجی OUT نیز به راه می‎افتد و آژیر می‎کشد. در این حالت LED1 (دیود نورانی قرمز) نیز روشن می‎شود. این شرایط به مدت 30 دقیقه ادامه دارد تا سیستم دزدگیر دوباره ریست کند و به حالت آماده باش برگردد. البته اگر دزدگیر روشن باشد (حالت آماده باش) و شما داخل اتاق شوید حدود 90 ثانیه زمان دارید که دزدگیر را خاموش کنید (از حالت آماده باش خارج) و گرنه دزدگیر به صدا در می‎آید. اگر کسی جلوی چشم الکترونیک حرکت کند دستگاه دزدگیر بستگی به اتصال چشم به سنسور به مغناطیسی یا ضربه‎ای بعد از مدت زمان همان حالت در صورت خاموش نشدن شروع به فعالیت می‎کند و آژیر می‎کشد. پیشنهاد می‎کنیم کیت شماه 73 (سوپر آژیر) یا شماره 20 (آژیر سه صدا) را به این کیت وصل کنید. صدای هر دو آژیر بسیار عالی و پر توان است

 
 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

 1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

 1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

 1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
 2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
 3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

   شرح تخصصی عملکرد مدار :


 مدار دزدگیر از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت اول تغذیه مدار را تأمین می‎کند و شامل مقاومت و دیودهای یکسو کننده است و قسمت دوم که کار زمان سنجی و تحریک مدار آژیر را انجام می‎دهد نیز با یک IC که در حقیقت قلب مدار است کار می‎کند. دیودهای D1 و D2 که مستقیماً به خروجی ترانس سه سر وصل می‎شوند، سیگنالهای ورودی را به صورت تمام موج یکسو می‎کنند.
 
خازن C1 ولتاژهای یکسو شده را صاف می‎کند و آنرا توسط R12 و R11 در اختیار مدار اصلی و شارژ قرار می‎دهد. مقاومتهای R12 و R11 و R13 کم اهم وات بالا انتخاب شده‎اند چرا که باید توانایی تحمل جریان و ولتاژ بالای مدار را داشته باشند. هنگامیکه برای تغذیه مدار فقط از باتری استفاده می شود، جریان آن نباید وارد بخش ترانس شود بدین جهت دیود D4 بصورت معکوس بین مدار شارژ و یکسو کننده قرار داده شده است. دیود D5 نیز عکس همین عمل را زمانیکه فقط از تراس استفاده می‎شود انجام می‎دهد.
 
 در بخش اصلی این مدار از یک IC از خانواده CMOS استفاده شده است که ولتاژ تغذیه آن بین 3 تا 15 ولت متغیر است. این IC از چهار دروازه (گیت) NAND تشکیل شده است. هر گیت NAND تنها در صورتی در منطبق 0 قرار می‎گیرد که هر دو ورودی آن در منطق 1 باشد.با تغییر حالت دادن کلید و روشن شدن LED2، خازن C9 شروع به شارژ شدن می‎کند و هنگامیکه پس از حدود 1 دقیقه کاملاً شارژ شد پایه 8 و 5، High IC می‎شوند و در این حالت مدار آماده عمل کردن است.
 
وقتی مدار توسط یکی از سنسورهای ضربه‎ای یا مغناطیسی تحریک می‎شود پایه 9 IC نیز به High رفته و خروجی گیت 3 یعنی پایه 10، Low می‎شود و در این حالت ترانزیستورهای T1و T2 که به صورت دارلینگتون قرار گرفته‎اند در ناحیه active فعال شده و تغذیه مدار آژیر را تأمین می‎کند. هنگامیکه آژیر به صدا در می‎آید LED1 روشن می‎شود و خازن C8 در حالت شارژ قرار می‎گیرد و تا زمانیکه این خازن کاملاً شارژ شده (حدود 10 دقیقه) مدار آژیر به کار خود ادامه می‎دهد. وقتی C5 شارژ شد پایه 9 IC  به حالت low می‎رود و نتیجتاً خروجی گیت 3 (پایه 10) نیز به High رفته و مدار دوباره به حالت آماده باش قرار می‎گیرد.

  چشمهای الکترونیک دستگاههایی هستند که از روی تغییرات جزیی در ارسال و دریافت چشمه نوری خود «ماوراء بنفش» حرکتها را در محیط حس می‎کند. این دستگاهها دو نوع هستند، نوع اول توسط منبع تغذیه 12 ولت (DC) کار می‎کند و نوع دیگر آن از نوع تغذیه با منبع جریان است و مقاومتی که از خود نشان می‎دهد 2/2 کیلو اهم است. طرز کار سنسور آن مثال نمونه اول است ولی مزیت آن این است که با قطع شدن سیمهای تغذیه آن نیز مدار دزدگیر عمل کرده و اعلام آلارم می‎کند.
 
 نقاط OE به + و – مدار دزدگیر متصل شده و تغذیه چشم الکترونیک را تأمین می‎کند. هنگامیکه سنسور چشم الکترونیک، شیئی را حس می‎کند، بوبین رله عمل کرده و دو پایه خروجی آن را اتصال کوتاه می‎کند. بنابراین خروجی رله را به SW مدار دزدگیر وصل می‎کنیم تا هنگامیکه بوبین رله وصل شد مدار دزدگیر در حالت تایمر قرار گرفته و بعد از اتمام زمان مورد نظر، تغذیه آژیر تأمین می‎گردد.
 


 چگونگی تغییرات زمان


1- زمان آژیر: با تغییر مقدار مقاومت R17 و خازن C8 امکان کم و زیاد کردن زمان آژیر برای شما میسر می‎شود.

2- زمان خروج یا ورود: با تغیر مقدار مقاومت R9 و خازن C6 امکان کم و زیاد کردن زمان خروج یا ورود برای شما میسر می‎شود.

3- تغییرات زمان برای چشم به این صورت می‎باشد که بستگی به نصب چشم به نقاط PS یا MS متفاوت است یعنی PS بدون زمان تأخیر و MS با تغییرات مقاومت R9 و خازن C6 می‎توان این عمل را انجام داد.


 

نظر خود را بنویسید
*
*
 • 1394-11-26

  با سلام و خسته نباشید. اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید که سنسورهای مورد نیاز برای اتصال به این کیت دارای چه مشخصاتی میباشد و آیا این قطعات یا سنسورها در فروشکاه دانشجو کیت موجود میباشد؟
  کاش سنسورهای مورد نیاز٬ به همراه کیت فروخته میشد تا بنده سردرگم نشوم!

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی، ضمن تشکر از پیشنهاد شما، اضافه کردن سنسورهای مورد نیاز برای این مدار به فروشگاه را در دستور کار قرار خواهیم داد.

 • 1394-11-30

  با سلام و احترام . من این کیت رو چند روز پیش سفارش دادم . ضمن تشکر از دانشجو کیت . پس از تکمیل مراحل نصب قطعات کیت به درستی کار میکنه . فقط یک مشکل وجود داره و اون اینکه در خروجی ولتاژ 6 هست نمیدونم چرا و به همین خاطر صدای آژیر کم هست . لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.
  مزید اطلاع داخل بسته بندی آی سی وجود نداشت و فقط پایه آن (سوکت 16 پایه ) داخل بسته بندی بود . آی سی رو با همان مشخصات تهیه کردم . فقط مشکل ولتاژ خروجی است الان

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  برای رفع عیب مدار دزدگیر حرفه‌ای لطفا  با شماره 03132203848 و داخلی 3 تماس بگیرید. تا به صورت تلفنی موارد توسط کارشناسان فنی بررسی شود.

 • 1395-08-10

  باسلام سنسور داره

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  به صورت پيش فرض اين كيت داراى سنسور نميباشد ولى قابليت اتصال سنسور ضربه و تشخيص حركت و مغناطيسى را دارد.

 • 1395-08-16

  سلام آیا این کیت ر یموت هم دارد

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خير ندارد. ولى قابليت نصب ريموت را دارد. لطفا به صفحه ريموت ها در دانشجوكيت مراجعه كنيد.

 • 1395-08-29

  باسلام ایا میشود از سنسور فوتو دیوداستفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  از خود فتودیو به تنهایی نمیشود، ولی از سنسور فتودیود به قابلیت تنظیم حساسیت میتوانید استفاده کنید.

 • 1395-09-01
  باسلام ایا می شود از سنسور فوتودیو استفاده کرد یاسنسور مادون قرمز
 • 1395-12-05

  با سلام مدار من قسمتی که باید ترانزیستور نیمه قدرت وصل بشه چاپش کامل نیس الان نمیدونم کدوم طرفی باید بزارم فقط از 3 تا جای پایش یه دونه اش مربعی دو تای بقیه دایره لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كاربر گرامى، طرح مربع نمايشگر پايه شماره ١ ميباشد. از اين رو هنگامى كه ترانزيستور را جهت خواندن نوشته ها ميبينيد، پايه سمت چپ همان پايه شماره ١ ميباشد.


  شاد و پيروز باشيد.

 • 1395-12-05

  امکان داره عکس بگیرم برای شما بفرستم

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  بله میتوانید از طریق آی دی تلگرام @daneshjookitt اقدام کنید.

 • 1396-01-08

  سلام و عرض ادب خدمت کارکنان دانشجو کیت
  من مب خواستم این آژیر حرفه ای رو خریداری کنم ولی به دو مشکل بر خوردم که باید بدونم قابل حل شدن هست یانه؟
  1-آیا حسگر حرارتی که برق 220 ولت را استفاده م =ی کند رو می شود به کیت نصب کرد؟
  2-آیا می شود کیت را ریموت دار کرد؟
  چطور؟
  لطفا لینکی ریموتی که به این کیت می خورد را در پاسخ به سوال ارسال کنید
  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  نکته اول این مدار فقط دزدگیر است و آژیر ندارد.


  1- نوع حسگر را مشخص کنید تا به صورت قطعی پاسخ دهیم.


  2- بله، نیاز به تغییرات در مدار دارد. در غیر این صورت پیشنهاد میشود کیت ریموت دو کانال را از فروشگاه تهیه کنید. (این مدار را فقط به صورت تلفنی از فروشگاه میتوانید خرید کنید.)


 • 1396-01-08

  سلام
  آیا فیلم تست شده ی این کیت را در دسترس دارید؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  خیر، متاسفانه ویدیو این مدار موجود نمیباشد.

 • 1396-01-10

  سلام مجدد...من دیروز ساعت 5 ....3 کیت خریداری زدم...
  دقیقا این کیت ها چه زمانی به دست من می رسد؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  سفارش هاى ثبت شده امروز به ترتيب تاريخ ثبت ارسال شده اند. با توجه به اينكه شنبه و يكشنبه تعطيلات رسمى هستند، ممكن است دوشنبه يا سه شنبه تحويل شوند.


  شاد و پيروز باشيد.

 • 1396-01-13

  سلام من این کیت رو روز 1396/01/09 سفارش دادم
  امروز 13 ام است...
  چه زمانی تحویل داده می شود این کیت؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  جناب آقای بارانی لطفا جهت پیگیری با فروشگاه تماس بگیرید. از این طریق فقط سوالات فنی را مطرح بفرمایید.

 • 1396-01-14

  سلام...
  من دزدگیر حرفه ای رو به همراه یک ماژول سنسور تشخیص حرکت PIR Mini SR505 و یک دزدگیر سه صدا سفارش دادم که امروز به دستم رسید
  حالا برام سوال ایجاد شد که آیا این سنسور به همه چیز حساس هست...
  مثال:
  من برای لامپ پارکینگ مون یک سنسور 220 ولت که 360 درجه ای هست از یه الکتریکی خریدم... زمانی که کسی خارج از 100 درجه سنسور PIR Mini SR505 وارد پارگینگ شود مطمنا سنسور شما کار نمی کند چون خارج از 100 درجه است
  ولی سنسور 220 ولت 360 درجه ای کار می کنه و لامپ پارکینگ رو روشن می کنه
  حالا
  سوال من این جاست که آیا زمانی که لامپ پارکینگ توسط سنسور 360 درجه اش روشن شه سنسورPIR Mini SR505 که به دزدگیر حرفه ای هست حساس میشه و شروع به آژیر کشیدن می کنه؟؟؟یا خیر حتما باید کسی وارد حیاط و فقط در محدوده 100 درجه شه؟؟؟؟
  ببخشید سوالم طولانی شد...
  طولانی شدنش برای این بود که منظور بنده رو بفهمید...
  یاعلی

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  جناب آقای بارانی چنانچه سنسوری که میفرمایید تهیه کرده‌اید به سقف متصل باشد، از نوع 180 درجه میباشد. سنسور 180 درجه کلیه ورود و خروج به پارکینگ را می‌تواند بررسی کند. عملا سنسور 360 درجه کارایی ندارد، چون یک طرف سفق میباشد! اگر خروجی سنسور 220 ولت را طبق آموزش داخل دفترچه به ورودی کیت دزدگیر وصل کنید، میتواند به عنوان سنسور عمل کند.

 • 1396-01-18

  نه سوال من اصلا یه چی دیگه هست...
  سوال من اینجاست که در کل این ماژول تشخیص حرکت که به دزدگیر حرفه ای و آژیر سه صدا وصل هست به نور هم حساسه یا نه؟؟وقتی یک لامپ روشن شود ممکن است این دزدگیر شروع به آژیر کشیدن کند؟

  پاسخ مدیر:

  خیر دقت این برد کم پایین می باشد. و فقط با آژیر کیت شماره 73 راه اندازی خواهد شد.

 • 1396-02-01

  با سلام
  متاسفانه بنده نمی دانستم باید آژیر تهیه کنم و بسته هم برایم پست شد آگر بخواهم دوباره آژیر بخرم باید دوباره پول پست بدم

  پاسخ مدیر:

  درود  لطفا با واحد فروش تماس بگیرید تا در این زمینه راهنمایی کنند.

 • 1396-02-29

  باسلام.ایا میشود از سنسورPIR SENSOR-hc sr501استفاده کرد؟؟
  اگر بله.یعنی هرکسی از جلو دید سنسور حرکت کند مدار فعال میشود و اژِیر میکشد؟؟؟

  پاسخ مدیر:

  سلام 


  بله میتوانید از این سنسور نیز استفاده نمایید ولی برای کارکرد بهتر میتوانید از کیت شماره 84 برای اتصال به خروجی کیت دزدگیر حرفه ای استفاده نمایید. 

 • 1396-06-05

  سلام خسته نباشین من مدار شماره ۷۲ سوپر دزگیرو گرفتم تو قسمت توضیحات جای گفتین در جای sw از کیلد الفا استفاده کنید ولی کیلد الفایی که خریدم دو پایست ولی تو کیت جای کلید ۳ تا سوراخه چجوری باید وصلش کنم
  در ضمن شما گفتین نقطه oe محل کیت چشم الکترونیکه ولی در دفترچه کیت چشم الکترونیک نوشته یا به نقطه ms یاps وصل شود
  لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ مدیر:

  درود


  اگر به پشت فیبر دقت کنید دو تا از پایه ها ی SW به یکدیگر اتصال دارد ، به این دو اتصال دهید.


  برای سوال دوم به هر دو نقطه میتوانید وصل کنید، MS با تاخیر عمل میکند و PS لحظه ای تغییر خواهد کرد.

 • 1396-06-05

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی کارکنان عزیز دانشجو کیت
  من پس از تکمیل مدار دزدگیر و فعال نمودن آن عیوبی رو مشاهده کردم.
  1) ال ای دی سبز برعکس عمل میکرد، یعنی قبل از اتصال sw ال ای دی سبز روشن و پس از اتصال خاموش میشود.
  2) پس از تحریک سنسور ها ال ای دی قرمز به طور مداوم روشن میشود و خاموش نمیشود
  3) خروجی های oe و باتری و out 3.7 ولت هست
  منبع تغذیه کیت رو یک عدد ترانس 12 ولت دوبل 1 آمپر گذاشتم.

  پاسخ مدیر:

  درود 


  سپاس از شما 


  برای سوال اول هنگامی که سیم های SW آزاد باشد، مدار روشن است و وقتی اتصال دهید خاموش است. تغییر حالت LED به این دلیل است.


  برای سوال دوم روشن شدن ال ای دی به معنای کار کردن دزدگیر و فعال بودن آن می باشد.


  برای سوال سوم نیز در جایی از اتصال مدار اشتباه کرده اید باید حدود 12 ولت باشد.


ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 44
ابعاد فیبر : 9 * 6 سانتیمتر
نوع فیبر : فایبرگلاس تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس : دارای چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : ترانس دوبل 9 ولت با حداکثر توان 1 آمپر
توان : قابلیت نصب انواع چشم و سنسورهای مغناطیسی و ضربه ای

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت سنسور تاچ خازنی با برد آردوینو بدون سخت افزار اضافی ArduTouch