چراغ خطر

DKP - 0044

محصول جدید

6,500تومان

این محصول در انبار موجود نیست

کیت چراغ خطر یک فلاشر ساده است که توسط پتانسیومتر سرعت چشمک زدن را می توان تغییر داد.با لامپ های خلاء 6 ولتی یا 3 ولتی کار می کند.این کیت با دو ترانزیستور و ولتاژ کاری ۶ ولت یک چشمک زن یا فلاشر می باشد که در مواقع اضطراری به عنوان علامت خطر می توان به کار برد.  كيت چراغ خطر يک فلاشر علاوه بر ساده و ارزان بودن مداری بسيار جالب و ديدنی است. پتانسيومتر سرعت چشمک زدن را تغيير می دهد.

 

 
 یک نكته جالب:
 اگر بخواهيد كيت را با 12 ولت ماشين راه اندازی كنيد و از لامپ قوی تر استفاده نمائيد كافی است ترانزيستور T2 را با يک عدد ترانزيستور شماره BC141 جايگزين نماييد. بنا به درخواست شما به سفارش اضافه می شود. موردی كه در بسياری از اتومبيلها و موتور سيكلت ها مشاهده می شود خرابی چشمک زن راهنما است. می توانيد با قرار دادن اين كيت برای لامپ های راهنمای سمت چپ و راست عمل چشمک زدن آنها را همراه با تنظيم سرعت كنترل كنيد.

 

محتویات بسته:

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

 1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

 1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

 1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
 2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
 3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموختشرح تخصصی عملکرد مدار:

كلكتورT2 توسط لامپ به مثبت و اميتر آن نيز به منفی وصل شده است ، مقاومت R3 ولتاژ بيس اين ترانزيستور نسبت به اميتر منفی باشد ترانزيستور در حالت اشباع قرار می گيرد و از طريق مقاومت R2 باعث اشباع T2 می شود لذا لامپ روشن می شود.

 فرض می كنيم T1 در حالت قطع باشد با توجه به مطالب بالا T2 نيز قطع بوده لامپ خاموش است و ولتاژ كلكتور T2 مثبت است ، خازن C1 از مسير L ، R1 ، PT و مقاومت R3 شارژ می شود تا زمانی كه ولتاژ باعث تحريک بيس T1 شود در اين لحظه T1 به حالت اشباع رفته و باعث اشباع T2 می شود در نتيجه لامپ روشن شده و ولتاژ كلكتور T2 تا حدود V 0.5 افت می كند و خازن از C1 از مسير R3 و r1 و كلكتور اميتر T2 دشارژ می شود تا اينكه دوباره ولتاژ بيس مثبت شود. آنگاه ترانزيستور به حالت قطع رفته و همان سيكل قبلی تكرار می گردد.
 

شارژ و دشارژ خازن تابع مقادير R3 ، R1 ، PT يک مقاومت متغير است كه با تغيير آن سرعت شارژ و دشارژ خازن يا به عبارتی سرعت فلاش تغيير می كند. ممكن است زمان روشن بودن يا خاموش بودن لامپ با يكديگر مساوی نباشد اين اختلاف به تفاوت مقاومت لامپ و مقاومت كلكتور T2 مربوط است.

 
به وسیله این گجت ساده علاوه بر پیش روی در آموزش الکترونیک یک گجت از مدار های پرکاربرد را ساخته اید.

نظر خود را بنویسید
*
*
 • 1394-12-15

  سلام ميشه به جاي لامپ ال اي دي گذاشت

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در صورت كنترل ولتاژ، امكان پذير خواهد بود.

 • 1395-08-07

  سلام
  برای استفاده از ال ای دی ولتاژ رو چطور میشه کنترل کرد؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  با استفاده از يك ديود و مقاومت جهت اطمينان از سلامت ال اى دى مدار را راه اندازى كنيد.

 • 1395-08-28

  سلام
  برای این که ال ای دی وصل کرد باید مقاومت تغییر داده بشه

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  هم مقاوت افزايش يابد و هم ولتاژ ورودى كاهش يابد.

 • 1396-12-20

  با سلام ، بنده از مشتریان خیلی قدیمی شما از لارستان میباشم . بنابردلایلی مدت زیادی از الکترونیک فاصله گرفتم . بنظرم اگه به این مدار یک بیزر اضافه شود که همراه با روشن شدن چراغ صدای بوق پخش شود خیلی بهتر است . امیدوارم در آینده ی نزدیک زمینه ی همکاری در زمینه کیت و مدارهای الکترونیک بصورت پذیرش نمایندگی شما در شهرستان فراهم شود .

  پاسخ مدیر:

  سلام 


  از توجه شما ممنونیم. 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 9
ابعاد فیبر : 3 * 3 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 6 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
اقلام همراه محصول : جاباتری 2 تایی، سرپیچ لامپ، لامپ 3 ولتی
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

پروژه LED Blink برنامه نویسی آردوینو با Node-RED - بخش دهم